Klej do drewna

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
pit
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:02
Lokalizacja: wawa

Klej do drewna

#1

Post napisał: pit » 12 lut 2014, 10:46

Poszukuje kleju do drewna który mógłbym aktywować po jakimś czasie od nałożenia go, np. spryskując wodą. Chodzi o to że w sklejce frezuje kanały i potem sklejam razem dwie sklejki, chciałbym sobie przygotować kilka arkuszy sklejki z klejem a po frezowaniu aktywować klej złożyć dwie sklejki i włożyć do sklejarki próżniowej,
Czy może ktoś słyszał albo wie o istnieniu takiego kleju a może trzeba go zrobić samemu?



Tagi:

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#2

Post napisał: KAJOS » 12 lut 2014, 13:44

D4 jest chyba aktywowany wodą z drewna aż sie pieni z radości :) Ile czasu Ci potrzeba ? i nie do końca ogarniam jakie kożysci z tego maja byc co wymysliłeś ?
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek


Autor tematu
pit
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:02
Lokalizacja: wawa

#3

Post napisał: pit » 12 lut 2014, 16:14

Korzyści to poprostu moja wygoda, a czas to jak najszybciej oczywiście.

Przeczytałem o tym kleju właśnie i nie wiem czy o to chodzi bo czy jak nałożę klej na sklejkę to po wyschnięciu np po dwóch dniach da się go znowu tak jakby uruchomić?

Awatar użytkownika

fus23
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 336
Rejestracja: 11 mar 2006, 22:42
Lokalizacja: Elbląg

#4

Post napisał: fus23 » 14 lut 2014, 09:33

Witam
KAJOS pisze:D4 jest chyba aktywowany wodą z drewna aż sie pieni z radości
Mi się wydaje że raczej aktywuje się on pod wpływem wilgoć w powietrzu
a spryskanie elementów przyśpiesza tylko ten proces oczywiście przed nałożeniem kleju
Kleje mają czas otwarty i zamknięty trzeba patrzeć w notach katalogowych klejów szukaj najdłuższego czasu otwartego
Raczej nic innego się nie wymyśli
Pozdrawiam
Jeśli broń zabija ludzi , to długopisy robią błędy ortograficzne ...


Autor tematu
pit
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 311
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:02
Lokalizacja: wawa

#5

Post napisał: pit » 14 lut 2014, 12:03

Myślałem o takim kleju jak np butapren którego po nałożeniu i odstawieniu do całkowitego wyschnięcia i ponownym położeniu cienkiej warstwy tak jakby aktywuje się tzn. wiąże warstwa wyschnięta ze świerzą. Ale to tylko przykład, bo mi chodzi właśnie o taki klej który nałoże odstawie np na tydzień a potem pistoletem trysne mgiełkę takiego kleju i już można kleić czyli musi być na tyle żadki aby dało radę.


Skarabe
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 145
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:58
Lokalizacja: War-maz

#6

Post napisał: Skarabe » 18 lut 2014, 11:49

Klej D4 tak jak i inne (D2,3) kleje białe nie są aktywowane wodą, w nich zachodzi zjawisko adhezji.

Jeżeli chodzi o aktywowanie wodą lub wilgocią to są to kleje poliuretanowe. One i tak tobie nie pomogą ponieważ nie mają zbyt długiego czasu otwartego.

Najprostszym rozwiązaniem dla ciebie był by klej mocznikowy jednakże do klejenia potrzebował byś prasy podgrzewanej a spoina jest twarda i nie plastyczna.


pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”