Chińczyk na łożyskach ceramicznych?!

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
komors
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2014, 22:19
Lokalizacja: Gdynia

Chińczyk na łożyskach ceramicznych?!

#1

Post napisał: komors » 18 mar 2015, 12:21

Witam,

Poszukuję elektrowrzeciona 2,2 kW pod falownik 400, szukałem sklepu z Elte ale nie mogłem znaleźć i trafiłem na taki wynalazek:

http://allegro.pl/elektrowrzeciono-wrze ... 89136.html

Moja wiedza w zakresie wrzecion jest skromna, moc rodzaj łożysk i to tyle. Czy ktoś spotkał się z ceramicznym chińczykiem?
Zakup to ryzyko duże czy niewyobrażalnie duże?

Może ktoś mógłby polecić wrzeciono na ceramicznych łożyskach 2,2 w granicach 4000zł?

Pozdrawiam,
Michał



Tagi:

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#2

Post napisał: noel20 » 23 mar 2015, 20:54

A po co ci ceramiczne łożyska do 24krpm?
Ja kupiłem standardowego chińczyka 0,8kw i też były podane numery łożysk i wychodziło z katalogu że ceramiczne, ale ja tam w ich ceramicznosć mocno wątpię.
Te wrzeciona na kształt elte na ebay już dawno były, ale u nas jak widać dopiero się pojawiają.
Odnośnie bicia to jest ono prawdopodobnie kilka dych na stożku, tulejki musisz kupić jakiejś porządnej firmy, bo nawet po szlifie stożka narzędzia będą biły, a tak poza tym jak kupisz u nas to masz gwarancję, więc nie ma strachu.
Tylko te jest chłodzone powietrzem. Montaż to bajka. Wiercisz otwory, śruby, jedna wtyczka i chodzi, a w tym chłodzonym wodą jeszcze układ z chłodnicą, pompa, i uchwyt, bo ono ma obudowę cylindryczną. Ale za to nie rozwiewa wiórów na stole i pracuje o wiele ciszej. Ja miałem okazję przez kilka godzin bawić się elte chłodzonym powietrzem ( i to na 12krpm tylko), a teraz mam te chłodzone cieczą i jest zdecydowanie lepiej. Ciche i kurzu nie robi na stole. Jakbym miał drugie kupować to też tylko chłodzone cieczą.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”