dziwne wyniki frezowania

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
kaniucha0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2016, 15:29
Lokalizacja: nysa

dziwne wyniki frezowania

#1

Post napisał: kaniucha0 » 20 lut 2017, 17:48

Witajcie Mam pewien problem mianowicie chcę wyciąć pewien wzór - w związku z tym wczytałem, wektor dorzuciłem offset do wewnątrz na pół freza i wybrałem trajektorie profilowanie ( po lini - tak aby zachować jak najlepsze kąty bez tych wszystkich zaokrągleń) i efekt wyszedł dziwny bo większość zadanych trajektorii wyszła cacy a niektóre.... no cóż wycięte z jakimś łukiem albo w 2 wypadkach jest łuk tam gdzie miał być kąt prosty. Pomyślałem sobie ze Ucancam wariuje wiec powtórzyłem operacje używając Aspire i efekt był jeszcze dziwniejszy bo błędy znów były ale w innych miejscach:)

Mysłałem że to problem z wektorami ale one wyglądają normalnie i teraz pytanie co to może być. Tutaj od razu mówię mam chińczyka sterowanego sterownikiem NK 105 G2 (nie używam macha) i zastanawiam się czy sama maszyn nie dorzuca czegoś co rozwala mi efekt. Ktoś coś? Ja w ustawieniach niestety nic takiego nie znalazłem
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
projekt, offset i trajektoria ( to niebieskie)
Przechwytywanie.JPG (18.25 KiB) Przejrzano 1745 razy
z błędami.jpg
efekt z zaznaczonymi błędami



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 20 lut 2017, 20:28

sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
kaniucha0
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2016, 15:29
Lokalizacja: nysa

#3

Post napisał: kaniucha0 » 20 lut 2017, 21:00

jutro sprawdze i napisze co i jak, dzięki serdeczne za pomysł:)

[ Dodano: 2017-02-21, 17:43 ]
adam FX dzieki za podpowiedzi - rysunek rzeczywiście był dobry - były żle ustawione parametry w samej maszynie - tzw smooting time - czyli czas wygładzania był podobno wydłużony jak do grawerowania - maszynie się nudziło i z nadmiaru czasu robiła takie cyrki:)

oczywiście dziękuje Ci również lajosz za pomoc i podpowiedzi

po zmniejszeniu czasu wygładzania do zera - jak widzicie wszystkie błędy wyeliminowane a klient otrzyma swoje fronty meblowe:) pozdr i dziękujeObrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”