Problem z połączeniem zródła z ploterem

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

Problem z połączeniem zródła z ploterem

#1

Post napisał: mar-pool » 14 lut 2016, 14:24

Witam ostatnio zakupiłem plotere przecinarki plazmowej od mojego klienta lecz bez zródał wiec dokupiłem sobie zródło do plotera wraz z pomoca fachowców w serwisie.
i Mam mały problem ponieważ nie wiem jak mam to połączyć ze sobą żródło to TECNOPLASMA 115 HF IGBT DIGITAL ( jakiś chinczyk na początek) oraz palinki który był już przy ploterze to bodajże trafimet s105 tyle wiem o palniku ze wzgldu iż nigdzie na palniku nie moge znalesc nazwy tyle spisałem z worka w którym były dysze itp od palnika.

Problem mam w tym ze wejście euro od zródła ma 4 piny a wejście od palnika ma 5 pinów i nie chce mi to działa tak myślałem czy ten jeden pin nie jest czasami od jakiegoś sterowania albo coś ale ja sie na tym nie znam. wcześniej przy ploterze było zamontowane zródło lincolna tmachawk 1025 z tego co widziałm u klienta lecz jest jeszcze jeden problem bo widziałem też ze oni do wojego zródła mieli podłaczoną jakaś kostke jeszcze na dwa piny która idzie do maszyny i za cholere nie wiem od czego to jest prosze o pilną pomoc bo maszynya stoi i nie pracuje a to boli.
jeśli bedą potzrebne jakieś zdjecia lub coś prosze pisać dośle.



Tagi:


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#2

Post napisał: snajperman-s1 » 14 lut 2016, 18:27

Kolego dorzuć te zdjęcia bo nie za bardzo rozumiem o co biega małe masło maślane Ci wyszło :)

Złącze 2piny to zapewne załączenie palnika tzn sygnał z kompa w postaci zwarcia obu pinów ze sobą co skutkuje odpaleniem plazmy po komendzie M03

Palnik jest maszynowy czy zwykły ręczny?
2piny od palnika są od kontroli założonej końcówki tej mocujacej dysze a jeden lub dwa od HF-u - rozbierz złącze z jednej i drugiej strony to coś zobaczysz ew zrob zdjęcia to zobaczymy


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

#3

Post napisał: mar-pool » 14 lut 2016, 20:15

No właśnie tak jak mówisz wyszło mało maślane wiec jeszcze raz na spokojnie napisze

A wiec tak Palnik jaki posiadam przy maszynie to autocut ps105
http://weldix.ru/files/Trafimet/autocut%20ps%20105.pdf

Przedów od tego palnika z wtyką euro posiada 5 pinów z czego 4 idą od palnika a jeden os sterowania od komputera z tego co ogarnąłem sam w moim źródle w gnieździe są 4 piny i teraz mam problem jak to połączyć.

Jest jeszcze jeden problem a mianowicie kabel dwu pinowy od thc zdjecie załaczam też oni wczesniej mieli go podpiente pod źródło a nie wiem gdzie ja mam go podłaczyć.

Obrazek

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#4

Post napisał: snajperman-s1 » 15 lut 2016, 11:39

Mam takie samo złącze więc wievzorem Ci napisze co jak podłączyć ale z ttm 5 kablem to tam jest jakaś zwora zrobiona nie wiem po co.


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#5

Post napisał: stalmasz » 15 lut 2016, 12:50

Nie ma standardów dla połączeń wyjść plazmach różni producenci i różne połączenia w tecnoplazma 115 ma się tak dwa górne piny oddalone od siebie to od hf , podłączasz do przewodu grubszego najczęściej jest to koloru czerwonego i ma połączenie z dyszą . Dwa piny na dole w plaźmie to start źródła podłączasz do przekaźnika start palenia , Dwa przewody w kablu plazmowym cienkie prowadzą do bolców w palniku ,kiedy jest zakręcona osłona dyszy zamyka się obwód ( zabezpieczenie przed uruchomieniem kiedy jest odkręcona osłona dyszy) tych przewodów nie podłączasz często są źródłem przenoszenia zakłóceń .

[ Dodano: 2016-02-15, 13:02 ]
1 -9 HF
3-6 Start plazma


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

Thc

#6

Post napisał: mar-pool » 15 lut 2016, 14:11

Panowie podlaczenie palnika ogarnalem ale nie wiem jak podlaczyc thc bo podczas palenia mam kolizje palnika z materialem i maszyna wariuje


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#7

Post napisał: stalmasz » 15 lut 2016, 14:25

Na stroni prpma masz szczegółowo wytłumaczone ,chyba że chodzi o coś innego. http://proma-elektronika.com/index.php/ ... alnika-thc.


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

Thc

#8

Post napisał: mar-pool » 15 lut 2016, 19:59

Panowie thc ogarnieta wtyka tez tyko powstal inny problem po podlaczeniu wszystkiego razem puszczeniu programu w pewnym momecie wyrzuca wszystko w kosmos tzn silniki dostaja jakis blad i przestaja chodzic po odlaczeniu zrudla. Gdy chodzi na sucho wszystko dziala tylko po podlaczeniu zrodla nie dziala. Czy ktos wie co moze byc przyczyna tego i czy moze ktos zna kogos kto byl by wstanie przyjechac i mi to zrobic


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 11
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#9

Post napisał: stalmasz » 15 lut 2016, 20:53

Moim zdaniem jest to problem z zakłóceniami hf łatwo nie będzie tecnoplaazma emituje bardzo silne zakłócenia potrafi zwiesić komputer czy wejście usb, klawiaturę .Na początek uziom wszystkiego tylko porządnie .


Autor tematu
mar-pool
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 14
Posty: 26
Rejestracja: 22 mar 2015, 20:21
Lokalizacja: rawicz

#10

Post napisał: mar-pool » 15 lut 2016, 20:59

co to sugerujesz uziemić porzadnie ploter ? wszystko mam na jednym bezpieczniku jutro będziemy rozdzielać na dwa osobne bezpieczniki. może być tak że zródło wywołuje takie zakłócenia ze będzie trzeba pomyśleć nad wymiana przewodów do silników ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”