mini-grawerka bez wrzeciona (rysowanie nożem diamentowym)

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
marko1979
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 03 sty 2010, 20:57
Lokalizacja: UK

mini-grawerka bez wrzeciona (rysowanie nożem diamentowym)

#1

Post napisał: marko1979 » 19 kwie 2010, 23:06

Witam!
Przepraszam że znowu trochę podobny wątek ale tym razem inne pytanie: jakie siły są potrzebne do grawerowania (rysowania?) w anodowanym czy inaczej powlekanym aluminium lub czystym brązie? Chodzi mi o wykonanie takiego czegoś np.:
http://cgi.ebay.co.uk/DOG-PET-ID-BONE-T ... 4ceeca8f22
Jako, że nie stać mnie na profesjonalną maszynę do grawerowania pomyślałem że kupię jakąś najtańszą konstrukcję jak np ta:
http://cgi.ebay.co.uk/Sable-2015-CNC-RO ... 2eac71537c
zmienię śruby na kulowe i zakupię inne silniki i sterowanie (coś silniejszego) a zamiast wrzeciona będę miał końcówkę diamentową do przeciągania po powierzchni detalu (nawet mam już zrobiony uchwyt do mocowania tego diamentu ,taki ze sprężyną ale nie wiem jak silną sprężynę zastosować, wiem że do szkła jest potrzebna niewielka siła ale nie mam pojęcia jak z brązem i aluminium).
Z góry dziękuję i przepraszam jeżeli nie znam jakichś fachowych określeń ale jestem tokarzem cnc a grawerowanie i plotery cnc to dla mnie nowość .
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

sega007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 146
Rejestracja: 12 sie 2008, 08:20
Lokalizacja: Kraków

Odnośnie malych grawerek

#2

Post napisał: sega007 » 03 cze 2010, 17:16

A jak wielkie przedmioty Kolega chce grawerować, małe grawerki cnc można już kupić od 8 tys. już z oprogramowaniem (prostym w obsłudze). Niech Kolega to rozważy, przerabianie kupionego plotera cnc, to wyjdzie w sumie niewielka oszczędność, a jeśli prowadzić usługi w tym zakresie to się wróci bardzo szybko. Wiem coś o tym bo zajmuję się sprzedażą takich mini grawerek, laserowa kalibracja i czujnik wysokości narzędzia do przeanalizowania krzywizny grawerowanego przedmiotu jest w to upchane, czego zabraknie w przerobionym ploterku, no, chyba że kolega chce się w to bawić, ale to na pewno przekroczy 8 tys.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”