Lux Mill frezarka

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

Lux Mill frezarka

#1

Post napisał: Masato » 13 kwie 2017, 01:30

Witam.

Czy taki sprzęt jest wart zainteresowania? https://www.olx.pl/oferta/frezarka-do-m ... f94050c382
AMTC Akkermans Techniek, Narvik, LUX MILL
http://www.amtc.eu/narvik.html
To jakiś klon Bridgeporta?



Tagi:


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#2

Post napisał: m.j. » 13 kwie 2017, 08:49

To jedna z wielu frezarek bridgeporto-podobnych. Klonem bym tego nie nazwał, ponieważ klon toczka w toczkę oprócz drobnych szczegółów podobny jest do oryginału. Ten jest zrobiony na wzór bridgeporta. Czy warto? Zależy do czego zamierzasz używać i w jakim stanie jest frezarka? Jak chcesz robić dużo stalowych elementów w miarę szybko to kup bardziej sztywną. Jeśli ma być to frezarka uniwersalna, na której masz frezować, wiercić i robić pojedyncze prototypy i małe serie z małymi naddatkami materiału to jak najbardziej polecam ze względu na pole robocze i możliwości dostosowania do swoich potrzeb w danej chwili.
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


Autor tematu
Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#3

Post napisał: Masato » 13 kwie 2017, 11:51

Rozumiem, aczkolwiek się zastanawiam. Niby mam frezarkę, ale jest w niej dużo do poprawki i zastanawiam się czy nie sprzedać swojej, a kupić coś nowszego.

Czy w tych frezarkach Bridgeporto podobnych są łożyska calowe i śruby? Jak to wygląda przy Bridgeporcie?
Czy jest tam jakieś sprzęgło, elektryczne, które może się zepsuć?

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Post napisał: Petroholic » 13 kwie 2017, 12:10

Rozwiń pojęcie dużo do poprawki i co to za maszynka :)


atlc
Posty w temacie: 5

#5

Post napisał: atlc » 13 kwie 2017, 13:53

Mam bardzo podobną maszynę, tyle, że cnc i wszystko w niej jest metryczne, także zależy od producenta i rynku, na który maszyna była przeznaczona.
Sprzęgła raczej nie ma. Zmiana obrotów w większości tych maszyn to bezstopniowa przekładnia, są to w zasadzie 4 metalowe talerze i taki nieco "wypasiony" pas "klinowy"- szerszy i sztywniejszy bocznie od klinowego. Ceny pasów wariatorowych nie powalająna kolana, do takiej maszyny pewnie z 2-3 stówki.
Ja ze swojej jestem zadowolony, z tym, że mimo prawie identycznej konstrukcji jak np. Bridgeport Series II to moja waży od niego chyba 700kg więcej, co nie jest bez wpływu na sztywność podczas pracy.

Trzeba przy zakupie zwracać uwagę na stożek wrzeciona, równie popularny w nich jest R8 co ISO- z dostępnością i cenami oprawek na ten pierwszy u nas bywa różnie.

Ps. Za swoją, cnc,w rewelacyjnym stanie zapłaciłem mniej niż krzyczą za tą z Olx, którą podlinkowałeś.


Autor tematu
Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#6

Post napisał: Masato » 13 kwie 2017, 22:58

Rozmawiałem z tym gościem od tej aukcji. Niby max 30mm w stali, tak przynajmniej mówi. Mówi, że maszyna jest delikatna, dobra do aluminium.

Sprzęt fajny, z odczytami, podobno wysoki i problem z przezbrajaniem narzędzi :).

Pojadę to obejrzeć po świętach i zdam relacje, ale jak macie jakieś uwagi jeszcze to śmiało piszcie.


atlc
Posty w temacie: 5

#7

Post napisał: atlc » 13 kwie 2017, 23:11

Na swojej używam maksymalnie głowicy 80mm.
Że wysoka to fakt, tylko u mnie jest pneumatyczna wymiana narzędzia, więc się nie wspinam na górę.


Autor tematu
Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#8

Post napisał: Masato » 13 kwie 2017, 23:47

Do małych prac w sam raz pewnie. Też masz posuwy elektryczne?
Cena dość spora ponad 12 tysiące, ale pewnie w niższej cenie będzie coś ciężko znaleźć.


atlc
Posty w temacie: 5

#9

Post napisał: atlc » 14 kwie 2017, 00:21

Moja ma sterowanie cnc, jest na serwach dc 850W, śrubach kulowych, ma pneumatyczną wymianę narzędzia, centralne smarowanie i z transportem i fakturą kosztowała brutto cztero-cyfrową kwotę.


Autor tematu
Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#10

Post napisał: Masato » 14 kwie 2017, 00:28

Załatw mi też taką za 4 cyfrową kwotę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”