Gwintowanie M12 problem z otworem przy krawędzi

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
MarLip
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 238
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

Gwintowanie M12 problem z otworem przy krawędzi

#1

Post napisał: MarLip » 17 paź 2017, 09:08

Witam,
chciałbym się poradzić kolegów w kwestii gwintowania. Mianowicie: prosta kostka z 4 otworami gwintowanymi M12 przelotowo przy krawędziach. Problem jest taki że maszyna nie jest w stanie zrobić jednej sztuki do końca. Gwintownik zatrzymuje się (tzn zapycha się wiórem, wzrasta obciążenie i koniec) bez żadnej powtarzalności tzn. raz zrobi dwa otwory, a innym razem w pierwszym otworze zrobi dwa obroty i koniec. Gwintownik idzie lepiej pod warunkiem nieużywania chłodziwa a płynu do gwintowania, ale wtedy operator siedzi w maszynie. Myśleliśmy że to kwestia parametrów więc zrobiliśmy kostkę testową żeby ją podziurawić i pogwintować:
https://ibb.co/kaCDVm
i okazało się że nie ma znaczenia czy gwintujemy 12m/min czy 20m/min wszystko idzie ładnie dopóki otwory są bliżej środka materiału. W przypadku zbliżania się do krawędzi wygląda to tak:
https://ibb.co/b8Bwi6
Czy sądzicie że zrobienie przyrządu do mocowania kostki na kołkach, tak żeby nie ściskać kostki w imadle pomoże?
Z góry dzięki za wszystkie sugestie
Maszyna: VMC500L
Gwintownik YG1 combo



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11535
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 17 paź 2017, 09:17

A próbowaliście gwintownikiem spiralnym ?
Z mojej praktyki wynika, że spiralnym ręcznie czy maszynowo zawsze lżej idzie...
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Autor tematu
MarLip
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 238
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

#3

Post napisał: MarLip » 17 paź 2017, 09:29

Pierwsze podejście było spiralnym do nieprzelotowych (nakrój 2 zwoje w części wcinającej), ale efekt ten sam (może faktycznie to kwestia narzędzia). Zmieniliśmy gwintownik bo widać było że maszyna się męczy. Potem rozwierciliśmy z 10.2 na 10.3. I tak jak mówię, w środku kostki idzie jak w maśle (zapomniałem dodać że stal to S235 więc nic nadzwyczajnego) a na krawędziach staje :(


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4113
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: Steryd » 17 paź 2017, 09:37

Skoro to otwory przelotowe, to spróbuj gwintownik "pchający". 235 to wcale nie jest najłatwiejszy materiał, bo hgw co tam siedzi. W jednym miejscu może iść ładnie na jednych parametrach, zaraz obok będzie trzeba 5 razy szybciej.
Można?
Morzna!!!


Sieto
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 29 sie 2016, 19:37
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: Sieto » 17 paź 2017, 15:46

A może wygniatak? :mrgreen: U mnie gdy gwintownik miał opory czy się łamał, wtedy brałem wygniatak. :>
Ewentualnie testy jeszcze zdają gwintowniki z dobrą powłoką. Np. Fanara, do utwardzanych materiałów.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7959
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Gwintowanie M12 problem z otworem przy krawędzi

#6

Post napisał: WZÓR » 17 paź 2017, 15:58

MarLip pisze: ....ale wtedy operator siedzi w maszynie. ...
A można tak ? :shock:
... Gwintownik YG1 combo
Gwintownik pierwsza klasa ..... , nie ma co się czepiać.
Na jakich obrotach jedziesz?

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


grzeszko
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:36
Lokalizacja: Tarnów

#7

Post napisał: grzeszko » 17 paź 2017, 17:03

moim zdaniem jest parametr w maszynie, my gwintujemy na haas czy toyoda nawet na -50 i nic sie nie dzieje
dopiero się uczę

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Post napisał: Petroholic » 17 paź 2017, 20:27

A ja zadam tylko jedno ale jakże banalne pytanie:

Czym były wykrajane formatki? Woda/laser/plazma/piła taśmowa/gilotyna?

Jeżeli laser/plazma/gilotyna to po prostu masz o wiele twardsze bliżej krawędzi. Zmiana parametrów + gwintownik spiralny i da radę...

A jak już operator siedzi w maszynie to zamiast płynu do gwintowania daj mu pistolet do ropowania z mieszanką oleju silnikowego z ropą - czyni cuda przy trudnym gwintowaniu :D

I otwór pod M12x1.75 tolerowany 6H ma górną granicę 10,441 więc jeszcze możesz lekko rozbujać otwór :) Ja zwykle robię 10,4 pod M12...

Awatar użytkownika

Autor tematu
MarLip
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 238
Rejestracja: 07 lis 2016, 10:39
Lokalizacja: Gdańsk

#9

Post napisał: MarLip » 17 paź 2017, 22:05

Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi!
Ad1.
RomanJ4 pisze:A próbowaliście gwintownikiem spiralnym ?
Próbowaliśmy tym http://www.visla.pl/narzedzia-hss-hsse- ... ,A101.html i tak jak wspomniałem nie było większej różnicy (spróbuję w tym tyg. na wyższych parametrach)

Ad2
Sieto pisze:A może wygniatak
- Bardzo podoba mi się pomysł, jeżeli chodzi o programowanie to tak samo jak gwintowanie? Nie mam praktyki z wygniatakami :(

Ad3
WZÓR pisze:A można tak ?
można :) Co do wypowiedzi odnośnie gwintownika którym robimy http://www.visla.pl/narzedzia-hss-hsse- ... ,A097.html to nie wiem czy sarkazm z Twojej strony czy nie :P Mamy narzędzia od YG1 i raczej wrażenia się pozytywne ;)

Ad4
grzeszko pisze:moim zdaniem jest parametr w maszynie
Moim również :D

Ad5
Petroholic pisze: Czym były wykrajane formatki? Woda/laser/plazma/piła taśmowa/gilotyna?
Formatki cięte taśmówką a potem na frezarce zabielane boki żeby równolegle w imadle leżało. Też zastanawiałem się nad utwardzeniem powierzchni ale to S235, jakoś nie chce mi się wierzyć żeby aż tak się miała utwardzić ale może......co do ropy to super pomysł ale chciałbym uniknąć sytuacji w której operator jest zmuszony do otwierania osłony. Na szybko spróbuję większy otwór i spiralny gwintownik z większymi parametrami ;)

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

Post napisał: Petroholic » 17 paź 2017, 22:31

MarLip pisze:Formatki cięte taśmówką a potem na frezarce zabielane boki żeby równolegle w imadle leżało. Też zastanawiałem się nad utwardzeniem powierzchni ale to S235
S235 też się utwardza. Po laserze/plaźmie jest lekko podhartowane jakby, a po gilotynie jest sprasowane...

Ale skoro było cięte taśmówką i tylko zabielone to nie miało prawa stwardnieć :)
MarLip pisze:co do ropy to super pomysł ale chciałbym uniknąć sytuacji w której operator jest zmuszony do otwierania osłony
No to sposobem na McGyvera - od pistoletu odkręcasz sztywną wylewkę i mocujesz zamiast niej wąż gumowy lub wylewkę segmentową (np od mgły olejowej). Mocujesz cały pistolet gdzieś nad/przy wrzecionie. Blokujesz spust w pozycji wciśniętej trytką. Podłączasz 5mb przewodu pneumatycznego i wypuszczasz poza maszynę. Zakładasz zawór kulowy na przewód i do zaworu podłączasz przewód ciśnieniowy. Operator stoi przed szybą i tylko zaworem odpala zdalnie pistolet :D

Tylko uważaj bo prowizorki są najtrwalsze i ten pistolet będzie tam długo wisiał :D :D :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”