Przyszedł chińczyk z aluminium - lekko przekoszony ;/

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Hrumque
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 291
Rejestracja: 25 mar 2013, 19:15
Lokalizacja: Opole

Przyszedł chińczyk z aluminium - lekko przekoszony ;/

#1

Post napisał: Hrumque » 03 lip 2013, 12:01

Doszedł do mnie chiński zakup z Aliexpress:
4axis CNC Router 6040 600*400mm 220V&110V with 1.5KW spindle & 2.2KW VFD
Obrazek
Obrazek

Tak, wiem że to nie jest rewelacja, ale do grzebania w sklejce i tworzywie więcej nie potrzeobwałbym... Gdyby nie to, jak doszedł ten chińczyk do mnie. Paczki były 2szt (po 30kg), zewnętrznie wszystko ok, ogromna ilość pianki styropiano-podobnej, wszystkie elementy drobne (silniki itp) osobno pozawijane w woreczki piankowe...
A po rozpakowaniu całości:
Obrazek
Obrazek
Upierdzielony jeden róg i równocześnie mocowanie silnika, niby da się jakoś partyzancko zamocować... ale niesmak zostaje.

Obrazek
Sprzęgło elastyczne jakoś tak dziwnie zdeformowane... Może da się (po zamocowaniu silnika) jakoś je zmusić do wyprostowania się, ale też "nie tak to ma być" (zwłaszcza że to byłby ten silnik na 3 łapkach). Ślady topora na aluminiowym profilu bramy pominę...

A teraz najgorsze: niby niepozorne wgniecenie kątownika, po którym jeździ prowadnica kablowa:
Obrazek
... ale wróży, że maszyna musiała dostać strzała w róg.
Zrobiłem test, zamiast wrzeciona ołówek, karton na płycie, i ręcznie kręcąc napędami (najpierw Y, potem X, itp) usiłowałem narysować prostokąt. Niby proste, prostokąt narysowałem... ale jego przekątne okazują się być różnych długości, prostokąt jest "przekoszony":
Obrazek
Przy szerokości prostokąta 40mm - różnica od idealnego prostokąta (odrysowanego ręcznie od liniału) jest 2.8mm. Różnice widać, gdy się złoży taki rysunek na pół, tak by równoległe krawędzie się zetknęły - od razu widać że pozostałe się rozjeżdżają.

Moje obawy potwierdza również to, że dojeźdżając bramą do końca (oporu) - jedna strona ma już opór, a druga jeszcze 3mm luzu. Czy to uszkodzenie transportowe, czy radosna dokładność wykonania?



Tagi:

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#2

Post napisał: ursus_arctos » 03 lip 2013, 12:10

Prawie 3mm różnicy to nawet w chinach nie robią. Jak by było 0.5, to pewnie chińska dokładność, ale 2.8 to praktycznie na pewno w transporcie poszło.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Przyszedł chińczyk z aluminium - lekko przekoszony ;/

#3

Post napisał: oprawcafotografii » 03 lip 2013, 12:24

Te sprzegla wywal odrazu na smietnik - rozpadna sie po chwili pracy.

q

Awatar użytkownika

ursus_arctos
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2083
Rejestracja: 11 cze 2011, 18:29
Lokalizacja: Warszawa / Lublin

#4

Post napisał: ursus_arctos » 03 lip 2013, 12:48

Na zdjęciu ze sprzęgłem widać też poharataną bramę. Ta maszyna chyba komuś z wózka widłowego spadła albo coś w tym stylu - ogólnie, nie wygląda to zachęcająco....


premorepa
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 201
Rejestracja: 02 kwie 2007, 17:13
Lokalizacja: Gorzów

#5

Post napisał: premorepa » 03 lip 2013, 13:38

reklamowales juz transport ?


Autor tematu
Hrumque
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 291
Rejestracja: 25 mar 2013, 19:15
Lokalizacja: Opole

#6

Post napisał: Hrumque » 03 lip 2013, 13:56

premorepa pisze:reklamowales juz transport ?
Transport? W sensie kuriera - to nie, bo paczki przyszły zewnętrznie nie uszkodzone, więc przyczepić się nie mogłem, i od fedexu odebrałem je bez problemu.
A że szło to przez cło, zostało tam zapewne przepakowane dwa razy, i nie wiadomo w jakim stanie (opakowania) dotarło do cła.
Kontaktowałem się z chińskim sprzedawcą, na razie wykazują ogromne zainteresowanie i dobre chęci pomocy (wysyłka nowego silnika, sprzęgieł, proszą o nagranie video "co jest nie tak z maszyną"), co nie zmienia faktu, że pewnie kolejny miesiąc będę musiał skrobać ręcznie ;)

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#7

Post napisał: KAJOS » 03 lip 2013, 14:05

Ich kartoniki troszke styropianu i czasami śmieszne sznurki nie daja rady - dlatego z góry zaznaczam że przesyłke odeśle jezeli przyjdzie uszkodzona.
Teraz pozostaje Ci spór i odesłanie albo podanie kwoty ile Ci zrekompensuje uszkodzenia.
Jeżeli nie potwierdzisz odebrania przesyłki to on nie dostanie kasy ...

[ Dodano: 2013-07-03, 14:07 ]
... właśnie albo tak jak napisałes przesyłasz im fotki lub wideo i oni przysyłaja dobre części .
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#8

Post napisał: ezbig » 03 lip 2013, 17:28



Dagome
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 197
Rejestracja: 10 lis 2011, 16:03
Lokalizacja: Jeżograd

#9

Post napisał: Dagome » 03 lip 2013, 18:06

Moje obawy potwierdza również to, że dojeźdżając bramą do końca (oporu) - jedna strona ma już opór, a druga jeszcze 3mm luzu. Czy to uszkodzenie transportowe, czy radosna dokładność wykonania?
Z racji, że to masówka to z oszczędności pewnie ją zrobili gównolinium typu PA11, czyli po przygodzie jaką ten ploterek miał, części aluminiowe się po prostu po odkształcały. Z maszyny trzeba by wszystko zdemontować łącznie z wałkami w wstawić do nowej ramy by ploter miał wyprowadzoną geometrię.
Co do sprzęgła zamień na pasek zębaty, schowasz go za bramę i nie będzie ci tak sterczał z boku.
Benjamin Franklin pisze:Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki.
Terry Pratchett pisze:Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#10

Post napisał: 251mz » 03 lip 2013, 18:07

ezbig pisze:Jeżeli nie potwierdzisz odebrania przesyłki to on nie dostanie kasy ...
Nie do końca...
Jeśli nie potwierdzisz to przyjdzie potwierdzeniez firmy kurierskiej i kase dostanie.

Musisz rozpocząć spór ...
W przeciwieństwie do allegro jest to serio traktowane tam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”