Mini Frezarka CNC

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
radwan88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2009, 10:22
Lokalizacja: Kielce

Mini Frezarka CNC

#1

Post napisał: radwan88 » 22 gru 2016, 10:19

Witam wszystkich na forum!
W połowie przyszłego roku zamierzam otworzyć DG rozpocząć produkcję elementów z tworzyw termoplastycznych.
Początkowo będę używać form zakupionych w USA.

Myślę jednak nad tworzeniem własnych form. Z racji kierunku studiów CAD/CAE nie jest mi obce. Matryce i formy chcę wykonywać z polimeru bądź aluminium PA6.

Budowa frezarki od podstaw nie wchodzi w grę z uwagi na brak czasu.
Zainteresowałem się mini frezarkami CNC z PL (z chin nie chcę importować ze względu na cło, vat, przesyłkę).
Czy ktoś użytkował maszyny tego typu:
Quadro Complex 6040 (pole robocze 60x40cm) silnik 1500W , wersja trzy osiowa, z chłodzeniem narzędzia/materiału.
bądź podobnych od ATMS Solutions?



Tagi:


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 707
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

#2

Post napisał: FTW » 22 gru 2016, 15:44

Ja bym się nie odważył na to pieniędzy wydać. W mojej opinii sensowna frezarka do aluminium to wydatek około 30-40 tys ze stołem o wymiarach jakie podałeś. Tzn taka, na której chcesz zarabiać, a nie co chwile bawić się w serwis, bo kolejny raz ze względu na oszczędności w konstrukcji coś się spierdzieliło.

Jeśli twierdzisz, że CAD/CAE (CAE się nie używa tutaj, tylko CAM) nie jest Ci obce, bo miałeś to na studiach, to nie ma sensu kontynuować tematu. Ja też miałem na studiach. 6 laborek przez jeden semestr, napisałem jeden program.

Patrząc po tym, co kolega tutaj napisał, sugeruję się zatrudnić w branży i zobaczyć z czym to się je przynajmniej przez 2 lata.


Autor tematu
radwan88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2009, 10:22
Lokalizacja: Kielce

#3

Post napisał: radwan88 » 23 gru 2016, 09:46

Frezarka ma mi posłużyć do wykonania około 10 form oraz ich prototypów. Niestety finanse nie pozwalają mi na zakup frezarki za 30k, gdyż do warsztatu potrzebuję sporo więcej maszyn nie tylko frezarkę cnc.

FTW zatem jeśli będę chciał wymienić koło i kupić klucz dynamometryczny muszę zatrudnić się w wulkanizacji? Dziwne masz myślenie...


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#4

Post napisał: dance1 » 23 gru 2016, 10:53

nigdzie nie widzę maszyny Quadro Complex 6040, może linka zapodasz? Jeżeli chodzi o maszynki tego typu http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw= ... 0&_sacat=0
to może być problem z obróbką aluminium tym bardziej form, chociaż jak wiadomo forma formie nie równa, jak Tobie pomóc jak nic się nie wie?
I don't like principles, I prefer prejudices


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#5

Post napisał: oprawcafotografii » 23 gru 2016, 15:27

dance1 pisze:... jak Tobie pomóc jak nic się nie wie?
Przytul goscia i zanuc do uszka kolede :)

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#6

Post napisał: dance1 » 23 gru 2016, 17:06

jak masz taką potrzebę nie bronię, nie oceniam, tylko po co obnosisz się ze swoimi "zainteresowaniami" na forum CNC?, znasz pewnie wiele lepszych miejsc gdzie cię przytulą i nie tylko...także baw się dobrze, proszę tylko nie dziel się swoimi wrażeniami :lol:
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”