Problem z silnikami Japan Servo KY Series

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
Clash
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 02 kwie 2005, 14:22
Lokalizacja: Szczecin

Problem z silnikami Japan Servo KY Series

#1

Post napisał: Clash » 26 lut 2006, 17:05

Będc w Niemczech kupiłem silniki jak w temacie. Mam z nimi problem. Zreszta nie ja jeden, gdyż znalazłem na necie coś takiego:

http://www.cnczone.com/forums/showthrea ... apan+servo

Na silnikach jest taka naklejka znamionowa:

Obrazek

Pokazany jest na niej schemat uzwojen. Myslalem, ze nie bede mial problemow z podlaczeniem. Podlaczylem je tak:

Obrazek

I mam problem. Po podlaczeniu do sterownikow i probie "zakrecenia" silniki tylko drżą, jakby chcialy ruszyc, a nie mogly. Pewnie robie cos zle. Potrzebuje Waszych fachowych wskazowek. Moze mial kiedys do czynienia z tymi silnikami. Po zdjeciu tylnej pokrywy otrzymujemy taki widok:

Obrazek

Nie znam super dobrze angielskiego. Facet na CNC ZONE pisze, ze nie udalo mu sie osiagnac kroku 0.9 stopnia mimo, ze naklejki taki wynika. Najgorsze jest to, ze na koniec tamtego tematu padly slowa, ze chyba stracil pieniadze wydajac je na te silniki. A moze wcale nie musi tak byc? Da sie cos z tych silnikow wycisnac?
Ostatnio zmieniony 26 lut 2006, 23:49 przez Clash, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: pltmaxnc » 26 lut 2006, 20:37

Problemy mogą wynikać z niewlaściwego podlączenia cewek.
Spróbuj podlączyc po jednym uzwojeniu na fazę (bez lączeń równoleglych).
Silnik powinien ruszyć, gdyby tylko drżal to zamień końcówki jednego z uzwojeń - musi pojechć.
Jak uruchomisz to próbuj z pozostalymi cewkami.


Autor tematu
Clash
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 02 kwie 2005, 14:22
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: Clash » 26 lut 2006, 20:54

Dzieki za rade! Jutro od rana bede probowal... Czlowiek uczy sie cale zycie:)

[ Dodano: 2006-03-18, 11:54 ]
Problem rozwiazany... Na wstepie musze sie przyznac do swojej glupoty. Polaczylem dobrze, a silniki nie ruszyly, bo.... dalem im za malo pradu. Po "podkreceniu" pradu na sterownikach ruszyly z kopyta.

Mam jednak jedna uwage. Silniki te o wiele lepiej pracuja w polaczeniu szeregowym. I to zarowno jesli chodzi o moment jak i dynamike. Twierdzenie to opieram na testach, ktore przeprowadzilem w Machu na roznych predkosciach.
Jesli wiec ktos kiedys nabedzie takie silniki, to proponuje polaczyc je szeregowo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”