Uchwyt tokarski FUERDA (chiński)

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#91

Post napisał: ALZ » 24 sty 2014, 16:50

Zgadza się, ale przy konkretnej ilości, a nie tak ja w moim przypadku. Mam jedną sztukę i rzadko kiedy powtarzalną w krótkim okresie czasu. Poza tym jeśli jest wszysko ok to po co kombinować?



Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 11572
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#92

Post napisał: RomanJ4 » 24 sty 2014, 20:07

Z "twardych" jeszcze lepszy byłby 6-cio szczękowy
tańszy (z takimi szczękami używa się najczęściej do ostrzenia wierteł)
Obrazek http://www.visla.pl/6-szczekowe-samocen ... -1282.html
czy droższy
Obrazek

a są i ośmio, ale to już fantazja...

Obrazek
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#93

Post napisał: GrafRamolo » 24 sty 2014, 22:09

Nie wiem czy nie palnę głupoty ale główna różnica między żeliwnym a stalowym korpusem jest taka, że stalowy jest przeznaczony do dużo wyższych obrotów, co by go siły odśrodkowe nie rozerwały.
Wytrzymałość na zużycie jest drugorzędna.

Iphon chiński ale sygnowany logiem firmy, która trzyma standardy, Mitutoyo też robi w Brazylii, choć osobiście wolę jak jest made in Japan ;)
Ale słusznie kolega zauwarzył że nie płaci się tylko za jakośc ale też za na przykład ergonomię narzedzia i serwis. To są koszta dodatkowe dla producenta wliczone w cenę produktu. Dlatego są spore róznice cenowe.

Jeśli do hobbystycznych celów to tym bardziej żeliwny bison, nie zajedziesz go nigdy a przynajmniej jakość.


Na pewno są i chińskie dobre produkty nie chciałem tego kwestionować, tylko napisałem jakie ja mam podejście, mnie nie stać na kupowanie sprzętów po 3 razy nie jestem testerem produktów dostępnych na rynku, tylko ich użytkownikiem i jak kupuję to chcę używać i nie kombinować, dlatego wybieram sprawdzone marki. To MOJE podejście.

Jest jeszcze jeden argument dlaczego warto kupować dobre rzeczy, jak ci się znudzi, czy coś w tym guście, to sprzedasz za rozsądne pieniądze, chińczyka najczęściej już nikt z drugiej reki nie chce, chyba że za przysłowiowe grosze.


konieczny
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 22 sty 2014, 14:37
Lokalizacja: małopolska

#94

Post napisał: konieczny » 25 sty 2014, 02:46

Dzięki 'GrafRamolo", o to mi chodziło odnosnie korpusów żeliwny ,a stalowy, jeśli faktycznie zużycie korpusu żeliwnego jest sprawą drugorzędną, (pomijalną) i tylko w grę wchodzą same przeciążenia przy stosowaniu do obróbki przy dużo wyższych obrotach więc wychodzi na to że lepiej kupić markowgo z korpusem żeliwnym niż doszukiwać się zalet korpusu stalowego i płacić "porównywalną" cenę za stalowego z "ryżu" :o

[ Dodano: 2014-01-25, 02:53 ]
Jeśli chodzi o Mitutoyo to też czytałem o podróbkach , ale to już chyba same przyrządy pomiarowe :roll: ponieważ nie widziałem jeszcze nigdy w katalogach uchwytów od tej firmy, generalnie sam jeśli coś chcę kupić a'la suwmiarka , czy mikrometr/pasametr, próbuję coś szukać w tym temacie w starszych Polskich wyrobach "Vis" a jeszcze jest wybór na Allegro


HeniekL
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 150
Rejestracja: 03 sie 2009, 12:50
Lokalizacja: Opolskie

#95

Post napisał: HeniekL » 25 sty 2014, 10:40

Jak wiadomo poskkie uchwyty z BisonBiala są znane i cenione na całym świecie. Stąd też wiele prób podrabiania tej marki.
W załączeniu zdjęcie uchwytu z logo bardzo podobnym do polskiego Bisona. Wyrób przedstawiony na zdjęciu wiadomego pochodzenia :wink:
Załączniki
sharp4scl.jpg

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#96

Post napisał: GrafRamolo » 25 sty 2014, 11:13

Hehehe faktycznie, nie wprawne oko moze się nabrać na to logo :)

Swoją droga wcale nie musi być dobrze i drogo, ja kupiłem niedawno mikrometr mitutoyo za 2funty :) Stan idealny. Tylko przesyłka 5 ;) Ale to się trafia przypadkiem.

Za jeden uchwyt bisona 80mm dałem 210zł, nówka sztuka na gwarancji rocznej był jeszcze, drugi 80mm był przy tokarce więc jak by gratis, a trzeci 100mm zakupiłem po normalnej cenie bo potrzebowałem do pracy szybko i nie miałem czasu wyczekiwać okazji. Ot takie przygody. (ps wszystkie żeliwne,bo mnie po porstu nie stać na lepsze, z żadnym nie ma najmniejszych problemów jak się dba, pracuję codziennie na nich.)

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#97

Post napisał: panzmiasta » 25 sty 2014, 11:36

Mam nowy uchwyt bisona 160 stalowy i w instrukcji napisane jest ... '' uchwyt o podwyższonej jakości wykonania '' - czy to oznacza ze wszystkie stalówki są dokładniej robione czy tylko jest parę typów ze zwiększoną precyzją ?
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#98

Post napisał: GrafRamolo » 25 sty 2014, 12:14

Wydaje mi się że ponieważ stalówki mają przeznaczenie wysokoobrotowe to są robione precyzyjniej, wszystkie. Na korpusie napisany jest max obrotów, ile masz?


HeniekL
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 150
Rejestracja: 03 sie 2009, 12:50
Lokalizacja: Opolskie

#99

Post napisał: HeniekL » 25 sty 2014, 13:46

A mnie się wydaje :cool: , że BisonBial tak, jak inne firmy ma w swojej ofercie wyroby "normalne" a także o podwyższonej dokładności wykonania :wink: - wyższej klasie dokładności.

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#100

Post napisał: panzmiasta » 25 sty 2014, 15:44

Tak żeby się nikomu już nie wydawało . Fabryka Bison w instrukcji pisze , konstrukcja wykonywana jest w 3 odmianach :
-uchwyty standardowe z korpusem ŻELIWNYM normalnego zastosowania
-uchwyty precyzyjne z korpusem STALOWYM do obróbki precyzyjnej , wydłużony okres trwałości
-uchwyty z regulowanym odsadzeniem ,

U mnie obroty max to 4500 , choć w nowszych prospektach widnieje nawet 6tyś ! Toć to musi chodzić jak japoński sportowy motocykl :lol:
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”