zakłócenia rdzeń ferrytowy przeciwzakłóceniowy

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

zakłócenia rdzeń ferrytowy przeciwzakłóceniowy

#1

Post napisał: karpik74 » 11 paź 2015, 19:45

Witam,
Gdzieś na forach U.S. znalazłem wypowiedź fachowca z HT.
Między innym znanymi możliwościami walki z zakłóceniami wspomniał o użyciu rdzeni ferrytowych na wszystkich przewodach wyjść i wejść sterowania.
Również wspomniał o użyciu do źródeł plazmowych wzmacniaczy wysokiej częstotliwości.

O co tu kaman?



Tagi:


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#2

Post napisał: snajperman-s1 » 11 paź 2015, 21:22

Tak dobrze jest napisane. Wzmacniacz wysokiej częstotliwości jest to nic innego jak przetwornik sygnalu z takiego który jest podatny na zakłócenia na taki któremu zakłócenia nic nie robią coś jak magistrala CAN. Sygnał z np czujnika wysyłany jest przez wzmacniacz wysokiej częstotliwości (sterownik) sygnałem (np w CAN Hi i Low - sygnał niski i wysoki) gdzie zakłócenia biją np w środkowym pasmie. Sterownik odbiorczy łapie dwa sygnały niski i wysoki i przetwarza na konkretny impuls a środkowe piki sa odrrzucane na wejściu raz przez pierścień ferrytowy wylapujacy piki napieciowe a dwa sterownik odbiorczy odbiera tylko sygnał z "danego" zakresu a resztę odrzuca więc zakłócenia są eliminowane lecz sterowanie jest drogie i trudne do zrealizowaniaa w garażowym wydaniu....

[ Dodano: 2015-10-11, 21:23 ]
Wzmacniacz wysokiej częstotliwości wynosi sygnał powyżej poziomu częstotliwości zakłóceń w jednym zdaniu :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#3

Post napisał: karpik74 » 11 paź 2015, 21:40

Ok, przemawia do mnie drogie :grin:
A z tymi ferrytami może warto spróbować, koszt jednego zatrzaskowego na przewodzie to 3 zł. kwestia tylko jak je dobrać?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”