Uchwyt mocujący frezy grawerskie do frezarki Kress FM6990E .

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
Shover
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 02 sie 2005, 22:31
Lokalizacja: Bia?ystok

Uchwyt mocujący frezy grawerskie do frezarki Kress FM6990E .

#1

Post napisał: Shover » 02 sie 2005, 22:59

Poszukuję wszelkich informacji dotyczących mocowania frezów grawerskich (o średnicach poniżej 1mm-gdzie można takie zdobyć?), do frezarki Kress FM6990E, w której w standarcie jest uchwyt 8mm. Co w takiej sytuacji uczynić? Czytałem, że można gdzieś zakupić różnego rodzaju "przelotki" -gdzie je można zdobyć? [/b]



Tagi:


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: pltmaxnc » 03 sie 2005, 13:15

Nie ma frezów grawerskich o fi<1mm, zwykle mają >3mm a tylko ostrzone są na mniejsze wartości.
Dla małych wierteł mozna wykonać redukcję z 8 na 1 mm lub zamówić zacisk 1mm.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2005, 19:16 przez pltmaxnc, łącznie zmieniany 1 raz.


Kenzo
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 81
Rejestracja: 03 cze 2005, 10:47
Lokalizacja: Silesia

#3

Post napisał: Kenzo » 03 sie 2005, 14:58

Przy tych srednicach narzędzia obrabiającego,połączonych z wysokimi obrotami,wykonanie redukcji znp 8mm na 3mm domowymi srodkami/tzn niezbyt bogato wyposazonym warsztatem/jest raczej na pewno nierealne-dokładność obróbki zapewni jedynie szlifowanie-a w tym przypadku musiałaby zostać zachowana idealna współosiowość przylg zaciskanych na frezie jaki zewnetrznej powierzchni redukcji-ze wzgledu na siłę odśrodkową wykluczone jest mocowanie freza jakąs srubką zaciskową itp.Czyli defakto musiałaby to być tulejka zaciskowa wkładana w drugą.Taniej już wyjdzie sobie zamówić wykonanie tulei zaciskowej na konkretny wymiar freza.Tylko pojawi sie problem znalezienia wykonawcy i cena za jednostkową było nie było produkcję,ale jest to wg mnie jedyne rozsądne wyjście jezeli nie chcemy zniszczyć wrzeciona.Mozna ewentualnie wykorzystać tuleje zaciskowe do tokarki zegarmistrzowskiej i dorobic nową końcówke do wrzeciennika,ale czy wytrzymają?Tak czy siak robota musi być bardzo precyzyjnie wykonana.


rafi_prv
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 24 maja 2005, 11:37
Lokalizacja: Gda?sk

#4

Post napisał: rafi_prv » 03 sie 2005, 15:11

Można również przygotować swożeń szlifowany fi8 zakończony gwintem, a na gwincie mocować uchwyt zaciskowy od np. Proxxon'a. Układ ma tę tylko wadę że nie trzyma na tyle dokładnie jak tulejki i frezy potrafią się cofać bądź wysówać. Ale można mocować od 0,3 - 3mm.


pltmaxnc
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1345
Rejestracja: 13 sie 2004, 13:58
Lokalizacja: warszawa

#5

Post napisał: pltmaxnc » 03 sie 2005, 19:27

http://www.easgmbh.de/cnc/liste.htm -------- tutaj można kupić zacisk lub redukcię do Kressa. Ceny są raczej niewygórowane.
W Polsce trudno będzie zanależć tańszego wykonawcę szlifowanego zacisku , chyba że przy większym zamówieniu.
Sporo zacisków jest na allegro , ale nigdy nie znalazłem do Kressa.
Kress robi tylko dwie wielkości 6 mm i 8 mm.
Mniejsze zaciski ma Metabo lub Bosch lecz min jest 3mm.


Kenzo
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 81
Rejestracja: 03 cze 2005, 10:47
Lokalizacja: Silesia

#6

Post napisał: Kenzo » 04 sie 2005, 08:16

Rafi-własnie po to pisałem ten post aby uświadomić koledze ze wszelki erzatz moze skonczyć sie uszkodzeniem wrzeciona/niewywazenie itp/Uchwyt który trzyma narzędzie niepewnie nie ma sensu bo nic przy jego pomocy nie zrobisz-poza zniszczeniem co najmniej samego freza i materiału.

[ Dodano: 2005-08-04, 08:22 ]
Własnie obejrzałem sobie strone www do której link podał kolega pltmaxnc-i stwierdzam ze musze sie powaznie zastanowic nad sensem wykonywania niektórych elementów samemu.Dzieki za tak fajny link,a i ceny do przyjęcia.

Awatar użytkownika

Piotrjub
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1495
Rejestracja: 11 kwie 2005, 13:00
Lokalizacja: Gdansk

#7

Post napisał: Piotrjub » 05 sie 2005, 17:25

Jak ważne są tulejki we wrzecionie podam taki przykład. Kupiłem kiedyś 2 wrzeciona pneumatyczne do szlifierki w zakresie obrotów regulowanych płynnie od 30 tys. do 100 tys. Obr/min. W jednym z tych wrzecion nie było tulejek zaciskowych (malutkie tulejki komplet 5 szt.) jak zwróciłem się do producenta, aby zakupić 5 szt. tulejek (średnica zewnętrzna tych tulejek tak z pamięci około 10 mm a długość tulejki około15 mm) dostałem ofertę cena mnie powaliła bez kilkunastu wyszła 5 tys. EUR.
Tak jak Kolega pisał na początku, że potrzebuje uchwytu do frezów poniżej 1mm to takie coś (ceny nie pamiętam dokładnie ale coś z kilkaset zł) kupiłem Szwajcarskiej firmy REGO-FIX. Uchwyt do wyboru średnica 6, 8, 10 lub inny wymiar ja mam 8 mm zakończony tulejką zaciskową tulejki od 0,1mm do 0,9mm, co 0,1mm dodam że już normalne tulejki zaciskowe REGO-FIXa zaczynają sie od 1,0mm co 0,5mm każda następna tulejka aż
do wymiarów bardzo dużych, tulejki są wykonane jakby w dwóch klasach ten wyższej klasy ma zastosowanie przy wrzecionach powyżej 30 tys. Obr/min

http://www.rego-fix.ch/english/katalog/ ... hmenfs.htm
zobacz tam CYL/ER M Colletholders for Mini-Nuts
co prawda nie frezowałem tym ustrojstwem ale wiercilem moją maszyną w stali narzedziowej na głębokość 3mm wiertlami 0,5mm i 0,3mm i wszystko było ok.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”