Frezy Perschmann a alternatywa

Dyskusje dotyczące frezowania i frezarek konwencjonalnych.

Trouver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2008, 21:41
Lokalizacja: Małopolska

#21

Post napisał: Trouver » 05 mar 2009, 23:56

wampum pisze:
mdg pisze:Dla mnie Perschmann i Hahn- Kolb to trochę takie "Tesco" dla branży mechanicznej nie wszystko tam jest wysokiej jakości i nie wszystko za rozsądną cenę, ale nie o tym ten post.

Jezu!
Jak piękne jest to zdanie...i jakie prawdziwe...
Tylko niedojrzałość ludzi i wygodnictwo powoduje, że taka firma jak Perschmann jest wszechobecna....
Poza tym zwazywszy na sytuację na rynku (a lepiej to raczej nie będzie) Panowie apeluję.
ZACZNIJCIE KUPOWAĆ NARZĘDZIA OD POLSKICH PRODUCENTOW!!!.

My (Tj. Komet-Urpol) już, musimy zwalniać szlifierzy, ostrzarzy itp., jak będzie rosło bezrobocie to , może to się odbić tylko na gospodarce i na Nas wszystkich. Żeby ratować gospodarkę trzeba ograniczać redukcję zatrudnienia, a można to zrobić kupując produkty polskie lub wytwarzane w Polsce.....
Łatwo powiedzieć - kupujcie Polskie - to kup kolego imadło z Bisona jeżeli nie będzie go na magazynie to poczekasz sobie trochę, albo tulejki z FatPolu - niby cena ok ale jakość taka sobie, a co do URPOLU - to działajcie jak TOOLS to będziecie mieli wiecej ostrzenia.



Tagi:


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#22

Post napisał: mdg » 06 mar 2009, 08:51

Do Trouver.

Trochę źle mnie zacytowałeś kolego, bo tego posta napisał Wampum, ale nie wnikajmy w szczegóły.
Ale powiedż mi o co Ci chodzi w zdaniu??
Trouver pisze:a co do URPOLU - to działajcie jak TOOLS to będziecie mieli wiecej ostrzenia.
Bo Cię nie zrozumiałem.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


wampum
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2007, 14:46
Lokalizacja: Kalisz

#23

Post napisał: wampum » 07 mar 2009, 09:45

Łatwo powiedzieć - kupujcie Polskie - to kup kolego imadło z Bisona jeżeli nie będzie go na magazynie to poczekasz sobie trochę, albo tulejki z FatPolu - niby cena ok ale jakość taka sobie, a co do URPOLU - to działajcie jak TOOLS to będziecie mieli wiecej ostrzenia.[/quote]


Kolego najpierw trzeba sprawdzić a później osądzać....
Jakbyś zapytał się w URPOLU o ostrzenie byłbyś mile zaskoczony.
Ale najpierw trzeba zrobić ruch ze swojej strony, żeby móc oceniać publicznie....


Trouver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2008, 21:41
Lokalizacja: Małopolska

#24

Post napisał: Trouver » 08 mar 2009, 01:56

wampum pisze:Łatwo powiedzieć - kupujcie Polskie - to kup kolego imadło z Bisona jeżeli nie będzie go na magazynie to poczekasz sobie trochę, albo tulejki z FatPolu - niby cena ok ale jakość taka sobie, a co do URPOLU - to działajcie jak TOOLS to będziecie mieli wiecej ostrzenia.

Kolego najpierw trzeba sprawdzić a później osądzać....
Jakbyś zapytał się w URPOLU o ostrzenie byłbyś mile zaskoczony.
Ale najpierw trzeba zrobić ruch ze swojej strony, żeby móc oceniać publicznie....[/quote]

Spokojnie, spokojnie
- zapytania a realizacja to są dwie różne rzeczy, czasem mało mają ze sobą wspólnego, np. zapytaj w Eltechu o narzędzia TESY - dostaniesz ofertę z terminem realizacji 3-5 dni...
- inną sprawą jest, że mój kolega pracował w URPOLU i rzeczywiście - terminy podawali bdb, ale sam przyznawał, że są poślizgi...
- pozwoliłem sobie na taka opinie (oczywiście subiektywną) bo miałem takie a nie inne dane, jak nie mam na jakiś temat w miarę sprawdzonych informacji to się najzwyczajniej nie odzywam - poprostu,
- a Tobie co tak zależy na tym URPOLU? Pracujesz tam? - Jak tak to zupełnie nie powinieneś się odzywać.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2009-03-08, 02:09 ]
mdg pisze:Do Trouver.

Trochę źle mnie zacytowałeś kolego, bo tego posta napisał Wampum, ale nie wnikajmy w szczegóły.
Ale powiedż mi o co Ci chodzi w zdaniu??
Trouver pisze:a co do URPOLU - to działajcie jak TOOLS to będziecie mieli wiecej ostrzenia.
Bo Cię nie zrozumiałem.
Chodziło mi o to, ze chwalą sobie koledzy systemy ze skrzynkami na narzędzia do regeneracji. TOOLS zatrudnił kilku handlowców - częsciej odwiedzają zakłady - w razie reklamacji itp jest do kogo sie pożalić.

Nie żebym myślał Bóg wie co o tej firmie, bo oprócz regeneracji i wytaczadeł to nic nadzwyczajnego wg mnie nie mają.

Jak cos jeszcze nie jasne to pisz.


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#25

Post napisał: mdg » 09 mar 2009, 07:49

Poleciłem TOOLS właśnie ze względu na regenerację narzędzi dla obniżenia kosztów. Jak chciałbym "coś nadzwyczajnego" to poszukałbym po innych firmach.

PS.
Uprzedzę kilka sugestii. Nie jestem pracownikiem TOOLS-a, ani URPOL-u.
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#26

Post napisał: kendy » 09 mar 2009, 15:19

Kolega wampum pracuje w URPOLU. Mial swego czasu w opisie obok postu Tomek - Urtepol cos tam :)
Wiec jak dla mnie dyskusja z nim o frezach jest zupelnie bezsensowna :)


Trouver
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 24 paź 2008, 21:41
Lokalizacja: Małopolska

#27

Post napisał: Trouver » 09 mar 2009, 19:35

kendy pisze:Kolega wampum pracuje w URPOLU. Mial swego czasu w opisie obok postu Tomek - Urtepol cos tam :)
Wiec jak dla mnie dyskusja z nim o frezach jest zupelnie bezsensowna :)
No dzięki kolego za rozjaśnienie sytuacji, tam mi się właśnie wydawało.

Pozdrawiam


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#28

Post napisał: mdg » 16 mar 2009, 08:53

Proszę o profesjonalizm. Żadnych wytykań kolegów po fachu palcami, bo to niekulturalne. :cool: :!:
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC


krol44
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2009, 20:40
Lokalizacja: polska

alternatywa perschmann

#29

Post napisał: krol44 » 18 mar 2009, 20:50

Witam z doświadczenia wiem że hurtownie typu Perschmann ostro przesadzają z cenami faktycznie w swojej ofercie mają na pewno narzędzia Guhringa pod inną nazwą jeżeli chodzi o narzędzia do stali lub aluminium ważne jest to na czym będzie wykonywana obróbka, jeżeli CNC to polecam frezy węglikowe (bardzo długa żywotność przy zachowaniu optymalnych parametrów) jeżeli jednak mają to być maszynki gdzie narzędzie jest prowadzone ręcznie to przy średnicach do 10 mm tylko HSS ewentualnie z pokryciem w zależności od rodzaju materiału.Guhring ma bardzo dobre frezy z węglika i stali ale tylko od 2 ostrzy wzwyż a świetnie sprawdzają się także jednoostrzowe np frezy z Dolfamexu. Pracuję w firmie która sprzedaje maszyny do obróbki aluminium i 95 % narzędzi przeze mnie sprzedawanych to Guhring a jeżeli chodzi o polską produkcję to częśc narzędzi na zamówienie wykonują w Katowicach.


teesiu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2007, 09:28
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

#30

Post napisał: teesiu » 25 mar 2009, 09:30

ACAD pisze:
teesiu pisze:Najlepszy stosunek jakości do ceny to

1. AWA - frezy firmy DHF
2. HAHN+KOLB - ich frezy

Używamy w firmie tych frezów od 2 lat zarówno VHM jak i HSS-E. Nie ma na rynku lepszych frezów jeśli chodzi o stosunek jakość-cena. Mieliśmy różne frezy: Niagara, Tiz, Mitsubishi, Perschmann, Urpol, Guhring i kilka innych firm i te 2 firmy są najlepsze.

Drodzy forumowicze, czytam niektore wypociny i opinie i ogrania mnie smiech:) pracuje w firmie handlowej sprzedającej narzędzia skrawające dla przemysłu i doskonale wiem ,że frezy (narzędzia) takich firm jak Perschmann, WNT, Hahn-Kolb czy HHW (generalnie firm, ktore posiadaja swoje wlasne marki) sa produkowane przez inne firmy np Guhring. Wiec jesli używacie np frezu Garant (z Perschmanna) czy atorna (Hahn -Kolb) to zazwyczaj są to frezy własnie Guhring tylko pod inna marka.

Nie ma co ukrywac, ze Guhring jest europejskim (jesli nie swiatowym) potenatem w produkcji min. frezów i wierteł i wiekszosc produktow w katalogach Perschmann czy Hahn_ kolb pochodza wlasnie od nich. Wiec podawanie opini ze np Perschamn lepszy od Guhringa raczej mija sie z celem......

Heh, jak czytam te brednie przedstawiciela handlowego to nie wiem czy mam sie śmiać czy płakać. Drogi Kolego przedstawicielu handlowy: stałeś kiedyś przy obrabiarce ?, pisałeś programy ?, liczyłeś czasy, parametry, koszty, zużycie itd ? Podaj mi drogi PH cene freza fi=16 z=4 TiALN (standartowa długość) bo ja mam z H+K taki frezik za 46 Euro. A teraz powiedz mi ile za taki frez jest w cudownym Guhringu ?

Mam kontakt dziennie z ok 2-3 przedst. handlowymi i powiem ci, ze nie wszyscy maja pojecie o obrobce skrawaniem. A pozatym najwazniejszy jest stosunek: wytrzymalość/cena. Wiec czekam na twoją cena w/w freza.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezowanie / Frezarki Konwencjonalne”