Tłoczenie czy inny proces technologiczny

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
fletcher
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2016, 14:08
Lokalizacja: Rzeszow

Tłoczenie czy inny proces technologiczny

#1

Post napisał: fletcher » 16 wrz 2016, 10:06

Witam,

proszę o doradzenie w zakresie urządzeń oraz narzędzi do produkcji wytłoczek jak na schemacie itp. od samego zakupu prasy czy innego zastępczego urządzenia którymi mógłbym takie wytłoczki wykonywać, przez tworzenie odpowiedniego narzędzia i samego tłoczenia. Wiem że nawet na tokarce można takie "wywijki" robić (jak się ma odpowiednie narzędzie).

Bym zapomniał: blacha nierdzewna grubość: 1,5-2,0mm

Zakładam że już krążek mam wycięty na laserze lub wodzie więc chodzi o samo wywinięcie w górę i dól elementu jak na schemacie za strzałką.

Obrazek

Obrazek

Pytanie jakiego rzędu to są w ogóle koszty ? pytam raczej o samo narzędzie bo sama maszyna rozłoży się na wiele takich narzędzi - wiele zbliżonych kształtów produktów jak na załączniku.

pozdrawiam
Bartek



Tagi:


blasterpl
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1863
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
Lokalizacja: jelenia gora

#2

Post napisał: blasterpl » 22 wrz 2016, 21:32

Myślę ze aby to było sensownie robione to tylko prasa i odpowiednie oprzyrządowanie. W dziale obróbka plastyczna zapewne ktoś doradzi bardziej szczegółowo .


arasz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 255
Rejestracja: 30 maja 2009, 22:26
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: arasz » 23 wrz 2016, 09:19

To wszystko zależy od ilości sztuk , jak nie dużo to można spróbować wyoblania na tokarce, ale dwa mm to może być troszkę za grubo, jesli dziesiatki tysiący sztuk to wykrojnik postępowy i wycinać z jednoczesnym tłoczeniem z tasmy


V-TEC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 27 sie 2016, 21:09
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

Re: Tłoczenie czy inny proces technologiczny

#4

Post napisał: V-TEC » 26 wrz 2016, 17:53

Witam Was bardzo serdecznie,

Jeśli są to ilości w ilościach: kilkaset. To najlepszym rozwiązaniem będzie prasa hydrauliczna z ręcznym załadunkiem.
Natomiast jeśli ilości w tysiącach sztuk, to wtedy linia od rozwijania z kręgu do prasy i tam w narzędziu postępowym operacje: wycinanie i tłoczenie.
W tych dwóch aspektach mogę pomóc. Zapraszam do kontaktu poprzez e-mail: [email protected]
Lub formularz kontaktowy na naszej stronie: http://v-tec.pl/metale/

W razie pytań, jestem do Waszej dyspozycji,
Pozdrawiam!
Przemysław K.


fletcher pisze:Witam,

proszę o doradzenie w zakresie urządzeń oraz narzędzi do produkcji wytłoczek jak na schemacie itp. od samego zakupu prasy czy innego zastępczego urządzenia którymi mógłbym takie wytłoczki wykonywać, przez tworzenie odpowiedniego narzędzia i samego tłoczenia. Wiem że nawet na tokarce można takie "wywijki" robić (jak się ma odpowiednie narzędzie).

Bym zapomniał: blacha nierdzewna grubość: 1,5-2,0mm

Zakładam że już krążek mam wycięty na laserze lub wodzie więc chodzi o samo wywinięcie w górę i dól elementu jak na schemacie za strzałką.





Pytanie jakiego rzędu to są w ogóle koszty ? pytam raczej o samo narzędzie bo sama maszyna rozłoży się na wiele takich narzędzi - wiele zbliżonych kształtów produktów jak na załączniku.

pozdrawiam
Bartek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”