Domek dla lalek. Wycinanie sklejki laserem. Proszę o porady

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
euro.sm
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 27 lut 2010, 14:32
Lokalizacja: Grójec

Domek dla lalek. Wycinanie sklejki laserem. Proszę o porady

#1

Post napisał: euro.sm » 23 mar 2016, 22:13

Szukam własnie jakiegoś ciekawego wzoru, następnie zrobie projekt w SW i chce wysłać to do kogoś na laser. Moje pytanie podstawowe to jakie są mniej więcej koszty cięcia sklejki laserem i jaka jest dokładność. Pewnie że widziałem wycinanie super laserami super detali na super maszynach ale to kosztuje pewnie ogromne kwoty, jaką dokładność można przyjąć dla normalnych "popularnych" maszyn?

Nie wiem czy się wyraziłem dość dobrze, nigdy nie projektowałem na laser, tylko na frezarki a tu zależy mi na ostro wyciętych kącikach, chce elementy łączyć na wpusty itp.

Wszelkie rady będą bezcenne

Pozdrawiam


www.rowinger.com - zadanie na dziś

Pozdrawiam
Maciek

Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 24 mar 2016, 13:53

NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


koala.g
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2824
Rejestracja: 01 kwie 2009, 23:02
Lokalizacja: Małopolska

#3

Post napisał: koala.g » 24 mar 2016, 20:51

To sklejka a nie jakaś kosmiczna technologia.Obrazek

Jak masz jakieś dłuższe połączenie wpustowe to nie staraj robić tego na sztywno.
Będzie trudniej to złożyć, lepiej żeby trochę luzu było.


Frezołamacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 18 lip 2014, 22:08
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Frezołamacz » 02 wrz 2016, 08:42

Jakiś czas temu robiłem prosty stojaczek na tableta i konstrukcja wymagała dokładności. Dokładność co do dziesiątki można przyjąć (najlepsza do tego jest sklejka do cięcia laserem - zwykła bardziej się pali). Właśnie na sztywno zrobiłem. Dodatkowo jak się chce to później składać i rozkładać to sklejka się wyszlifuje i później to działa jak ta lala. Ale taki domek też bym zrobił z dziesiątką luzu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”