Pliki .esi na wypalarkę Eckert

Tutaj prosze umieszczać rysunki, kody i inne prace, które można wykonać na maszynie CNC

Autor tematu
pawel84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 06 gru 2012, 12:22
Lokalizacja: Ostrołęka

Pliki .esi na wypalarkę Eckert

#1

Post napisał: pawel84 » 06 gru 2012, 12:30

Witam, czy jest ktoś w stanie pomóc mi w znalezieniu jakiegoś programu(najlepiej free) do konwersji dxf na pliki esi do przecinarki Eckert ?
Zauważyłem też że pliki esi.znalezionych w sieci nie działają na mojej plazmie i nie wiem dlaczego. Otwierając je w notatniku zawsze różni się początek.



Tagi:


Domkac
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:31
Lokalizacja: Tczew

#2

Post napisał: Domkac » 07 gru 2012, 10:58

Nie znam przecinarki Eckerta. Jakimi funkcjami jest sterowana? Niskimi tzn. 5,6,7,8,9,28,29, itd czy 53,54,110,111. Tekst nagłówka między funkcjami 3 i 4 jest ignorowany przez maszynę.

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#3

Post napisał: robal43 » 08 gru 2012, 06:09

pawel84, Kolego masz jakikolwiek plik aby maszyna widziała go w całości ?? jesli tak to wklej tu na forum jako text zobaczę co się da zrobić :P
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Brus86
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 02 gru 2009, 11:50
Lokalizacja: Brusy
Kontakt:

#4

Post napisał: Brus86 » 16 gru 2012, 17:20

Programuje na eckerta, używam fastcama, nie które nie działają bo dany program powinien być kompatybilny z dana wypalarką. mam dwa różne programy na licencji zakmetu i eckerta/ ta z zakmetu zrobi na .esi ale na wypalarce zakmetu nie pójdzie


piksel.cad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 gru 2012, 10:53
Lokalizacja: Gliwice

#5

Post napisał: piksel.cad » 23 gru 2012, 20:22

Może zdeczka nie o to o co prosisz, ale napiszę ...

FastCam - kiedyś miałem przyjemność się tym programem bawić :)
Nie jest tak rozbudowany jak np. AutoCAD z 2000 roku ale kwestia przyzwyczajenia.

Kod ESSI z FastCAM'a

początek:

% lub nic

1. Ustalając Cięcie na Plazma:

5
Przejazd suchy
6
29/30
53
-wypalanie
54
38


2. Ustalając na Gaz

5
-przejazd suchy
6
7
-wypalanie
8


i zakończenie

99 lub /

tak więc jak nie działają ci pliki z internetu to przetestuj typ jaki działa u Ciebie na wypalarce czy jest to typ plazma czy typ palnik, wersji essi widziałem kilka a większość programów odczytuje tylko essi typu[ 5 PrzeSuchy 6 7 Palenie 8 /]
Jak już dowiesz się jaki u CIebie system działa to ino edytuj w notatniku to co sciągniesz z netu i gotowe.

Co do darmowego softu na przekształcenie DXFa na ESSI to życzę powodzenia - essi jest tak mało znaną formą, że nikomu nie chce się w tym bawić. Znalazłem raz obrys z BMP do ESSI ale odczytywało tylko zewnętrzny gabaryt - ogólnie tragedia.

PS mam do sprzedania jeszcze kilka elementów do wypalarki może jesteś chętny ? dysze na 45 A powietrze lub dysze na 90A powietrze i cos tam jeszcze ale musiał bym poszukać w magazynie.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „DXF, NC, HPGL, itp”