Mam problem z wyjściami plazmy !!! pomocy

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
wirek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2006, 11:39
Lokalizacja: włocławek

Mam problem z wyjściami plazmy !!! pomocy

#1

Post napisał: wirek » 18 sie 2006, 12:11

Mam Plazmę Invertec PC 105 (LINCLOLN ELECTRIC). Zbudowałem stół do cnc i jestem na etapie podłączania elektryki. Mam problem z wyjściami z plazmy:

1 Input 0-5V output current adjustment – jak się domyślam regulacja prądu cięcia, można zrealizować przy pomocy stabilizatora regulowanego 0 do 5v o ile taki jest ;)
2 output 12 V 1A Auxilliary power supply – zasilacz 12 V na wyjściu
4 input start power source active connecting to ground – zwarte z masą załącza źródło prądu. jakie źródło prądu ???(czy chodzi tu o prąd cięcia) kiedy się je załącza ??
3 i 5 ground
6 clean contact pole (1st pole) normally open contact closes when the arc is transferred to the work. Maximum contact rating 120 vac 1A
7 clean contact pole (2nd pole) normally open contact closes when the arc is transferred to the work. Maximum contact rating 120 vac 1A
Domyślam się że służą do załączania palnika?? to są dwa osobne obwody czy zwiera się je razem ???

Za wszelką pomoc z góry dziękuje :wink:



Tagi:


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#2

Post napisał: pop9 » 18 sie 2006, 14:15

4. penie chodzi o załacznie zródła prądu przed przystapieniem do cięcie, przy okazji pownie w tym momencie zajarzy się luk pomocniczy w palniku, ale musi pyb podpięta masa do arkusza!!
6,7 pewnie włacza i wyłacza łuk tnący przy przejazdach miedzy elementami!!

Nie wiem na pewno bo nie znam tej plazmy!!


ul1111
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2007, 13:53
Lokalizacja: gliwice

#3

Post napisał: ul1111 » 05 maja 2009, 22:44

6 clean contact pole (1st pole) normally open contact closes when the arc is transferred to the work. Maximum contact rating 120 vac 1A
7 clean contact pole (2nd pole) normally open contact closes when the arc is transferred to the work. Maximum contact rating 120 vac 1A
Wygląda na to że zwiera styki 6 i 7 gdy łuk przejdzie z palnika do materiału,czyli nastąpi przepływ prądu głownego z palnika do materiału.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#4

Post napisał: cnccad » 06 maja 2009, 07:10

1. wyjście regulacji zewnętrznej prądu cięcia. ( możliwość regulacji z pilota lub adaptacji pod automatyzację )
2. pomocnicze 12V DC dla pilota , czyli można za adoptować dodatkowe urządzenia jak przekaźniki lub z tych 12V uzyskać napięcie zadajnika prądu dla 0…5V po przez jakieś układy płynnej regulacji napięcia ( koniecznie stabilizowane , bo skoki napięcia zadajnika będą miały wpływ na jakość cięcia i zużycie materiałów eksploatacyjnych )
3. Zdalne włączanie procesu cięcia , czyli start plazmy ( podpinasz pod wyjście CNC do startu cięcia … procesu etc.) Nie chodzi tu o włączenie urządzenia , ale start HF lub HV , zajarzenie łuku pilotującego.
4. potwierdzenie transferu łuku do materiału. Czyli że rozpoczęto proces. Ta informacja idzie do CNC by rozpoczął ruch napędów. Czyli po włączeniu łuku pilota następuje zjazd palnika do materiału , transfer łuku i zaczynają pracować punkty 4 i 5 potwierdzające że rozpoczęto proces. CNC …..rozpoczną pracę . Łuk pilotujący może też się włączyć dopiero jak będzie dysza przy materiale i wówczas nastąpi transfer łuku do materiału. Taka mała różnica ale ważna !!
5. To samo , jako drugie wyjście dla nap. Jednostki kontrolującej wysokość palnika.
Myślę że jest to tak rozwiązane bo to są standardowe wejścia /wyjścia i wątpię żeby ktoś coś wprowadził innego .
Będę w biurze to zobaczę czy ma DTR serwisową. Jak mam to Ci potwierdzę , ale prawdopodobnie tak jest jak piszę. To taki standard.
:wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”