Uchwyty tokarskie TOS - opinie.

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
krybacki
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 82
Rejestracja: 12 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: Kraków

Uchwyty tokarskie TOS - opinie.

#1

Post napisał: krybacki » 15 gru 2011, 14:45

Witam,

Myślę, że kwestia jakości uchwytów tokarskich z dalekiego wschodu została na tym forum dość jednoznacznie przedstawiona. A co sądzicie w takim razie o uchwytach produkcji naszych południowych sąsiadów (TOS)? Cenowo wygląda to całkiem atrakcyjnie w porównaniu z Bisonem. Mam parę innych sprzętów jeszcze produkcji CSSR i na jakość i solidność nie mogę narzekać, więc...



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 15 gru 2011, 15:06

Mam dwa uchwyty Fuerdy 125mm (zaznaczam - do zastosowań amatorskich) i jak na razie niczego sobie.
Co do TOS - używałem 315-tki w tokarce HUICHON 5 tyle, że z 20lat temu, i o ile pamiętam nie było z nim jakichś problemów. Ale w tych czasach to jeszcze "nie żałowali materiału" :grin: , jak jest z obecnymi- nie wiem.
pozdrawiam,
Roman


Zanixi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 595
Rejestracja: 12 kwie 2011, 16:07
Lokalizacja: Siedlce

#3

Post napisał: Zanixi » 15 gru 2011, 16:24

http://www.tos.cz/ klasy dokładności sobie posprawdzaj, sprawdź też oznaczenie i na jaki rodzaj tarczy zabierakowej pasuje bo może ci nie podjeść.


http://www.tos.cz/index.php?stranka=sklicidla

Np na allegro jest uchwyt fi 100 TOS, nie wiem na co on by pasował, jest na tarczę fi 80, popularne bison 3204 są np w tym wypadku na fi 70.

Jakiego uchwytu szukasz? Niektórzy sprzedawcy na allegro mają uchwyty których nie wystawiają, nowe, w pudełkach (bison).


Autor tematu
krybacki
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 82
Rejestracja: 12 sty 2011, 14:02
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: krybacki » 15 gru 2011, 17:02

Dzięki za info.

Szukam uchwytu 200mm najlepiej z mocowaniem DIN 6350. Jak dla mnie - lepszy stalowy. Końcówka wrzeciona w mojej tokarce to ASA Long Taper L0 - więc tarczę zabierakową i tak będę musiał sobie dorobić samemu, bo oryginalna jest pod wymiary calowe i nie chcę jej przerabiać. Mocowanie DIN wydaje mi się najprostsze do dorobienia.

Stronę tej firmy oczywiście widziałem, ale papierowe dane to jedno - a wrażenia z eksploatacji - drugie. Na papierze, to i chińczyki wyglądają rewelacyjnie :mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”