OBLICZENIE OBROTÓW PRZEKŁADNI JAK? GDZIE TO NAPRAWIĆ ?

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
jacson
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2009, 20:08
Lokalizacja: łodz

OBLICZENIE OBROTÓW PRZEKŁADNI JAK? GDZIE TO NAPRAWIĆ ?

#1

Post napisał: jacson » 23 paź 2009, 21:51

Witam wszystkich na forum .mam prośbe a zarazem problem.w urządzeniu spozywczym wloskiej firmy uszkodziła mi sie przekładnia (motoreduktor) niema zadnych tabliczek .nie jest to stare urzadzenie okolo 5 lat i chcialem zastosowac inny motoreduktor jak mam dobrac parametry?albo gdzie mam to naprawić?
Ostatnio zmieniony 25 paź 2009, 10:56 przez jacson, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 24 paź 2009, 01:15

Nie ma tabliczek to jest drobny kłopot ale domyślam się że jest znany producent, więc on może być pierwszym źródłem informacji albo części zamiennych. Jeżeli okaże się to niemożliwe a uszkodzeniu uległa sama przekładnia (a nie silnik) to jest też kilka sposobów naprawy. Może się tego na przykład podjąć jakiś warsztat mechaniczny w pobliżu albo przynajmniej dać namiar na lepiej wyposażony zakład konkurencyjny. Inny sposób to dobranie się do przekładni (rozebranie jej obudowy) i sprawdzenie co się właściwie stało. Może wytarła się jakaś panewka, wysypała zębatka... Wtedy mając w garści felerny element łatwiej coś wymyśleć. Przełożenie można sprawdzić kręcąc ręcznie wałkiem napędowym albo jeżeli zakleszczyła się na amen, policzyć. Przełożenie jednego stopnia przekładni to iloraz ilości zębów na współpracujących kołach a przełożenie całości to iloczyn przełożeń wszystkich stopni. Jeżeli jest to przekładnia ślimakowa czy jakaklwiek inna to też da się policzyć bez obracania, tylko trzeba najpierw zajrzeć do środka żeby widzieć cały mechanizm. W Łodzi gdzie jest (lub było) tak dużo zakładów z nietypowym sprzętem, na pewno są też łebscy mechanicy od spraw "niemożliwych"
Masz też oczywiście możliwość wymiany całego motoreduktora na całkiem inny. Żeby to jednak zrobić musisz podać ewentualnemu dostawcy przynajmniej dwa parametry czyli szybkość obrotową na jego wyjściu i potrzebny moment obrotowy też na wyjściu czyli inaczej największy możliwy opór z jakim ten motoreduktor spotyka się w czasie pracy. Na razie tylko Ty wiesz co ta maszyna robi i z jakim cukierniczym materiałem się zmaga. Gdybyś wrzucił na forum jakieś fotki otrzymałbyś pewnie więcej i trafniejszych porad a może i konkretniejszą pomoc.


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#3

Post napisał: olo_3 » 24 paź 2009, 08:52

jacson,

zobacz dokładnie czasami tabliczki są zamalowane
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


Autor tematu
jacson
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2009, 20:08
Lokalizacja: łodz

#4

Post napisał: jacson » 25 paź 2009, 08:34

witam .znalazłem jakieś oznaczenie faktycznzie GAVAGNI MTR24S 1.10gdzie to moge naprawić w polsce albo najlepiej woj. łodzkim ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


zdzicho
Posty w temacie: 1

#5

Post napisał: zdzicho » 25 paź 2009, 16:37

To przekładnia ślimakowa i z konstrukcji można policzyć przełożenie. Potrzebny jest skok ślimaka, ilość wchodów ,średnica ślimacznicy, rozstaw osi, lub ilość zębów ślimacznicy (jeśli się zachowały )i ilość wchodów ślimaka.


mazi77
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2008, 19:48
Lokalizacja: Dębica

#6

Post napisał: mazi77 » 27 paź 2009, 19:05

Według mnie przełżenie wynosi 1do10


olo_3
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1249
Rejestracja: 31 sie 2004, 22:25
Lokalizacja: EU

#7

Post napisał: olo_3 » 29 paź 2009, 00:26

tez tak mowie
Zwątpienie jest oznaką, że podążasz w dobrym kierunku.


Autor tematu
jacson
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 12
Rejestracja: 23 paź 2009, 20:08
Lokalizacja: łodz

#8

Post napisał: jacson » 29 paź 2009, 07:51

dziekuje wszystkim .znalazłem firmę w łodzi która podjeła sie naprawy przekładni i dorobieniem nowej ślimacznicy .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”