budowa frezarki 1000x600x200 z profili stalowych

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
enebene
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2010, 00:00
Lokalizacja: bielsko-biała

budowa frezarki 1000x600x200 z profili stalowych

#1

Post napisał: enebene » 27 sie 2010, 14:05

witam
uzytkownik bartkam z tego forum robi dla mnie projekt frezarki
wymagania - sztywnosc, uniwersalnosc, zeby nawet w twardych leciało jak trza będzie
pole robocze 600x1000x150
oto pierwsze wyniki pracy kolegi, jako że sam doświadczenia wielkiego nie mam, chciałbym prosić o ocenę projektu Was
Obrazek
pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 21:32 przez enebene, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 27 sie 2010, 18:32

w twardym czym ?
kol bartkam powinien się bardziej wysilić, ta maszynka powyzej moze w drewnie zda egzamin, ale nie w metalach - podstawowy błąd konstrukcyjny to cienkie profile stołu, zresztą widziałem jedną jego zabawkę w akcji w trakcie szkolenia nabywcy z obsługi, w trakcie padł jakis przekaznik od pompki, pod pokrywą elektroniki cuda - zasilacz w formie kłębka :D niech sam sobie dopowie resztę.
a wracając do profili - niech obejrzy oferte chociazby kloecknera profile np 300x150x10, a co do projektu - projekt rysuje się w 2D zaznaczając tolerancje, chropowatość wybranych elementów, bazy odchyłkowe i odchyłki, projekt 3d powinien być tylko wizualizacją obrabiarki ... eh ci młodzi
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bartkam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 152
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:51
Lokalizacja: pl

#3

Post napisał: bartkam » 27 sie 2010, 21:17

Profile użyte w projekcie to 80x80x5 i 160x80x5. Z tego co widziałem na forum sam w Swoich maszynach nie stosujesz profili o grubszych sciankach. Nie wypominaj komuś że źle robi skoro sam robiłeś jeszcze gorzej. Przykład - "ploter do metali kolorowych", profile mniejsze od moich wałki bez żadnej podpory.
zresztą widziałem jedną jego zabawkę w akcji w trakcie szkolenia nabywcy z obsługi, w trakcie padł jakis przekaznik od pompki, pod pokrywą elektroniki cuda - zasilacz w formie kłębka
Powiedz coś więcej o tej maszynie, gdzie to było, jakie pole pracy bo napewno to nie była moja maszyna. Co to według Ciebie jest "zasilacz w formie kłębka"? Do każdej maszyny wstawiam zasilacze na płytkach drukowanych a nie na pająka.

Co do tych profili to budżet na wykonanie maszyny nie jest nieograniczony, klient stara się zaoszczędzić na wielu rzeczach a jednocześnie maszyna ma być w największym możliwym stopniu uniwersalna.
projekt 3d powinien być tylko wizualizacją obrabiarki
No właśnie, to jest tylko wizualizacja obrabiarki więc nie wiem o co Ci chodzi.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#4

Post napisał: ezbig » 27 sie 2010, 23:29

Tak patrzę, że elita forum obrosła w piórka. Każda okazja jest dobra, żeby dać prztyczka w nos konkurencji. Panowie bądźcie profesjonalni i pomińcie zbędne uwagi. Bo te wypowiedzi przypominają wypowiedzi polityków - każdy na wstępie musi zaznaczyć nieudolność oponenta by na tym tle się zareklamować. Wrzućcie na luz :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#5

Post napisał: bartuss1 » 28 sie 2010, 07:38

bartkam pisze:sam w Swoich maszynach nie stosujesz profili o grubszych sciankach.
owszem, 5 lat temu jak jeszcze mało kto wiedział jak zbudowac ploter, zresztą zobacz konstrukcje z fora sprzed 5 lat, a ten z fotki co pokazałes to brama jest z ceownika C200,
a byłem w Trzcinicy i nie gadaj ze to nie Twoj ploter ...

prztyczki nie prztyczki, proporcje jakies wypadałoby zachować, jaka metodą liczyłes strzałkę ugięcia ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bartkam
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 152
Rejestracja: 14 maja 2007, 19:51
Lokalizacja: pl

#6

Post napisał: bartkam » 28 sie 2010, 09:49

Nie sprzedałem żadnej maszyny do Trzcinicy :lol: Co więcej żadna z moich maszyn nie miała dodatkowego przekaźnika (tylko do wrzeciona) a piszesz o jakiejś pompce. Do czego ta pompka? Rozumiem że biznes nie idzie, ale jak chcesz w ten sposób niszczyć konkurencję to znajdź innego kozła ofiarnego. Ty podobno jesteś tutaj najmądrzejszy, zbudowałeś chyba ze 40 maszyn i wszystko już wiesz.


Autor tematu
enebene
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 18
Rejestracja: 22 lip 2010, 00:00
Lokalizacja: bielsko-biała

#7

Post napisał: enebene » 28 sie 2010, 11:23

bardzo prosiłbym o obiektywne opiine również innych forumowiczów ;) nie chciałbym żeby zgrzyty międzykonkurencyjne miały wpływ na moją maszynę, a ja proszę tutaj tylko o drobną rzeczową i konkretną krytykę co jest ok, co trzeba zmienić, a co można zmienić. dzięki wielkie i pozdrawiam!


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#8

Post napisał: ezbig » 28 sie 2010, 12:50

bartuss1 pisze:
bartkam pisze: prztyczki nie prztyczki, proporcje jakies wypadałoby zachować, jaka metodą liczyłes strzałkę ugięcia ?
Właśnie, pogadajcie o proporcjach, a nie o swoich maszynach.

Awatar użytkownika

pabloz90
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 419
Rejestracja: 16 sie 2009, 11:53
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

#9

Post napisał: pabloz90 » 28 sie 2010, 14:16

Nie jestem fachowcem ale dałbym ciut większy rozstaw łożysk na karetce (chodzi mi o oś pionową) - jeśli to nie problem to wysunąć górną parę tak o 10 cm w górę.
Pozdrawiam Paweł Z.
Projektowanie stron www, Aplikacje dedykowane, Rozwiązania IT, zapraszam na www.dreamagency.eu
Przydatne: elektro-instalacja.pl

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#10

Post napisał: gmaro » 28 sie 2010, 16:22

Jeśli kolego Bartuss chcesz przekonać sobie kolegę enebene do swojego sposobu na pozyskanie i wykonanie konstrukcji to powiem nie idzie ci to najlepiej a wręcz przeciwnie od jakiegoś czasu dajesz łatwy kąsek w swoich wypowiedziach aby jak tutaj rozpętać burzę wypowiedzi pod twoim adresem a to chyba kolejny gwoźdź do przysłowiowej trumny ... oczywiście chylę czoło dla ludzi którzy zmagają się z budową maszyn bo sam wiem ile to kosztuje zdrowia,czasu itd..

A co do samego projektu to ja zwrócę uwagę na stół czy też może podbudowę pod stół teowy bo ona będzie słabym punktem czyli np: zmień rozstaw wózków
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 16:28 przez gmaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”