Prowadnice liniowe

Dyskusje na temat przesuwu liniowego stosowanego w maszynach

Autor tematu
ozzie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2008, 13:12
Lokalizacja: Kraków

Prowadnice liniowe

#1

Post napisał: ozzie » 17 lip 2008, 15:25

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum mimo, iż studiuję je już od dłuższego czasu.
Mam do Was pytanie. Po poprzednim projekcie zostały mi w warsztacie 4 prowadnice liniowe INA 35mm długość 720mm. Niestety mam do nich tylko 6 wózków. Wózki 4-ro rzędowe o wymiarach około 140mm długości i 110mm szerokości. Długość pracującego rzędu kulek to około 110 mm.
Zamierzam wykonać frezarkę do alu (małe frezy prędkości niewielkie) przy użyciu tych prowadnic czyli obszar roboczy około 500x500. Os z pomijam bo i tak nie mam prowadnic i pewnie będzie na wałkach 25 podpartych. I teraz pytanie. Czy przy tych rozmiarach wózka dawać na osi X po dwa wózki na stronę czy jeden wystarczy? Co do osi Y to jeżeli na X dam po 2 wózki pozostaną mi 2 do wykorzystania. Czy dobrym rozwiązaniem będzie przesunięcie wózków względem siebie o powiedzmy 50mm. Chodzi mi mniej więcej o coś takiego.
--------------====-------------------
------------------====---------------
Wiem, że najlepiej byłoby dać po dwa wózki ale to znacznie zmniejszy obszar roboczy.
Pozdrawiam



Tagi:


mark6111
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 42
Rejestracja: 24 lis 2008, 02:55
Lokalizacja: Katowice,Providence

#2

Post napisał: mark6111 » 04 sty 2009, 03:35

Obszar roboczy zmniejszyles-przesowajac wozki wzgledem siebie.2 wozki napewno wystarcza jesli zachowasz sztywnosc loza.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prowadnice - Technika Przesuwu Liniowego”