Dłutownica do frezarki 6H10

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Beryl
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:57
Lokalizacja: Lublin

Dłutownica do frezarki 6H10

#1

Post napisał: Beryl » 15 gru 2016, 23:12

Witam.

Mój problem polega na tym, że potrzebuję dłutownicy. Mam frezarkę 6H10 i dedykowanych do tego modelu dłutownic nie ma. Moje pytanie brzmi: czy jest możliwość aby przerobić dłutownicę od jakiejś innej frezarki? W mojej cała głowica jest obrotowa i demontowalna więc teoretycznie można byłoby zaadaptować dłutownicę z innej frezarki. Problem tkwi tylko w sposobie montażu. Pomijam już kwestię śrub mocujących bo to chyba oczywiste, że będzie konieczność przeróbki. Interesuje mnie raczej przeniesienie napędu, czy jest ono uniwersalne?



Tagi:


same222
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 20 sty 2014, 22:57
Lokalizacja: Nowe Kramsko

#2

Post napisał: same222 » 18 gru 2016, 23:55

odpuść temat dłutowania na frezarce, szkoda maszyny

za dobrą głowicę i przeróbkę zapłacisz z 2 tysiące, w tej cenie masz strugarkę do metalu, szybciej bo nie musisz nic przekładać kombinować przerabiać i nie niszczysz frezarki przy okazji

pomyśl tak: masz do zrobienia 1 kanałek pod klin i będziesz 30 min przezbrajał frezarkę na dłutowanie szarpał się z ciężkimi głowicami, męczył, wydłutujesz 1 sztukę i kolejne 30 min ustawiał do frezowania czyli godzina ustawiania na 5 min strugania, za wydłutowanie zarobisz 15zł to trochę słaby zysk na godzinę pracy nie sądzisz?

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: clipper7 » 19 gru 2016, 17:38

Zależy, czy robisz serie, czy jednostkowe sztuki. Dla jednostek to, tak jak pisze kol.same222, nie ma chyba sensu. Ja czasami dłutuję na małej frezarce (FWE 16) i muszę przyznać, że to upierdliwe, mimo, że głowica lekka i nie ma problemu z montażem. Sama głowica to prymityw (w każdym razie moja), rzecz polega na zamianie ruchu obrotowego na posuwisto-zwrotny o regulowanym skoku, a więc koło napędzane przez wrzeciono frezarki, układ korbowy i suwak z mocowaniem noża. Można próbować samemu zrobić, może to prostsze niż przerabiać gotową.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
Beryl
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:57
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: Beryl » 23 gru 2016, 23:38

Tłumaczę i objaśniam: nie zajmuję się zarobkowo obróbką skrawaniem (zawodowo tak ale na etacie), prywatny warsztat mam wyłącznie w celach remontowych (czasami coś buduję). Kanałki to u mnie bardzo jednostkowa sytuacja i bardziej zależy mi na czasie niż na opłacalności. Zdarza się tak, że jakaś maszyna padnie mi np w sobotę po południu albo nawet w niedzielę i muszę ją natychmiast naprawić. Nie mam czasu jeździć po zakładach i prosić o wykonanie jakiegoś detalu. O głowicy pomyślałem bo mam trochę mało miejsca w warsztacie ale widzę, że to chyba nie najlepszy pomysł.

P.S. co myślicie o takim wynalazku ?

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#5

Post napisał: clipper7 » 24 gru 2016, 11:27

Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
Beryl
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 34
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:57
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: Beryl » 24 gru 2016, 23:28

Dzięki za link. Niestety nie doczytałem niczego, o czym wcześniej bym nie wiedział. Przeciągacze odpadają bo czasami otwory są niestandardowe. Strugarka czy dłutownica dałaby mi też inne możliwości.

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: clipper7 » 25 gru 2016, 13:26

No, to chyba wszystkie sposoby zostały omówione. Wybór należy do Ciebie. Do sporadycznego dłutowania wykonałbym przystawkę w postaci płyty z mechanizmem korbowym mocowanym na suporcie tokarki, w dalszej kolejności rozpatrzyłbym głowicę dłutującą do frezarki. Ale zrobisz, jak uważasz :cool:
jak zrobisz, to się pochwal :!:
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”