male cnc jeszcze bez silniczkow konstrukcja prawie alu

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
patrykdiabelek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2009, 18:05
Lokalizacja: Łomża , białystok

male cnc jeszcze bez silniczkow konstrukcja prawie alu

#1

Post napisał: patrykdiabelek » 09 sty 2010, 13:19

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

witam ma ktoś na sprzedanie silniki krokowe do tej frezarki tak do 2 A ? konstrukcja wyszła dosyć drogo bo ponad 1000zl , aluminium nowe walki z odzysku od starych drukarek silniczki miały być tez od nich no ale okazały się za słabe, sterowniki są nowe zasilacz jest od komputera , w razie jakichkolwiek pytań proszę pisać niżej pole obrabiane jest trochę większe niż format A4 śruba pociągowa to Tr 10 po 2 nakrętki na oś do kasowania luzu a pomiędzy nimi sprężyna jeśli są jakieś uwagi co do maszyny i wskazówki , które da się jeszcze zmienić proszę o podanie ich



Tagi:


FlashEF
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 189
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:18
Lokalizacja: Sopot

#2

Post napisał: FlashEF » 09 sty 2010, 16:22

Masz bardzo dobrą frezarkę w niej zamocowaną. Na podobnej maszynie z tym samym "wrzecionem" spokojnie robiłem takie części:





Nie używaj tylko tej uniwersalnej końcówki wiertarskiej. Zdecydowanie zwiększa bicie. Zdejmij ją, kup zwykłą nakrętkę i używaj tulejek do frezów.

Na takich frezach:
Link do aukcji
(Stała sprzedaż przez użytkownika www_CNC-Plus_de jakby link wygasł)

Polewając denaturatem i nie przy prędkości 60-100 mm/min przy przejściu po 0,2 mm możesz robić bardzo dokładne drobiazgi z metali kolorowych.

To tak dzieląc się doświadczeniami z podobnego sprzętu. Powodzenia, maszyna może naprawdę dobrze chodzić :)


Autor tematu
patrykdiabelek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 01 gru 2009, 18:05
Lokalizacja: Łomża , białystok

#3

Post napisał: patrykdiabelek » 09 sty 2010, 17:08

co do nakrętek i tulejek to posiadam tylko sadziłem ze akurat taki nawet będzie lepszy no ale cóż można się mylić :) poproszę jeszcze jakieś uwagi :)


FlashEF
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 189
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:18
Lokalizacja: Sopot

#4

Post napisał: FlashEF » 09 sty 2010, 17:23

Ta końcówka jest dobra tylko o tyle, że umożliwia bezproblemowe zamontowanie zwykłych wierteł. O ile pamiętam w komplecie jest nawet wiertełko 0,2 mm które wygląda jak włos. Jeśli będziesz wiercił płytkę PCB, to jak najbardziej przyda się ta końcówka. Ale do frezowania znacznie, znacznie lepsze są tulejki z nakrętką. Z resztą możesz łatwo sam porównać. Mi to długo nie przyszło do głowy, bo traktowałem tą końcówkę jako bardzo dokładną.

Co do chłodzenia przy pracy w metalach polecam denaturat. Nakładasz pędzlem tak by frez przechodził przez kałużkę. Gdy alkohol nie paruje w widoczny sposób z nad frezu (za gorący frez, za małe chłodzenie), a wióry nie rozsypują się dookoła (jedziesz na sucho w tym momencie), tylko tworzą rodzaj błota za frezem jest dobrze. Można dać więcej, ale na maszynie do tego nie przystosowanej struga chłodziwa z wiórami może być problemem. Na dobrym frezie i takim chłodzeniu cięta powierzchnia będzie lustrzana. Aha, nie obawiaj się o kontakt łatwopalnych oparów z iskrą na szczotkach. Testowałem ten sposób przez dobrych 15 godzin cięcia. Nic się nigdy nie działo.

Przy tej mocy zawsze dawaj maks obroty. 20 tyś to jeszcze nie jakoś specjalnie dużo, a że regulacja zmniejsza moc, to niema się co w nią bawić przy 100W.

Silników poszukaj na Allegro. Znalazłem niedawno jednego sprzedawcę który ma tani sprzęt niezłej jakości:Link

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”