Frezarka CNC 3040t

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
pawellukasz
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2008, 22:01
Lokalizacja: gdańsk

Frezarka CNC 3040t

#1

Post napisał: pawellukasz » 25 sty 2014, 19:28

Na amazonie w USA są do sprzedania m.in. takie maszyny:

CNC 3040t

http://www.amazon.com/dp/B00DOMQ88O/ref ... ARNT4I2P2V

Sprawdzałem, wysyłaja to do Polski. Cena dobra, tylko dojdzie jeszcze cło i pewnie vat.

Co sądzicie o tym sprzęcie?
Na allegro jest ale po ok. 5000 zł.



Tagi:


majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

#2

Post napisał: majkel1987 » 25 sty 2014, 20:00

Za dużo to nie powiem o tej konstrukcji, ale na forum to takie są szerokim łukiem omijane. Mało sztywne, słabe itp. Jeśli kolega chce do płytek pcb no i może drewna czy tym podobne lekkie materiały obrabiać to pewnie bedzie ok dla amatora. Mój znajomy kupił podobną z chin ale nie widziałem osobiście. Coś tam w drewnie rzeźbi.
Jeśli ta jest na wałkach to trzeba liczyć się z uginaniem co za tym idzie utrata dokładności.
Nie wiem jakim kolega budżetem dysponuje ale podobną to chyba dało by rade samemu poskładać, ale to by trzeba było obliczyć sobie.
Zwrócić trzeba też uwagę jakie śruby tam są. Jaak trapez to mogą być duże luzy nawrotne itp. Jak toczne to lepiej.
Ogólnie ja sam nie jestem zwolennikiem tego typu konstrukcji. Musi się kolega określić do czego to chce wykorzystać.


Autor tematu
pawellukasz
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 07 mar 2008, 22:01
Lokalizacja: gdańsk

#3

Post napisał: pawellukasz » 25 sty 2014, 20:04

Mam w planie budowę dużej, 1x2 m, mam śruby kulowe, elektronikę, silniki, wrzeciono...i brak czasu..póki co chciałem to poznać ale pewnie szkoda czasu.
Każda opinia jest cenna.


majkel1987
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 461
Rejestracja: 07 lut 2012, 11:26
Lokalizacja: Wyspy

#4

Post napisał: majkel1987 » 25 sty 2014, 20:16

Ja buduje sam. Aby poznać temat to nie ładuje się tyle kasy w to. Zostaw na części do swojej maszyny bo podczas budowy założony wcześniej budżet zmienia się strasznie jak dochodzą pewne rzzeczy. Każdy grosz się przyda. Ja też nie wiem jak i co z czym się je. Moja maszynka będzie pierwszą w życiu i na niej będę się uczył, a zawsze konstrukcja stalowa to nie to co kolega chce kupić. óźniej jak bym budował większą to zawsze na mojej pierwszej jakieś części można wyskrobać. Na tej na zdięciu, to za dużo nie podziałasz. Mówię, zależy do czego

[ Dodano: 2014-01-25, 20:21 ]
Co do nauki, to czytaj forum, zakładaj tematy i pytaj. Zawsze ktoś tam pomoże. Youtube pomaga, książki sobie kup. Zrób jakiś podkład w postaci wiedzy podstawowej, a sam zobaczysz, że jak zaczniesz działać (z głową) to będzie z górki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”