Frezarka CNC - TERMINATOR

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
pablito24sc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:48
Lokalizacja: czewa

Frezarka CNC - TERMINATOR

#1

Post napisał: pablito24sc » 29 cze 2009, 17:27

witam chciałem przedstawić zarys mojej Frezarki o nazwie Terminator \
wymiary to 1000x1000x864 pole robocze jakie chce osiągnąć to 500x500x300
planuje uzywać jej do sklejki balsy i metali kolorowych o silnikach i elektryce jeszcze nie myślałem ; poczytam to zobaczymy
mam kilka pytań
czy wałki fi 16 podparte na całej długości wystarczą by zapewnic stabilną prace ;
mogę zastosować srube trapezową Tr. 18 x 4 czy mam inna zastosować
jaki naped byłby najlepszy ?? chodzi o silniki krokowe jakiej mocy ??/
czy blacha przednia i tylna (oznaczenie na rysunku B-1) wystarczy grubości 25mm
mam teraz pytanie do forumowiczów którzy tak jak i ja nie posiadają frezarek ile moze sredni koszt obrobienie 1 płaszczyzny płaskownika stalowego 40x30x400 i wyfrezowanie 2 otworów o srednicy np 24mm ??
ile moze kosztować podobny płaskownik stalowy jak ten wyzej wymieniony chodzi mi o zorientowanie sie w cenie wiem ze istnieje google ale szukałem i znalazłem ale niema cen i są podawane telefony ale zamiast dzwonić do 10 firm wolałem sie zapytać
jakie wiertło "firma model" polecicie do wiercenia w stali -- prosze o pomoc doświadczonych kolegów
czy zamiast wyżarzania mogę zastosować "sezonowanie3 miesięczne ??? "

ObrazekObrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 29 cze 2009, 19:21

No to lecimy:
pablito24sc pisze:czy wałki fi 16 podparte na całej długości wystarczą by zapewnic stabilną prace ;
Tak powinny wystarczyć z tego widać na rys. oś Z będzie dość długa czy na pewno potrzebny ci taki prześwit między stołem a wrzecionem ?
pablito24sc pisze:mogę zastosować śrubę trapezową Tr. 18 x 4 czy mam inna zastosować
Jeśli nie stać cię na śrubę kulową nie masz wyjścia śruba ta będzie jak najbardziej odpowiednia tylko nie zapomnij o kasowaniu luzu na nakrętce trapezowej :wink:
pablito24sc pisze:jaki naped byłby najlepszy ?? chodzi o silniki krokowe jakiej mocy ??/
min. to silniki 3 Nm :wink:
pablito24sc pisze:zy blacha przednia i tylna (oznaczenie na rysunku B-1) wystarczy grubości 25mm
Tak , będzie wystarczająca :wink:

To tak po w skrócie parę odpowiedź a czas pokaże co dalej ...
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


gacek_s
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Poznan

Re: Frezarka CNC - TERMINATOR

#3

Post napisał: gacek_s » 02 lip 2009, 16:31

pablito24sc pisze: mam teraz pytanie do forumowiczów którzy tak jak i ja nie posiadają frezarek ile moze sredni koszt obrobienie 1 płaszczyzny płaskownika stalowego 40x30x400 i wyfrezowanie 2 otworów o srednicy np 24mm ??
w zależności od firmy której zlecisz frezowanie ale możesz sobie policzyć średnio ok 60 zł na godzine jelśli bedzie to maszyna konwencjonalna.
Przykładowo u mnie za obróbke korpusu na rys. (w sumie prowadnice X, prowadnice Y oraz 4 płytki w miejscu łączenia korpusu ), za samo frezowanie zapłaciłbyś ok 150 zł. gdybyś chciał z otworami pod śruby to moze za 200 zł byś dostał;)
pablito24sc pisze: czy zamiast wyżarzania mogę zastosować "sezonowanie3 miesięczne ??? "
Moim zdaniem jeśli spawacz się postara i dobrze pospawa to możesz nawet nie stosować sezonowania.


Autor tematu
pablito24sc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:48
Lokalizacja: czewa

#4

Post napisał: pablito24sc » 05 sie 2009, 14:03

Mam pytanie gdzie kupujecie profile np 300 x 150 x 8 chodzi o duze profile i małej ilości metrów
mieszkam w częstochowie i nigdzie takich nie mogę dostać jak mają w ofercie to mniejsze albo karzą mi kupić całe 6 metrów a ja potrzebuje tylko 1m .
to samo tyczy sie płaskowników np 100 x 1000 x 20
i 50 x 1000x 20
z góry dziekuje za namiary na firmy


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#5

Post napisał: Mariuszczs » 06 sie 2009, 09:04

Pytałeś tam na tym składzie przy trasie - wjazd jest od Mirowskiej. W centrostalu też sprzedawali na kawałki kiedyś ( chyba ulica Bór ).

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#6

Post napisał: gmaro » 06 sie 2009, 10:58

Kiedyś prawie wszędzie sprzedawali profile w kawałkach .. teraz już nie jest lekko

Mam 200x80x5 - 2,5 metra gdyby coś:)
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Autor tematu
pablito24sc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 22 cze 2009, 12:48
Lokalizacja: czewa

#7

Post napisał: pablito24sc » 06 sie 2009, 11:54

dzieki jak cos to sie odezwę ale chciałbym profil minimum 250 x 150 chciałbym w ten profil schować silnik .. napisz na priva ile wrazie czego za ten twój profil i orientacyjna cena transportu

[ Dodano: 2009-09-09, 11:37 ]
proszę o podanie namiarów na firmy gdzie można kupić np. 2 metry
profilu 250 x 150 x 8 lub trochę mniejszego ..
bo w Częstochowie byłem już w większości firm i nic nawet zbliżonego niemieli..
proszę też nie pisać o google bo szukałem i również nie znalazłem a na telefon dzwoniąc do różnych firm wydałem więcej niż ów profile kosztują z góry dziękuję za pomoc ..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”