Nadmierne ukosowanie plazmowe

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 41
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

Nadmierne ukosowanie plazmowe

#1

Post napisał: creattine1 » 14 sty 2016, 13:05

Witam, na początku chce zaznaczyć ze czytam juz forum któryś tydz próbuje i nie jest najlepiej


Pierwszym problemem był sam ploter kupiłem u gościa czego teraz żałuje z szubina masakra zajechaliśmy na miejsce włączył step 2 i maszyna sie ciela jak jakiś robot zerdzewiały wycinala co chciała jak chciała ale robiąc ponad 700 km po nia postanowiliśmy ja zabrać , na miejscu wgrałem mach 3 maszyna zaczęła wkacu chodzić , z czasem zrobiłem głowicę pływającą jest w niej regulator wysokości ale przejdźmy do tematu , mam plazmę szermana 130 cut palnik trafi met a 141, problem pojawia sie ukosuje dolna krawędź..... ciśnienie próbowałem rożne 5 5.5 6 bar ładniej tnie blachę 10 niż 5 , ustawienie palenia (5 mm)blacha) 2 mm nad materiałem szybkości male nawet 600 jest trochę lepiej ale dalej lipnie , postanowiłem zrobić nowy dyfuzor lecz dało to tylko ciut lepiej wydaje mi się ze płomień jest jakiś taki cieńszy ale dalej lipa , Moje pytanie to co zrobić dalej w kierunku naprawienia tego????

A drugie czy silniki 4 nm na os na x 4,5 i z 2 nm krokowe sa wystarczające na taki stól pole robocze 160 na 160 szyny liniowe napęd łańcuch ;/



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 14 sty 2016, 13:57

Nie weź kolego tego personalnie do Siebie, ale trzeba przeczytać Twój post ze cztery czy pięć razy pod rząd by zrozumieć co piszesz, i o co pytasz.
Może to już znak dzisiejszych czasów i skutek wszechobecnego pisania esemesów, że ludzie są nauczeni pisać potokiem bez używania dużych liter na początku zdań, kropek i przecinków (bo znaki lub ich brak są płatne), a potem już rutynowo tak wszędzie piszą?
Tyle, że ewentualnym czytelnikom też nie chce się potem nad taką Enigmą ślęczeć dochodząc sedna... :wink:
A wracając do tematu, to może zamieść jakieś zdjęcia, to będzie kolegom łatwiej coś wywnioskować...
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#3

Post napisał: triera » 14 sty 2016, 17:42

Łańcuch absolutnie się nie nadaje do napędu ploterów...
Sprawdzi się listwa zębata lub pasek zębaty.

Poszukaj na forum zamieszczonej z pół roku temu
tabeli doboru parametrów dla Cebory Prof 162A

czy uwzględniasz kierunek cięcia? - od tego m.in. zależy ukosowanie

Silniki dobiera się na podstawie:
- poruszanych mas
- zakładanych prędkości
- oczekiwanej dynamiki... itd


Autor tematu
creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 41
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

....

#4

Post napisał: creattine1 » 14 sty 2016, 18:45

Pisałem na szybkiego , zdjęcia są w załączniku, uwzględniam kierunki czasami robię odwrotnie nawet żeby sprawdzić ,



Próbowałem również palić na tamtych parametrach bez lepszego skutku , dodam że wypalam samym powietrzem

[ Dodano: 2016-01-14, 19:02 ]



Oto link jak podobnie wygląda ten napęd, poprzedza go pasek z kołem idący do krokowca

[ Dodano: 2016-01-14, 19:09 ]
na tym filmiku wygląda identyczny praktycznie napęd jest to coś warte czy odpada ??
Załączniki
załączniki.zip
zdjecia
(22.3 MiB) Pobrany 290 razy


jarucki
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 9
Posty: 818
Rejestracja: 11 sty 2011, 23:40
Lokalizacja: okolice nałęczowa

#5

Post napisał: jarucki » 15 sty 2016, 09:09

1. Masz thc?
2. Sprezarka nie wali woda/olejem
3. Po rozkręceniu palnika z piercienia umieszczonego za elektroda wychodzi powietrze na całym jego obwodzie (przez wszystkie kanaliki)?
4. Calosc dyfuzor dysza - ciasno sie schodzą?
5. Na jakiej wysokości tniesz blachę?


Autor tematu
creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 41
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

odp

#6

Post napisał: creattine1 » 15 sty 2016, 11:29

1. Masz thc?


tak thc proma wersja która sama ustala kroki

2. Sprezarka nie wali woda/olejem

powietrze mam pod lakierowanie bo czasami cos maluje jest czyste kompresor tez wydala i gruby przewód idzie wiec spadków nie powinno być po drodze

3. Po rozkręceniu palnika z piercienia umieszczonego za elektroda wychodzi powietrze na całym jego obwodzie (przez wszystkie kanaliki)?

4. Calosc dyfuzor dysza - ciasno sie schodzą?

dyfuzor na oryginalnych Mowa własnie jest luz, zrobiony prze zemnie wchodzi ciasno i tu pojawia sie spostrzeżenie brałem elektrody ze sklepu prawdopodobnie do Magnuma i ta
powiedzmy tulejka wychodząca z elektrody ma 3.5 mm a original który dostałem do palnika z plazma ma 4 mm i pytanie czy musi być to tak rozcięte bo swojego dyfuzora nie rozcinałem Robbie rysunek i wkleję zęby jasność była

5. Na jakiej wysokości tniesz blachę?
ok 1mm , do 2mm wczoraj trochę namieszałem w thc ale tak ciałem


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 9
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#7

Post napisał: stalmasz » 15 sty 2016, 20:36

javascript:emoticon('χ')
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 19:34 przez stalmasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 41
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

#8

Post napisał: creattine1 » 15 sty 2016, 22:25

http://www.spaw.sklep.pl/uchwyt-do-ciec ... p,266,1232


Czyli wymienić pierścień za-wirujący

nr 25 i oring 2 a ??
własnie ten pierścień nie wchodzi tak jakby na ciasno w stronę dyszy jak i w drugą , ciekawe to bo to wszystko jest nowe ,


pytanie mam jeszcze trochę nimi mecze ale może pomorze komuś jeszcze , bo wgl poprawiam bo producencie ze tak powiem wypalarke...., głowica tak to nazwę chodzi mi tam gdzie montuje sie palnik poprawiłem zrobiłem tak ze pada pod katem dokładnie 90 stopni na stół wcześniej był pręt zwykły który gonił jak chciał masakra , i można to ze tak powiem trochę ruszyć tak jakby brakowało drugiej szyny liniowej jest tylko po gorze czy jest to konieczne by palnik byl jak najbardziej stabilny ?? dorobiłem na próbę 2 łożyska co dól trzymają ale można rękę delikatnie ruszyć na boki, pytanie czy trzeba zamowic szyne na dol by to było stabilne jak do frezowania powiedzmy drzewa czy przez to nie ucieka płomień przy wyższych szybkościach ??


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 9
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#9

Post napisał: stalmasz » 16 sty 2016, 00:40

javascript:emoticon('χ')
Ostatnio zmieniony 18 sty 2016, 19:35 przez stalmasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Autor tematu
creattine1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 41
Posty: 240
Rejestracja: 25 gru 2015, 19:08
Lokalizacja: nowy sącz

#10

Post napisał: creattine1 » 16 sty 2016, 13:14

i tu jest chyba problem bo mogę obrócić go nie jest to spasowane ze sobą ,


mam jeszcze głupie pytanie , jeżeli silnik krokowy robi pełen obrót przejedza stół o 5 cm jak obliczyć steps per do macha ??? , i czy podniesienie częstotliwości poprawi prace i precyzje silników obecnie mam ustawione 2500hz (prędkość jądra)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”