cięcie pianki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
bitek5
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:46
Lokalizacja: M-C

cięcie pianki

#1

Post napisał: bitek5 » 21 sie 2015, 13:20

Poszukuję niedrogiego , skutecznego sposobu do cięcia pianki, chodzi o wycinanie w piance 20mm różnych kształtów , widziałem w akcji plotery z głowicą oscylacyjną . Czy głowicę oscylacyjną można dobudować do frezarki na krokowcach sterowanych machem , dziękuję z góry za podpowiedzi ,
Pozdrawiam



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 21 sie 2015, 19:56

Witam

Kolego, z jakiej pianki? Dla przykładu może być pianka która ma grubość 5mm a może być pianka która ma grubość 100mm.

robert


Autor tematu
bitek5
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:46
Lokalizacja: M-C

#3

Post napisał: bitek5 » 21 sie 2015, 20:03

tak jak wyżej napisałem grubość to 20 mm


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 21 sie 2015, 21:30

bitek5 pisze:tak jak wyżej napisałem grubość to 20 mm
Z jakiej pianki?

robert


Autor tematu
bitek5
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:46
Lokalizacja: M-C

#5

Post napisał: bitek5 » 21 sie 2015, 22:07

Co do rodzaju pianki to coś z grupy pianek tapicerskich lub podobnych, chodzi o wypełnienie do kartonów w których będzie elektronika .Myślałem o głowicy oscylacyjnej czy coś w tym rodzaju . Czy taką głowice można dobudować do frezarki .


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#6

Post napisał: kubus838 » 21 sie 2015, 22:26

bitek5 pisze:Co do rodzaju pianki to coś z grupy pianek tapicerskich lub podobnych, chodzi o wypełnienie do kartonów w których będzie elektronika .Myślałem o głowicy oscylacyjnej czy coś w tym rodzaju . Czy taką głowice można dobudować do frezarki .
To coś z grupy pianak tapicerskich - to pojecie względne. Ale jeżeli chcesz wycinać kształty to moze spróbuj laserem. Jeżeli chcesz użyć do cięcia głowicy oscylacujen to jest możliwe. Któryś z kolegów już to opisywałem. Tylko grupa pianek tapicerskich jest dosyć duża i nie wiem jak będzie się taka głowia zachowywała. Ale skoro nie chcesz napisać dokładnie z czego chcesz wycinać to ja juz Ci nie pomoge. Koniec tematu.

robert


Autor tematu
bitek5
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:46
Lokalizacja: M-C

#7

Post napisał: bitek5 » 22 sie 2015, 12:24

Pianki jeszcze nie posiadam , pisząc ,,z grupy pianek tapicerskich,, myślę że jest to produkt stosunkowo niedrogi i ogólnie dostępny , a pianki do pakowania jest to produkt jednorazowy , rozpakować i wyrzucić jak reklamówka po zakupach.Nie wiem dlaczego Kolega upiera się przy rodzaju pianki (dla mnie jest to obojętne z pianki byle by było estetycznie ).

Pozdrawiam Bitek


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#8

Post napisał: kubus838 » 22 sie 2015, 13:59

Bo pianki są o różnej konsystencji - twardości. Te do pakowania także. Jedne bardzo ładnie się obrabiają frezem a inne owijają się na frezie. Ale wszystkie bardzo fajnie się tnie laserem, tylko smród jest gigantyczny.

Piszesz żeby Ci podpowiedzieć jak ciąć pianke. Tylko Ty jeszcze nie wiesz jaką pianke. Skoro piszesz żeby Ci pomóc to napisz dokładnie o co Ci chodzi, a nie żeby informacje od Ciebie wyciągać.

Dla mnie temat zakończony.

robert


Autor tematu
bitek5
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 5
Posty: 67
Rejestracja: 13 lis 2012, 22:46
Lokalizacja: M-C

#9

Post napisał: bitek5 » 22 sie 2015, 17:39

kubus838 pisze:Piszesz żeby Ci podpowiedzieć jak ciąć pianke. Tylko Ty jeszcze nie wiesz jaką pianke.
No cóż może niefortunnie zadałem pytanie , zapytam tak - jaką piankę zastosować do pakowania , która by dała się obrabiać na frezarce.


damzurek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2015, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#10

Post napisał: damzurek » 25 lut 2016, 13:28

Odgrzebię trochę temat ponieważ również jestem zainteresowany cięciem pianki lub/i frezowanie w piance.
Konkretnie planuje ciąć wypełnienia piankowe do opakowań głównie z pianki PE sieciowanej typu blok o gęstości ok. 20 kg/m2 grubość nie przekraczająca 10 mm.
Max. rozmiar ok. 500 x 500 x 10 mm
I teraz proszę o wyrozumiałość ponieważ z CNC nie miałem do czynienia ale coś tam wiem bo zrobiłem kilka drukarek 3D.

Przeglądałem różne filmy związane z cięciem pianek i styropianu (to osobny temat).
Styropian fajnie się tnie drutem oporowym i zastanawiam się czy z pianką będzie podobnie czy zacznie się topić lub owijać na drucie?

Jeśli nie drut oporowy to ?
Trafiłem na film gdzie jest właśnie głowica oscylacyjna

Nie mniej bardziej chciałbym się na początku skupić na cięciu pianki na wylot nie na frezowaniu.
Czy na zwykłej frezarce CNC z dobrze dobranymi Frezami da się ciąć na wylot i czy ma to sens? Wiem, że będzie spory odpad ale na razie to pomijam.
Czy lepiej jest doinwestować ciąć nożem na głowicy oscylacyjnej?
Jeszcze jeden film, który mnie zainteresowalł https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 77y2ya9_0A
i pytanie: Czy nóż jest również wprowadzany w drgania ?

Ostatnia rzecz jaka mnie interesuje to KWOTA takiego cuda. Nie mówie tu o kombajnie. Wydaje mi się również, że maszyna nie ma bardzo dużych oporów przy piance o tej gęstości oraz grubości więc zastanawiam się nad tematem.
Teoretycznie konstrukcje oraz sterowanie jestem w stanie "ogarnąć" sam jednak nie wiem jakie są koszta narzędzi, noża/frezów itp.

Będę wdzięczny za wszelkie rady.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”