Rysunek złożeniowy - obróbka cieplna

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
wirtualnyjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 404
Rejestracja: 09 paź 2012, 14:08
Lokalizacja: PL

Rysunek złożeniowy - obróbka cieplna

#1

Post napisał: wirtualnyjan » 23 lis 2014, 11:23

Witam,

Przedstawiłem Profesorowi rysunek złożeniowy swojego uchwytu, a on powiedział że muszę zaznaczyć że niektóre elementu mają przejść przez obróbkę cieplną, bo tak się robi. Problem w tym, że nie wiem, jak mam to zaznaczyć. W uwagach w tabelce złożeniowej do tych elementów które mają mieć obr. cieplną? Czy na rysunku nanieść strzałkę i to opisać?



Tagi:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16223
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#2

Post napisał: kamar » 23 lis 2014, 12:04

Minie uczono (dawno, bo dawno :) ) że szczegóły technologiczne mają być na rysunkach wykonawczych. Ale skoro się zaparł to wstaw w tabelkę a nie zamazuj rysunku.


lewy10psdw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 26 sie 2008, 13:07
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: Rysunek złożeniowy - obróbka cieplna

#3

Post napisał: lewy10psdw » 23 lis 2014, 19:55

wirtualnyjan pisze:Witam,

Przedstawiłem Profesorowi rysunek złożeniowy swojego uchwytu, a on powiedział że muszę zaznaczyć że niektóre elementu mają przejść przez obróbkę cieplną, bo tak się robi. Problem w tym, że nie wiem, jak mam to zaznaczyć. W uwagach w tabelce złożeniowej do tych elementów które mają mieć obr. cieplną? Czy na rysunku nanieść strzałkę i to opisać?
Też mi się wydaję, że informacje na temat obr. cieplnej powinny być na wykonawczym, no chyba że wkładasz do pieca zespół złożony z kilku elementów :) Jeżeli chodzi o oznaczenie, to gruba linia punktowa odsunięta o 2mm + linia odniesienia z opisem.
Nie martw się kiedy jest źle bo będzie lepiej. Martw się jak jest dobrze bo będzie gorzej.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”