Grawerka na biurko - 10x10x10

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
PiotrCz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 22
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#21

Post napisał: PiotrCz » 01 wrz 2011, 23:13

Witam wieczorową porą!


grg12:
Obiecany materiał na osłony. Sam tutortial dostępny jest na stronie http://www.franksworkshop.com.au/CNC/Be ... ellows.htm
Na stronce znajduje się super-fajny programik do automatycznego wydruku szablonów pod te osłonki - ustawiasz długość, szerokość i gotowe.

Moje osłony prezentują się następująco:
Obrazek Obrazek

Natomiast materiał - to papier papowy - kupiłem rolkę w Castoramie - koszt 60 PLN za... uwaga... 20m ;). Jest to lekko gumiaste - ale papierowe - moim zdaniem przeżyje nawet polewanie chłodzeniem. Daje się składać bez problemu (ja nacinam wew. warstwę nożykiem dla równych zgięć - oczywiście nacinać trzeba z czuciem).

smouki:
A dzięki, dzięki - jakoś przegapiłem ten materiał wcześniej. Ja raczej włoże to w rurkową osłonkę.

nas24:
No cóż, dziękuję za linka - jednak te wrzeciona to jednak nie ta liga :) maszynka ma być do plastików - no i raczej z niskiej ligi - czyli do zastosowań amatorskich.
Do metalu i ambitniejszych prac mam drugą.

bartuss1:
Święte słowa - nie ma w tej maszynce wielkiej filozofii - natomiast chciałbym, żeby była ładna ;) i nie straszyła na biurku - jak wyjdzie (najprędzej bokiem...) zobaczymy.

A za wrzeciono się wziąłem - bo i tak czekam na resztę gratów - więc chwilowo nic więcej nie porobię. Podłączyłem dzisiaj silnik (dzięki Waldku, za wyciągnięcie go z modelu, który zaliczył kreta...), sterownik i servotester - no i działa ;), wielkiej filozofii w tym nie ma. Jest cichy. Prądu dużo nie żre - próbowałem go zatrzymywać na siłę - wciągał maks. 10-12A.
Natomiast w samym sterowniku do modeli jest fajny mechanizm - Governor - który służy do utrzymywania stałego RPM niezależnego od obciążenia - może nie do końca będzie to ważne w tej frezareczce - ale gadget zapewniający stałe, ustalone obroty cieszy ;).

Obrazek

Okej popisałem trochę prozy, a teraz dwa pytania:
a) w związku z małym polem i małymi siłami przy frezowaniu - czy może być jedna prowadnica szynowa na osi (zamiast tradycyjnych dwóch) - zakładam, że wystarczająco się wystabilizuje na jednej szynie z jednym wózkiem i jednocześnie na śrubie?
b) ze zdziwieniem odkryłem (no bo, zawsze było :) ), że w lapku nie mam PCMCI ani expressa - czyli przydał by się sterownik na USB, na razie kibicuję projektowi PIKO, ale jak się nie doczekam to pewnie pójdzie SmoothStepper.

Pozdrawiam, P.



Tagi:


G3d
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 02 sty 2009, 18:07
Lokalizacja: Warszawa

#22

Post napisał: G3d » 02 wrz 2011, 08:44

W temacie USB, mnie zainteresowalo to rozwiazanie: http://www.planet-cnc.com/.

Plytka superprosta wiec sie zrobi, program trzeba potestowac i jezeli faktycznie fajnie dziala to 70eur nie majatek. No i dziala na Macu pod parallelsami co dla mnie jest wielkim plusem.

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#23

Post napisał: smouki » 02 wrz 2011, 21:43

PiotrCz, za***iste to, dzięki. Jak by było w moim temacie to bym kliknął "pomógł"
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#24

Post napisał: grg12 » 03 wrz 2011, 08:18

Ja też dziękuję - własnie się wybieram sprawdzić czy w pobliskim "baumaxie" mają papier papowy :)


Dudi1203
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1350
Rejestracja: 07 sty 2009, 18:42
Lokalizacja: Pabianice

#25

Post napisał: Dudi1203 » 03 wrz 2011, 10:03

Ja nie użyłem papieru u siebie tylko "folię PCV twardą" o grubosci 0,25 albo 0,3mm, nie pamietam. Przy pomocy długopisu wygnietliśmy linie zagięc i wyszło spoko całkiem.
Za kawałek 10m, 60cm szer dałem cos 5zł.


Autor tematu
PiotrCz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 22
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26

Post napisał: PiotrCz » 28 wrz 2011, 16:55

Fajnie, że mogłem pomóc - ja jestem bardzo zadowolony z tych osłon - a szczególnie z ich ceny :). Trochę się schodzi przy składaniu, ale działają bardzo dobrze.

Wczoraj kupiłem śruby kulowe, tylko w zasadzie zostały mi już do kupienia paski do przełożenia napędów i silniki krokowe (jutro skoczę na Wolumen, może coś będzie z demobilu).
Teraz pora na projekt - kupno aluminium - no i ładnych paręnaście godzin frezowania - mam nadzieję, że domowe cnc przyspieszy stworzenie konstrukcji. Przy okazji przetestuję nowe frezy na płytki, których nigdy jeszcze nie używałem.

Czyli jak to mówią... stay tuned!

P.

[ Dodano: 2011-09-28, 16:34 ]
Witam,

żeby nie dołączyć do wątków, które umarły śmiercią naturalną, niedoczekawszy się realizacji śpieszę donieść, że prace pomału ruszają :). Zabawki do składania doleciały w większości z całego świata, aluminium kupione - więc zabawa rusza na nowo.

Mam do Was pytanko - ilustrowane poglądowym zdjęciem - jak lepiej zrobić ułożyskowanie wrzecionka? Lepiej dać dwa łożyska na dole (i skrócić ten uchwyt er11), czy dać jedno na górze jedno na dole?

Obrazek

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#27

Post napisał: pitsa » 28 wrz 2011, 17:00

Trzymając się proporcji z rysunku, dwa na dole, zero na górze to wariant niedopuszczalny.

Dwa na dole, jedno na górze (lub jedno na górze i jedno na dole) może być. :-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
PiotrCz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 22
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2007, 16:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#28

Post napisał: PiotrCz » 28 wrz 2011, 19:39

dzięki za odpowiedz - jeszcze jedno pytanie: cały ten uchwyt Er11 jest stosunkowo długi (100mm) - czy jego skrócenie nie wpłynie negatywnie (zakładając, że go równo obetnę itd.)

Awatar użytkownika

niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#29

Post napisał: niko65 » 28 wrz 2011, 21:26

gdzie dorwałeś mocowanie na er11 i za ile? ebay?

łożyskowanie tak jak podpowiada pitsa jedno na dole lub nawet dwa i na górze drugie, co jako sprzęgło zastosujesz?

jeżeli na całej długości uchwyt nie ma żadnych sfazowań itp tylko jest jednolity to możesz ciąć :mrgreen:

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#30

Post napisał: smouki » 28 wrz 2011, 22:25

mam te same dylematy, er11 leży i czeka na silnik. Ja kupiłem na ebay'u.
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”