Edytor do Alberti format 90

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
livo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2007, 17:42
Lokalizacja: Łódź

Edytor do Alberti format 90

#1

Post napisał: livo » 22 gru 2007, 17:42

Witam!!

Od jakiegoś czasu pracuje na centrum Alberti Format 90 lecz mam problem z tworzeniem projektów i chciałbym trochę poćwiczyć w domu lecz nie bardzo wiem jakim programem sie posłużyć w pracy korzystam z Albatrosa i dołączonego do niego edytora. Jakby ktoś mi mógł doradzić coś w miarę podobnego (chyba że ktoś jest w posiadaniu takiego programu) albo po prostu program z którego projektów mógłbym korzystać w pracy.

Z góry dzięki za odpowiedz!!



Tagi:


cypo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: z kątowni

#2

Post napisał: cypo » 24 gru 2007, 03:57

Witam. Ja w Albercie mam "pakiet" CNC90 zawierający edytor Edigraf. Dosyć wiekowy i prymitywny, ale do tego co robię w pracy w zupełności wystarcza. Jeśli jesteś zainteresowany to mogę ci podrzucić. O Albatrosie nie słyszałem. Może to coś nowszego... Jakie masz sterowanie? T.P.A.?


Autor tematu
livo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2007, 17:42
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: livo » 28 gru 2007, 17:30

Powiem szczerze że nie wiem jakie to centrum posiada sterowanie ale bardzo chętnie skorzystam z tego edytora bo ten z którego korzystam również nie jest zbyt rozbudowany i możliwe ze jest to to samo. Jeśli jest to możliwe to prześlij mi go na meila ([email protected]) jeśli nie to prosiłbym żebyś wrzucił go na jakiegoś ftp-a


cypo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: z kątowni

#4

Post napisał: cypo » 31 gru 2007, 22:51

Poszło na pocztę. To jest dosowy program, ale działa też pod XP (zakładam, że pod wszystkimi produktami Wirusoftu®, pod 98 na pewno). Żeby odpalić całość uruchamiasz CNC90.bat . Jeśli chcesz sam edytor - Edi90.bat . Jest ustawiony na uruchamianie z partycji c: . Rozpakuj go tam i uruchom bata. Jak chcesz, żeby chodził z inne partycji, musisz pozmieniać ścieżki folderów roboczych (we wspomnianych batach). W razie pytań - pisz. Aha. Samego edytora nie da się normalnie zamknąć. Trzeba wrócić do windy i kliknąć prawym na pasku, albo zabić proces. Miłej zabawy.

[ Dodano: 2008-01-10, 20:38 ]
I jak? To samo, czy coś innego?


mat336
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 11 sty 2009, 10:38
Lokalizacja: tuchów

#5

Post napisał: mat336 » 01 cze 2010, 21:46

witam kolego nie mógł bys i mi podrzucic tego programu?? bo w łasnie u mnie w robocie kupili maszyne z takim własnie programem;/

Awatar użytkownika

smouki
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1508
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:45
Lokalizacja: Kristiansund
Kontakt:

#6

Post napisał: smouki » 02 cze 2010, 11:23

czytam, czytam i czytam, z zaciekawieniem czekam aż coś się pokaże o frezarce- konstrukcji drewnianej... i nic się nie pokazało :sad:
jak ktoś chce znajdzie sposób...jak ktoś nie chce znajdzie powód
MÓJ KANAŁ YOUTUBE


cypo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: z kątowni

#7

Post napisał: cypo » 13 cze 2010, 23:22

He he, i raczej się nie pokaże. Kolega livo się "machł" i wstawił temat w innym dziale, niż zamierzał. A ja przeglądając drewniane maszynki przypadkiem go znalazłem.

Wrzucam programik - może jeszcze komuś się przyda.
Załączniki
CNC90.rar
(1.81 MiB) Pobrany 1238 razy


widelec88
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:43
Lokalizacja: DE

Problem z programem CNC90

#8

Post napisał: widelec88 » 18 maja 2011, 22:52

cypo pisze:Poszło na pocztę. To jest dosowy program, ale działa też pod XP (zakładam, że pod wszystkimi produktami Wirusoftu®, pod 98 na pewno). Żeby odpalić całość uruchamiasz CNC90.bat . Jeśli chcesz sam edytor - Edi90.bat . Jest ustawiony na uruchamianie z partycji c: . Rozpakuj go tam i uruchom bata. Jak chcesz, żeby chodził z inne partycji, musisz pozmieniać ścieżki folderów roboczych (we wspomnianych batach). W razie pytań - pisz. Aha. Samego edytora nie da się normalnie zamknąć. Trzeba wrócić do windy i kliknąć prawym na pasku, albo zabić proces. Miłej zabawy.

[ Dodano: 2008-01-10, 20:38 ]
I jak? To samo, czy coś innego?
Witam,
w pracy posiadam CNC firmy Esseteam FULL, która posiada oprogramowanie CNC90...
zeby moc w domu co nieco pocwiczyc i pogrzebac sciagnalem tu z forum instalke. Niestety ani XP ani dawno zapomnianego 98 nie posiadam...postanowilem odpalic to na wiscie przy pomocy programu DosBox, ktory umozliwa odpalanie aplikacji dosowych...odpalam pliki o ktorych wspominial kolega...cnc90.bat lub edi90.bat i nic niestety nie idzie...
Posiada ktos moze inna instalke tego programu, a moze macie jakas instrukcje do niego zeby mozna bylo go jakos przyswoic...(jestem poczatkujacy jesli chodzi o cnc)

Macie jakies pomysly?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”