nowa wersja Fast Cam - kto ma kto używa?

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

nowa wersja Fast Cam - kto ma kto używa?

#1

Post napisał: numerek » 15 wrz 2013, 14:38

witam

przyglądam się FastCam'owi i w/g opisu na stronie nie wypada on najgorzej biorąc pod uwagę cenę
przeczytałem już wszystko na jego temat w sieci i obraz jaki mi się maluje to taki że
do du** , robi błędy , zawiesza się , i nieintuicyjny - ok - może tak jest ale posty dotyczą starszych wersji...

czy ktoś ma i używa nowego fastcama ?

program będzie generował pliki do plazmy - w/g słów producenta postprocesor jest więc jest ok ale .. napisaliśmy do nich prośbę o wersję demo i upgrade
zapytaliśmy ile będzie kosztowało upgrade do najnowszej wersji i czy udostępnią demo na 30 dni
nie ma odpowiedzi .. co prawda minęło "tylko" 5 dni ( tydzień ) i może coś odpowiedzą :)

ale jeśli ktoś ma niech opisze jak się sprawuje - szczególnie jego wady



Tagi:


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post napisał: Sigma-nest » 15 wrz 2013, 19:31

Witam,

:) - no tych wad jest trochę ale najlepiej jak kolega do nas zadzwoni to dam kontakt do firm w których przez ostatni rok wymieniliśmy FastCAM-a na SigmaNest - uzbierało się tego trochę. Przeważnie maszyny typu: plazma (+ gaz) Eckerta.

Moja opinia byłaby mało obiektywna w tej sytuacji .....

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#3

Post napisał: numerek » 15 wrz 2013, 22:22

ależ oczywiście ma wady jak każdy program
sigma tez :)

sam wiesz że sigma kosztuje lekko licząc 10 razy więcej no i teraz pytanie czy fastcam ma 10 razy więcej błedów ? albo inaczej czy jest 10 razy mniej funkcjonalny ?

pewnie żebym chciał soft dobrej klasy co mi obsłuży kilka maszyn ale... póki mam za to zapłacić z własnej kieszeni to już jakoś studzi mnie dosyć mocno

poza tym pogoń za lepszym nestingiem o kilka szt ( jak to udowodniłem z wykrysem) wydaje mi się ma sens kiedy różnica w cenie jest nie tak duża

sorry za powyższe to nic osobistego - takie tam luźne przemyślenia :)


Sigma-nest
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 104
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:34
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#4

Post napisał: Sigma-nest » 15 wrz 2013, 23:13

Witam,

Tak wiem ile kosztuje :) - patrząc na samą cenę w stosunku do Wrykrysa czy też FastCAM-a.
Tylko niech kolega weźmie pod uwagę, że chce pracować na sofcie długo i tutaj zaczynają się różnice. Mamy klienta który przetestował Sigmę i Wrykrysa - ale na bardzo dużym projekcie - i się okazało, że po 5 miesiącach tylko w samym nestingu wychodzi się na zero - uwzględniając koszty obu programów.

Oprócz samych materiałów są jeszcze inne obszary gdzie akurat program typu SigmaNest pomaga i to znacząco ...., mamy firmy, które kupowały Sigmę tylko do 1 maszyny (zamiast wspomnianego FastCAM-a) ale też firmy co mają po 5-6 maszyn w 3 różnych procesach - tu nie ma reguły i zasady.

Oczywiście wszystko można robić na piechotę i na około ale to są tylko pozorne oszczędności....

Wiem, że zakup maszyny i softu to 2 różne sprawy. Maszynę widać, słychać i "czuć" a soft to zwykłe DVD, które kosztuje nienormalnie dużo..., tylko tam też jest wiedza.

Takie moje subiektywne podejście do sprawy..., a tak poza tematem to każda dyskusja jest ok kiedy prowadzi się ja na poziomie i merytorycznie :)

Sigma-Nest
Pracuj mądrzej zamiast mocniej......


Autor tematu
numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#5

Post napisał: numerek » 15 wrz 2013, 23:31

ależ ja nie mam obiekcji co do ceny - jest jaka jest i tyle

doskonale wiem że jak trzeba to trzeba - dlatego tez gdy była potrzeba uzbierałem małą walizkę plnów i zakupiłem solidworksa który jak wiadomo należy raczej do górnej półki :)

natomiast kwestią nadrzędną w tej chwili jest to ile pożytku ( oszczędności czasu i materiału ) w naszej produkcji przyniesie ten zakup
i niestety nie wygląda to najlepiej :(

skoro dostaniemy z maszyną fast cama i jak sądzę upgrade nie będzie kosztowało jak pełna wersja a okaże się że np usunięto błędy to ... po co przepłacać ... hihihi
ale mi się napisało

z pewnością gdy przyjdzie czas i konieczność znów usiądziemy do stołu
kiedy nadejdzie ten czas ? nie wiem może jutro może za rok ... ?
w każdym razie jest pewne że póki co sigma jest w pierwszej trójce jeśli chodzi o CAM do wypalarek na mojej liście :) :!:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”