Prośba o pomoc

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Zydek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2014, 18:59
Lokalizacja: Piła

Prośba o pomoc

#1

Post napisał: Zydek » 06 sty 2016, 03:06

Witam, jestem studentem. Mam taką prośbe, czy ktoś na forum, jest w stanie mi delikatnie pomóc? Mianowicie muszę zaprojektować uchwyt frezarski do operacji frezowania rowka wpustowego, na danym detalu. I teraz moja prośba jest taka, że jeżeli ktoś by wyraził chęć pomocy, przesłał bym moj projekt, i chciał bym skonsultować poprostu to z kimś kto się zna.



Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: viper » 06 sty 2016, 09:02

Oto nasz kwiat narodu! Student prosi o coś co powinien sam wykonać... Jakim Ty masz być fachowcem po tych pseudo studiach jeśli siadasz na forum i szanowni koledzy mają odrabiać za Ciebie zadanie domowe?? To jest śmieszne...


Autor tematu
Zydek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2014, 18:59
Lokalizacja: Piła

#3

Post napisał: Zydek » 06 sty 2016, 09:44

Czytaj ze zrozumieniem! Chciał bym skonsultować wykonany prze zemnie projekt, a nie ktoś ma za mnie to odrobić. A po drugie, chyba ide na studia żeby sie nauczyć, a nie w wypadku kiedy wszystko już umiem.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Prośba o pomoc

#4

Post napisał: WZÓR » 06 sty 2016, 10:23

Zydek pisze:.... I teraz moja prośba jest taka, że jeżeli ktoś by wyraził chęć pomocy, przesłał bym moj projekt, i chciał bym skonsultować poprostu to z kimś kto się zna.
My tu wszyscy się na tym znamy.
.... wrzuć projekt na forum i zacznie się dyskusja.
viper pisze:Oto nasz kwiat narodu! Student prosi o coś co powinien sam wykonać... Jakim Ty masz być fachowcem po tych pseudo studiach jeśli siadasz na forum i szanowni koledzy mają odrabiać za Ciebie zadanie domowe?? To jest śmieszne...
@ viper - gość ma rację .... , nie naskakuj na Niego.

P.s.
Grunt , to czytać ze zrozumieniem.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
Zydek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 22 paź 2014, 18:59
Lokalizacja: Piła

#5

Post napisał: Zydek » 06 sty 2016, 11:10

Obrazek

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: viper » 06 sty 2016, 12:54

Wzór- może i za ostro potraktowałem kolegę studenta, ale na tym forum trochę się przewinęło ludzi którzy idą na gotowce. Może jestem przewrażliwiony.

No dobrze Zydek, chcesz skonsultować projekt który wrzuciłeś na forum. A mi się wydaje że, czekasz na gotowe rozwiązanie które uznasz potem jako swój pomysł. Może tak nie jest??

Gdybyś powiedział jak sam to widzisz od A do Z ktoś mógłby Cie poprawić i pomóc. Nie widzę pod spodem nic oprócz rysunku detalu.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#7

Post napisał: WZÓR » 06 sty 2016, 13:15

Zydek pisze:
Trzeba było element obrabiany odznaczyć innym kolorem .... :grin:
Sposób mocowania jak dla mnie OK , ale zmieniłbym docisk .
... zastosuj jakąś śrubę trapezową lub z drobnym gwintem.
Nie widzę spodu podstawy.
Dołóż tam kamienie , jakie są w imadłach maszynowych.
W ten sposób łatwiej będzie pozycjonować ten przyrząd na stole frezarki.
Nie zapomnij też o wybraniach na śruby mocujące przyrząd do stołu frezarki.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#8

Post napisał: ma555rek » 06 sty 2016, 13:55

WZÓR pisze:Sposób mocowania jak dla mnie OK , ale
zależy od szczegółów na rysunku detalu - zapewne położenie rowka powinno być tolerowane względem otworu a nie powierzchni zewnętrznej tej odkuwki lub odlewu ( zakładam że tak jest).
Czyli chwyt za surowe nie zapewni ani centryczności do osi ani równoległości do czoła ( będzie różna głębokość rowka zależnie od tego jak się pochyli detal opierając się bokiem walca i bokami uszu o stałą szczękę.
Ja bym postawił gruby kołek na który nadziewamy detal a otwór w uchu wchodzi w dwustronnie ścięty kołek ustawiający detal kątowo. I docisk nie kamieniem na śrubach lecz łapą ryglowaną dźwignią lub mimośrodem. Albo kołek rozprężny - wtedy łapy zewnętrznej nie potrzebujesz. Opory skrawania są symetryczne względem osi zacisku więc obrót nie grozi a na ścinanie tuleja wytrzyma.
Jak zrealizujesz rozprężność to też do rozważenia - bo to tylko hasło a nie recepta. Weź pod uwagę że w czasie zaciskania detal powinien być dociągany do podstawy.

[ Dodano: 2016-01-06, 13:58 ]
każdy prowadzący zwraca głównie uwagę na bazy obróbkowe - nie korzystanie z obrobionych wcześniej powierzchni jest z automatu traktowane jako błąd w technologii
Pasjonat

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#9

Post napisał: WZÓR » 06 sty 2016, 15:59

ma555rek pisze:
WZÓR pisze:Sposób mocowania jak dla mnie OK , ale
zależy od szczegółów na rysunku detalu - zapewne położenie rowka powinno być tolerowane względem otworu a nie powierzchni zewnętrznej tej odkuwki lub odlewu ( zakładam że tak jest).
Czyli chwyt za surowe nie zapewni ani centryczności do osi ani równoległości do czoła ( będzie różna głębokość rowka zależnie od tego jak się pochyli detal opierając się bokiem walca i bokami uszu o stałą szczękę.
...
Z tego co widzę , detal jest pozycjonowany przez szczęki uchwytu.

Fakt - wytyczne jakie nam przedstawił założyciel tematu są ubogie .... , wręcz nijakie .
.... co nie zmienia faktu , że Jego koncepcja jest nie trafna , pomimo , że można ją usprawnić.
Mam nadzieję , że gość Twoje jak i moje wskazówki weźmie pod uwagę i przyrząd poprawi.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#10

Post napisał: mc2kwacz » 06 sty 2016, 18:01

Marek ma rację. To jest projekt do urządzenia wysokiej klasy a nie na rympał. Bazowanie MUSI BYĆ na otworze. Chyba że ma być byle jak, co się powszechnie zdarza w praktyce.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”