Źródło plazmy + palnik maszynowy

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
nerc
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:07
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Źródło plazmy + palnik maszynowy

#1

Post napisał: nerc » 21 kwie 2010, 11:13

Witam,
poszukujemy taniego i dobre źródła plazmy. Blachy jakie będą cięte to od 1 do 20mm. Jakościowo. Dostaliśmy dwie oferty, które mieszczą się w naszym budżecie do 30.000zł brutto.

AIR PLASMA 150w 16000zł brutto + palnik (nie jest wliczony w cenę)
FROMICA ForCUT 123 DW z palnikiem 26000zł brutto

Czy warto inwestować w któreś źródło plazmy które podałem. Jaki inne źródła można wziąć pod uwagę.
Co z palnikiem? Jakiej firmy polecacie Panowie palniki (najlepszy stosunek ceny do jakości)
Czy można np. do w/w źródeł stosować palnik HD, czy nie ma to najmniejszego sensu?

Pozdrawiam



Tagi:


karolcnc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2008, 13:23
Lokalizacja: Świętokrzyskie

#2

Post napisał: karolcnc » 21 kwie 2010, 14:55

Witam, tanie i dobre źródło - to się wyklucza, jeżeli chodzi o tańszy agregat Ozas 150W to jest to urządzenie już nie młode, długo na naszym rynku, ogólnie nie ma z nim problemów, serwis dostępny tak samo części eksploatacyjne. Standardowo sprzedawane jest z palnikiem binzel abiplast cut200w chłodzonym wodą co jest zaletą, tanie dysze,elektrody, jakość cięcia zadowalająca, przy grubszych materiałach jednak widoczny skos, żywotność dysz/elektrod na dobrym poziomie. Urządzenie proste, wybieramy jedynie prąd max 150A, 110A praca ciągła, bardzo małe zapotrzebowanie na powietrze 40l/min.
Z drugim źródłem nie miałem do czynienia, nie będę się wypowiadał , ale jeżeli w planach jest cięcie jakościowe nie tylko od święta, ale produkcyjnie to obie plazmy będą słabe, bardzo duże znaczenie ma palnik , nie wiem czy da się dopasować tutaj inne uchwyty o lepszych parametrach.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 21 kwie 2010, 16:26

i znów gafa ... tanie , nie znaczy że złe. Źródło to tylko moc a jakość to palnik.
fakt , OZAS to stare urządzenie i z serwisem nie jest aż tak dobrze. Ale ogólnie jest i można nawet korzystać bez większych problemów z zewnętrznych serwisów.
FROMICA to urządzenie o podwyższonej stabilności pracy przy przebiciach. Po za tym , charakteryzuję się lekkością w porównaniu do OZAS. Z serwisem nie ma problemu.
Co do palnika .... da się się zainstalować każdy ...prawie każdy palnik ale uzyskać jakość taka na jaką go zaprojektowano może być ciężko. Ale nie mówię że się nie da.
To ma pracować w automatyzacji , czy do prac ręcznych ??
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
nerc
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 46
Rejestracja: 06 lis 2008, 13:07
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

#4

Post napisał: nerc » 21 kwie 2010, 22:37

Palnik miałby działać na urządzeniu. Mam bardzo małą wiedzę na temat plazm, jakiej firmy palnik można by zastosować do agregatu Formica? Palnik musi być chłodzony wodą, ponieważ nie posiadam mocnego kompresora.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#5

Post napisał: cnccad » 22 kwie 2010, 14:28

sprawdzę może jutro jaki palnik do tego się nadaje.
Jeżeli palnik musi być chłodzony wodą , to musisz mieć zewnętrzną chłodnice z pompką.
FORMICA , chyba ma dedykowany palnik maszynowy ale chłodzony powietrzem.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


chrisz1796
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 204
Rejestracja: 15 lis 2007, 21:38
Lokalizacja: Bromberg

#6

Post napisał: chrisz1796 » 27 kwie 2010, 23:04

Witam,

kolega CNCCAD jak zazwyczaj ma dużo racji.

Źródełko to jedno a palnik drugie. Ja mam doświadczenie z OZASEM 150W.
Moim zdaniem raczej mało współczesny wyrób, stosunkowo awaryjny.
Tanie części eksploatacyjne to nie wszystko. Poza tym, na pewno się nie nadaje do pracy ciągłej. Chyba, że zastosujesz jakiś dodatkowy zewnętrzny agregat chłodzący.

Formica - nie znam, ale OZASA odpuściłbym sobie, stara konstrukcja, zawodna.

pozdro4all

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 28 kwie 2010, 18:34

dzięki kolego chrisz1796
ale to taka prawda z OZAS ... jak zabawa to ozas a jak praca to coś mocniejszego.
Słowacki produkt też nie nalezy do grupy mocnych urządzeń.
Może lincoln ??
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”