Pierwsza na forum maszyna z lignofolu !

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

Pierwsza na forum maszyna z lignofolu !

#1

Post napisał: piwkot » 05 lis 2009, 17:33

Witam!

Szukając materiału na frezarkę natknąłem się na temat Piotra Rakowskiego na temat lignofolu. Szukałem materiału taniego i dającego się łatwo obrabiać jako, że nie posiadam zbyt dużego parku maszynowego. Jednak nie chciałem budować z mdf'u czy płyty wiórowej , a na aluminium mnie nie stać ;) Tak więc korzystając, że firmę handlującą lignofolem mam "pod nosem" stanęło na tym materiale. W sobotą go przywożę i tnę na formatki, dlatego chciałem pokazać projekty do oceny, żeby nie było za późno. I tak dzięki modelowi 3D z autocada wychwyciłem w czasie jego robienia sporo błędów ( choćby to że śruba w osi x będzie miała 100 cm a nie jak na początku wychodziło 105 cm , czyli 45 odpadu ;) ) . W ogóle projekt jest robiony tak żeby koszty były stosunkowo małe przy zachowaniu pewnej sztywności, dlatego na przykład ze 100 cm sztangi prowadnicy, 72,5 idzie w oś y, a reszta w zetke.

Trochę danych:
- pole pracy 600x450x100 mm
- wymiary zew. 1000x700x500
- wałki fi16 podparte punktowo i przymocowane na końcach do ramy,
- łożyska w obudowach w wszystkich osiach,
- śruby Tr14x4 , nakrętki z brązu 2 sztuki na oś,
- silniki 1.9 Nm, 2.4 A

Mam nadzieje, że koledzy będą śledzić temat i wspólnymi siłami coś z tego wyjdzie :)
Załączniki
frez1.jpg
podstawa
frez1.jpg (53.4 KiB) Przejrzano 1307 razy
frez2.jpg
frez2.jpg (67.96 KiB) Przejrzano 1331 razy
frez3.jpg
zetka
frez3.jpg (35.69 KiB) Przejrzano 1345 razy
Ostatnio zmieniony 05 gru 2009, 06:50 przez piwkot, łącznie zmieniany 4 razy.



Tagi:

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#2

Post napisał: termit_tm » 05 lis 2009, 18:34

nie napisałeś do czego ta maszyna ale ogólnie o sztywności to tutaj zapomnij ..... brakuje wielu zastrzałów itp.

puki co nie tnij zakupionego materiału i zaprojektuj najlepiej maszynę od nowa :)

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#3

Post napisał: skoti » 05 lis 2009, 18:38

termit_tm pisze:brakuje wielu zastrzałów
Ja bym powiedział ze nie ma ich wcale :razz: Wez wyjmij dno z szuflady i będziesz mniej więcej wiedział jak będzie zachowywać się twoja rama podstawy . Moze to tylko wrażenie ale wydaje mi sie ze brama jest za mocno przesunięta do przodu . Podpory wałków dałbym tak żeby niepodparte fragmenty walka były równe , przecież końce tez będą podparte wiec można podzielić wałek na 4 równe części i tam je podeprzeć . Jeśli te podparcia są w miarę długie może warto by było je jeszcze podzielić na pół i podeprzeć walki gęściej .

Awatar użytkownika

lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#4

Post napisał: lenherd » 05 lis 2009, 21:53

No żebyś się nie zdziwił z tym lignofolem. Materiał jest co prawda fajny w obróbce ale płyty przynajmniej do nasz przychodzą strasznie pokrzywione, Myślałem że położę na frezarkę całą formatkę i obrobię ale nie dałem rady jej docisnąć do stołu.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Piotr Rakowski » 05 lis 2009, 22:00

I ja, jeśli pozwolicie wtrącę swoje "trzy grosze". Do autora tematu - zobacz proszę na moją konstrukcję skrzynkową. Tam jest mnóstwo, jak to koledzy mówią "zastrzałów". Właśnie po to, aby zwiększyć sztywność i ew. podatność na skręcanie.

Ale oczywiście to Twoja koncepcja i twój pomysł. W końcu jak pierwsza nie wyjdzie, można zrobić następną, i następną, i następną...

A czym będziesz ciął te płyty - pilarką? Jeśli tak, to musisz się liczyć z dodatkową obróbką krawędzi na frezarce.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


Autor tematu
piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

#6

Post napisał: piwkot » 06 lis 2009, 07:35

Dzieki wszystkima za rady. Brama faktycznie za bardzo przesunieta do przodu, ale to nie problem. Podpory walkow umieszczone tak jak dziury w fabrycznych walkach, ale jeszcze to przemysle. Zapomnialem dodac ze lignofol ma rubosc 25mm. Maszyna ma sluzyc glownie do grawerki w drewnie. Wielu zastrzalow to nie zrobie chyba, ze z innego materialu, bo lignofolu juz brak. Powstawiam po rogach gdzie sie da kostki 100x100x25 to usztywni nieco calosc.
Material bede cial na formatowce.


mefiu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 90
Rejestracja: 08 sty 2008, 22:39
Lokalizacja: Poznań

#7

Post napisał: mefiu » 06 lis 2009, 10:57

Moim zdaniem wg mnie, przydałoby się pełne dno.
Jednocześnie zyskujesz sztywność i przy precyzyjnie wyciętej płycie dennej, masz pewność,
że sama podstawa maszynki zachowuje kąty proste i wymiary.
Na podobnej zasadzie dałbym pełną deche z tyłu bramy, tam gdzie teraz masz dwie.

Czy oś Z jest na pojedyńczych łożyskach per wałek? Tak to przynajmniej wygląda...

Punkty styku bramy z podstawą powinny być chyba większe.
Może nogi bramy w kształcie rozszerzającym się ku dołowi... sztywności to nie zaszkodzi.

I ostatnia sprawa:
patrząc na projekt głowicy (Z), zastanawiam się w jaki sposób będziesz łączył poszczególne elementy ze sobą?
Ja wykorzystuje śruby imbusowe z nakrętkami wałeczkowymi.
W Twoim przypadku nie widzę miejsca na jednoczesne wkręcenie śrub z jednej strony wchodzących od górnej płaszczyzny głowicy w pionową deske, a z drugiej strony, śrub mocujących obsady łożysk do tegoż pionowego elementu. Chyba będzie konflikt :)


Autor tematu
piwkot
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 20
Posty: 188
Rejestracja: 02 lut 2008, 21:44
Lokalizacja: Kielce

#8

Post napisał: piwkot » 06 lis 2009, 16:07

@mefiu
Dzięki za rady. niestety ograniczona ilość materiału nie pozwala "szaleć" tak jak to jest np. przy mdf-ie. Boje się również łączyć różne materiały ze względu na różne właściwości mechaniczne w zależności od np. temperatury. Ale uwagi biorę pod rozważenie.
ps. w osi zet są łożyska w obudowach przedłużanych.

Awatar użytkownika

termit_tm
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 702
Rejestracja: 01 lis 2005, 20:02
Lokalizacja: Leszno

#9

Post napisał: termit_tm » 06 lis 2009, 20:20

tylko że to by nie było szaleństwo tylko wymagane minimum z minimum ogólnie niema o czym mówić skoro wszyscy mówią ze jest źle a ty dalej swoje :)

niektórzy są niereformowalni :wink:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#10

Post napisał: gmaro » 06 lis 2009, 20:33

termit_tm pisze:niektórzy są niereformowalni :wink:
Polak mądry po szkodzie ...
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”