Proszę o pomoc w wykonaniu ramki ze sklejki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
orka
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2010, 22:28
Lokalizacja: K-ce

Proszę o pomoc w wykonaniu ramki ze sklejki

#1

Post napisał: orka » 22 sie 2015, 23:39

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wykonania takiej ramki jak na rysunku, o podanych dokładnościach. Ramka wykonana ze sklejki. Czy jest możliwość wykonania takiego detalu na maszynach typu "low cost". Ewentualnie kto mógłby z forumowiczów podjąć się takiego zlecenia, na początek 10 szt. i jaka byłaby cena. Wszelkie odstępstwa od rysunku są do uzgodnienia.
Załączniki
drewno.pdf
(64.44 KiB) Pobrany 261 razy



Tagi:


juzwa1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 183
Rejestracja: 11 lut 2015, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: juzwa1 » 25 sie 2015, 22:21

Do zrobienia tylko potrzebny czytelny przekrój A-A
Na tym przekrou widać kwadrat z sfazowaną krawędzią.


Autor tematu
orka
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 24 lut 2010, 22:28
Lokalizacja: K-ce

#3

Post napisał: orka » 26 sie 2015, 19:18

Dziękuje za odpowiedź. Co do przekroju A-A, nie mam na razie dostępu do rysunku żeby to inaczej pokazać ale postaram się wytłumaczyć. Mianowicie, proszę zwrócić uwagę w przekroju na część zakreskowaną tzw. "mięso", kształt ramki (kontur) po przecięciu z płaszczyzną.I tylko ten kształt zakreskowany jest dla nas istotny. I teraz... z rysunku wynika (rzut po prawej stronie) że wysokość ramki to 24mm, chciałbym jednak zejść z tych 24 mm o 2,7 mm (patrz A-A) z tym że tylko na 8 milimetrach (patrz A-A). Szerokość przekroju to 10mm (jak wynika z rysunku (130-110)/2 ) czyli na pozostałych 2 mm o wysokości 24 mm , chciałbym zrobić fazkę 2x2mm lub 2x45st.. A że ramka jest symetryczna o czym mówią osie środka , przekroje są wszędzie identyczne.
A proszę mi powiedzieć jaka byłaby cena 10 szt. takich ramek, przynajmniej jakiś rząd wielkości, nie wiem- około 10zł/szt, 20zł/szt.?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”