Blacha 8 mm i 6 mm S235 plazma

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Kopiusz
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:08
Lokalizacja: Wojkowice

Blacha 8 mm i 6 mm S235 plazma

#1

Post napisał: Kopiusz » 09 lip 2012, 16:54

Witam, mam pewien problem, chodzi mi o dobór parametrów do cięcia plazmą. Mam pewną tabelę, którą posiadam z instrukcji do agregatu. Agregat jest nietypowy, bo do cięcia ręcznego, jednak palnik maszynowy już został kupiony plazma działa.

Przecinarka: Zakmet Cutter 2.

Teraz tak, jakie mniej więcej ustawić parametry dla blachy 8 i 6? Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ od takiej blachy zaczynam. Chodzi mi tu o prąd, o czas wpalenia, drogę przebijania, odległość od materiału???

Druga sprawa, takie mam pytanie, jaką szczelinę zrobić w programie? Niestety muszę to robić ręcznie, natomiast nie mam żadnej tabeli ze szczelinami.

Bardzo dziękuje za pomoc naprawdę. Załączam plik z tabelą, gdzie zaznaczyłem to o co mi chodzi, skąd nagle blacha 15 i 6.0 na zupełnie innych parametrach???

Jednak załącznik nie działa.

PRZESYŁAM LINK!
http://ifotos.pl/zobacz/lincoln1j_rarxper.jpg/



Tagi:


Autor tematu
Kopiusz
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:08
Lokalizacja: Wojkowice

#2

Post napisał: Kopiusz » 10 lip 2012, 18:55

Dodam jeszcze taką rzecz, w przypadku 6 palę na parametrach:

Czas wpalania: 0.6 s, prędkość: 1200 prąd: ~50 A, Volt: 95, wszystko pali ładnie, nie wiem jak z otworami.

Przy blasze grubości 8 mm
Czas wpalania: 0.9 s, prędkość: 900 prąd: 60A Volt 98, często się nie wpala, otwory wychodzą naprawdę kiepskie no i przede wszystkim problemy z ukosowaniem. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Wysokość palnika: 2 mm.

Bardzo proszę o pomoc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”