Grubościówka MAKITA

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
piatek13
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 07 cze 2008, 22:18
Lokalizacja: Warszawa

Grubościówka MAKITA

#1

Post napisał: piatek13 » 01 lis 2009, 01:01

Witam Szanownych grupowiczów.

Czy ktoś ma może do czynienia z grubościówką firmy Makita o symbolu 2012NBX ?
http://www.znarzedziami.pl/produkt/131, ... 12NBX.html

Otóż używam chwilowo jakiejś noname'owej strugarki kupionej w markecie budowlanym. Nie jest to może szczyt techniki, ale na moje tymczasowe potrzeby jakoś daje radę. Niestety grubościówka ta ma jedną dużą wadę - jest piekielnie głośna. Co prawda używam słuchawek i jakoś wytrzymuję, ale zanosi się na to, że będę używał jej znacznie częściej, po trochu też do prac zarobkowych. I tu leży pies pogrzebany - domownicy zaczynają się już skarżyć na hałas (niestety z domu słychać trochę odgłosy dobiegające z garażu). Mając na uwadze nerwy domowników i po trochu mój słuch, postanowiłem zakupić jakąś cichsza wersję tej maszyny.

Okazało się to nie takie proste - właściwie przy żadnej producent nie podaje poziomu hałasu, oprócz właśnie tej wspomnianej Makity (według producenta "tylko 83 decybele").
Szczerze powiedziawszy nie wiem czy to dużo, czy mało i stąd moje pytanie - czy warto ją kupić? Czy faktycznie jest znacząco cichsza? No i czy faktycznie jest to sprzęt "nie do zajechania", jak gdzieś wyczytałem?

A może jakieś inne propozycje w tej klasie cenowej (MAKITA kosztuje ok. 2700pln)?
Byłbym bardzo wdzięczny za ewentualną pomoc...



Tagi:

Awatar użytkownika

BYDGOST
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4264
Rejestracja: 28 wrz 2007, 09:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2

Post napisał: BYDGOST » 01 lis 2009, 01:59

Taki to już urok tych maszyn, że są głośne. Kiedyś w sprzedaży był strug z nożami krzywoliniowymi - śrubowymi i ten był dużo cichszy od innych. Czy produkują takie grubościówki to niestety nie wiem, ale może warto popytać.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: koala.g » 01 lis 2009, 02:12

Co chcesz zarobkowo tym robić ?
To są raczej maszyny hobbystyczne .


Autor tematu
piatek13
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 07 cze 2008, 22:18
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: piatek13 » 01 lis 2009, 11:44

Pół-hobbystycznie i pół-zarobkowo...
Znalazłem po prostu fuchę, by trochę zarobić na tej maszynie (są to listewki o grubości 3mm, które robię dla kogoś). Nie jest to jednak na tyle duży zarobek, by kupować pełnoprofesjonalny sprzęt. Dlatego pomyślałem o czymś w miarę dobrym ze średniej półki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”