cięcie styroduru

Maszyny do wycinania gorącym drutem

Autor tematu
muph19
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2009, 20:40
Lokalizacja: Czeladź

cięcie styroduru

#1

Post napisał: muph19 » 11 sty 2009, 20:53

witam... formumowiczów.... mam kilka pytań odnośnie cięcia sturoduru....

1) jestem w posiadaniu lasera trotec speedy 300 i zastanawiam się czy jest możliwosć cięcia tym urządzeniem styroduru... tzn.... liter ?? jeżeli tak i przypadkiem ktoś już próbował... to moge prosić o opinie??

2) w związku z pytaniem poprzednim jeżli odpowiedź brzmiała by "nie" to czy warto inwestować w coś takiego

Kod: Zaznacz cały

 http://www.allegro.pl/item523231659_wycinarka_do_styropianu_styrodur_styrocutter.html
??

3)w związku z pytaniem poprzednim jeżli odpowiedź brzmiała by "nie" to ile by kosztowała maszyna zaprojektowana przez was "samoróbka" cnc którą można było by sterować za pomocą COrela ??

4) czy zna ktoś jakąś hurtownie gdzie mógłbym kupić styrodur reklamowy w okolicach Sosnowca, Czeladź, Katowic, Siemianowic??

z poważaniem Kamil Nęcek



Tagi:


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: bubels » 12 sty 2009, 10:26

Wymieszałeś kilka tematów.

W laserze się nie wypowiem natomiast link który podałeś dotyczy ręcznej piły do styropianu/styroduru. Poza mteodą cięcia drutem oporowym nie ma absolutnie nic współnego z CNC.

Jaki format CNC by Ciebie interesował?


Autor tematu
muph19
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2009, 20:40
Lokalizacja: Czeladź

#3

Post napisał: muph19 » 12 sty 2009, 11:58

oczywiście wolałbym wielkości standardowego arkusza styroduru....(samoróbka)

oczywiście jestem świadomym iż niema ta wycinarka nic wspolnego z maszyną cnc... ale czy za jej pomoca moge wyciąc precyzyjnie np... litery czy krawędzie nie będą poszczerbione??

aha mam jeszcze jedno pytanie... czy styrodur budownlany to jest to samo co reklamowy??

ponawiam pytanie

4) czy zna ktoś jakąś hurtownie gdzie mógłbym kupić styrodur reklamowy w okolicach Sosnowca, Czeladź, Katowic, Siemianowic??

z poważaniem Kamil Nęcek


bubels
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 523
Rejestracja: 15 sie 2004, 23:24
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: bubels » 12 sty 2009, 12:25

oczywiście jestem świadomym iż niema ta wycinarka nic wspolnego z maszyną cnc... ale czy za jej pomoca moge wyciąc precyzyjnie np... litery czy krawędzie nie będą poszczerbione??
Zgadza się. Krawędzie nie będą postrzępione. Ale czy ręcznie wytniesz ładną literę to powątpiewam. Kazda litera będzie innego rozmiaru itd.


Autor tematu
muph19
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2009, 20:40
Lokalizacja: Czeladź

#5

Post napisał: muph19 » 12 sty 2009, 13:52

W ZASADZIE RACJA..... CZYLI WRACAMY.... DO PLANU ZE ZLECENIEM BUDOWY STYROPLOTERA.... JAKA BYŁABY CENA ?? TAKIEJ ZABAWKI??

Panowie..... pomóżcie..... napewno ktoś miał doczynienia z laserem i styrodurem.....


POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika

lotnick
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 08 lut 2008, 14:17
Lokalizacja: Będzin

#6

Post napisał: lotnick » 21 sty 2009, 13:32

ceny xps
cennik z tuplexu w Katowicach. Rzut beretem z Czeladzi.
Laser musi mieć większą ogniskową żeby ciąć taki materiał. Przy krótkiej ogniskowej będzie się nieładnie topić. Rozumiem że chcesz ciąć coś grubszego niż 20mm :-).
Nie podałeś jaką masz soczewkę i jakie źródło(moc). Ten trotec jest w różnych wersjach.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Styropianu (Styroduru)”