Czy tego typu konstrukcja termoplotera jest coś warta?

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
tomson133
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 27 kwie 2012, 21:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Czy tego typu konstrukcja termoplotera jest coś warta?

#1

Post napisał: tomson133 » 26 gru 2014, 00:48

Cześć :)

Chciałbym zadać wam krótkie pytanie dotyczące takiego termoplotera (w linku jest kilka jego zdjęć)
http://rcfoamcutter-xl-manual.blogspot. ... anual.html

Patrząc na forumowe konstrukcje wygląda on dość anorektycznie - u nas grube aluminiowe profile na całej długości prowadnic, kolumny na oś pionową z kształtownika zamkniętego, a tu wygięty kawałek blaszki :P . Nie jestem przekonany co do powtarzalności (może bardziej dokładności) wyrobów, które z pod jego ostrza wyjdą.

Z drugiej strony pojawia się plus takiej konstrukcji (tak myślę, jeśli jest inaczej proszę mnie poprawić):
Mniejszy koszt budowy takiego ustrojstwa
Mobilność (można to spakować do małego pudełka) Chociaż tego się raczej nie przenosi często.

Chciałbym zaprosić osoby siedzące w tym temacie do rozmowy i wskazania ewentualnych wad i plusów takiej maszynki :)

PS: Ogólnie mówiąc napisałem ten post bo jestem w trakcie rozmyślań (plany raczej nie będą potrzebne ze względu na prostotę urządzenia) nad budową termoplotera do modelarni. Wszystko co dotychczas "stworzyłem" w głowie w porównaniu do urządzenia z linka na początku postu wygląda na przewymiarowane. Może warto pójść w stronę takiego składaka j/w?



Tagi:

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”