Symulator Fanuc do prasy rewolwerowej

Oprogramowanie symulacyjne

Autor tematu
Mikkonen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2009, 17:44
Lokalizacja: Starachowice

Symulator Fanuc do prasy rewolwerowej

#1

Post napisał: Mikkonen » 29 lip 2009, 17:51

Witam :) Potrzebuję symulatora systemu Fanuc, a konkretnie jest to prasa rewolwerowa Finn-Power F5-25. Z tego co zauważyłem, sterowana standardowym kodem Fanuca (G70, G156 itp). Konkretnie wymagam od symulatora właściwie tylko jednej rzeczy - aby na podstawie wprowadzonego gotowego programu xxx.NC wyświetlił mi graficzny obraz arkusza blachy z wizualizacją przetłoczenia. Najlepiej żebym ja ograniczył się do wprowadzenia programu, i ustawienia narzędzi (np. N1 to fi10, N2 to rectangular 50x4 itp). Czy znacie taki program ?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam Michał.



Tagi:


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#2

Post napisał: aspem » 29 lip 2009, 18:25

Witam,

A jaki program masz razem z maszyną ?

Z tego co kojarzę niektóre programy do rozkładu mają również symulację pracy już po nałożeniu narzędzi na nesting i po tym nałożeniu można prześledzić na symulacji pracę - gdzie biją poszczególne narzędzia, w jakiej kolejności i itp.

Aspem


Autor tematu
Mikkonen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 29 lip 2009, 17:44
Lokalizacja: Starachowice

#3

Post napisał: Mikkonen » 29 lip 2009, 21:40

Programy pisane ją na Jetcamie. Jest tam właśnie taka symulacja, jako operatorzy dostajemy ją wydrukowaną wraz z kartą narzędziową. Problem w tym że nie mam bezpośredniego dostępu do tego oprogramowania bo ja jestem operatorem :) A w wolnych chwilach chciałbym się "pobawić" na materiałach odpadowych, a zdobycie Jetcama bez uiszczania duzych kosztów jak wiadomo nie jest możliwe. Dlatego postanowiłem że wystarczy mi taki graficzny "podgląd", dzięki temu mógłbym pisać program sam, bawiąc się iksami i igrekami :D Przerabiałem juz kilka programów ale prawie wszystko są to rozbudowane aplikacje do symulacji tokarek i frezarek w 3D.


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

Re:

#4

Post napisał: aspem » 30 lip 2009, 23:00

Witam,

Akurat JetCAM-a nie znam - ale może udałoby się wam uzyskać wersję demo - przeważnie w takiej wersji można zrobić rozkład, obłożyć to narzędziami i zrobić symulację - oczywiście bez możliwości wygenerowania kodu NC na maszynę - tak jest w kilku innych softach z tej samej półki - ale można się uczyć i coś podejrzeć.

JetCAM jest na kluczu sprzętowym czy na jakiejś licencji ?

Poszukam coś z tej działki ale nie wiem czy znajdę coś nad czym warto spędzić czas.

Aspem

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie symulacyjne”