Rozbudowa maszyny AFM TAE 45-N

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
mr-zgr
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 134
Rejestracja: 01 lut 2010, 16:33
Lokalizacja: Libiąż

Rozbudowa maszyny AFM TAE 45-N

#1

Post napisał: mr-zgr » 28 sty 2012, 16:37

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat rozbudowy maszyny z 2 na 3 osie, z czego trzecią oś ma być oś C. Czy do tego trzeba wymieniać silniki, czy tylko coś dołożyć lub aktywować?



Tagi:


Rydek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

rozbudowa TAE 45

#2

Post napisał: Rydek » 23 lis 2012, 15:24

Możliwości taniej rozbudowy zależą od tego jak stary jest układ i maszyna. Czy chodzi o oś ciągłą (Cf) czy tylko indeksowanie (Cs)?

Jeżli układ jest nowym Siemensem to możliwe, że da się oś C odblokować niewielkim kosztem.

W przypadku tylko indeksowania potrzebna jest instalacja hamulca tarczowego na wrzecionie.


Autor tematu
mr-zgr
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 134
Rejestracja: 01 lut 2010, 16:33
Lokalizacja: Libiąż

#3

Post napisał: mr-zgr » 25 lis 2012, 02:03

Chodzi głównie o to żeby np można było ustawiać kilkanaście-kilkadziesiąt punktów startowych na wejściu czegoś co ma być niby gwintem. niby ponieważ owe nacięcia maja spełniać role systemu smarowania. dokładnie ma być zrobiona siatka z 36 krzyżujących się ze sobą płytkich rowków wewnątrz tulei ale po promieniu.

system na jakim pracuje to Fanuc Oi-TC z Manual Guide. maszyna jest z 2007 roku. próbowałem na różne sposoby i nijak nie wychodzi to co powinno. u ludzi na forum którzy pomagali mi ogarnąć program na to wszystko było ok. tylko ze ich maszyny miały oś C. stąd całe moje pytanie o rozbudowę maszyny i jej koszt.


Rydek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 23 lis 2012, 15:15
Lokalizacja: Warszawa

rozbudowa TAE 45

#4

Post napisał: Rydek » 25 lis 2012, 19:59

Kolego, czy możesz przysłać rysunek?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”