Mocowanie - niekonwecjonalne mocowanie na tokarkę

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Kubeu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:48
Lokalizacja: Kielce

Mocowanie - niekonwecjonalne mocowanie na tokarkę

#1

Post napisał: Kubeu » 04 mar 2015, 16:13

Witam wszystkich i każdego z osobna.

Szukam mocowania, które pozwoli mi utrzymać detal (ponieważ skręca się na koronce o którą się opiera) przy zwiększaniu parametrów skrawania. Maszyna i narzędzia bardzo dobrze pracuje na większych parametrach ale niestety mocowanie nie pozwala na wykorzystanie tych parametrów, ponieważ przekręca detal na koronce podtrzymującej i rysuje detal. Mocuje na kłach (konik i wrzeciono) plus koronka o którą opiera się detal. Przydałoby się mocowanie też na kłach, ale z jakimś rozwiązaniem zapięcia tego detalu (od strony wrzeciona może być chwycone na 10-20mm). Macie pomysł jak to można rozwiązać?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 04 mar 2015, 20:35

Jeżeli detal może być chwycony za 10-20mm to dlaczego nie mocujesz w szczękach ?
Wzuć jakiś rysunek tego detalu .


kuba1234
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 18 paź 2013, 15:10
Lokalizacja: Łódzkie

#3

Post napisał: kuba1234 » 04 mar 2015, 20:47

A zabierak tokarski wchodzi w grę? Przede wszystkim to jakieś zdjęcie by się przydało.


Autor tematu
Kubeu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:48
Lokalizacja: Kielce

#4

Post napisał: Kubeu » 05 mar 2015, 07:47

Witam

Nie mogę użyć uchwytu trójszczękowego, ponieważ gubi się współosiowość detalu. Zawsze go trochę podciąga przy zaciśnięciu, a część za którą łapały by szczęki już jest obrobiona, i to właśnie z nią musi być ta współosiowość (detal ma wysokie tolerancje). Jeżeli chodzi o fotkę, to postaram się dzisiaj wrzucić.

Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-03-05, 08:27 ]
Przesyłam zdjęcie, nie jest najlepsze, ale wszystko widać.ObrazekObrazek

Dodam, że wymiana sztuki odbywa się automatycznie, więc rozwiązanie mocowania też musi działać na automacie.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11569
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#5

Post napisał: RomanJ4 » 05 mar 2015, 14:18

Może trzeba kła z większą powierzchnią czynną zębów (więcej ich w koronce) by utrzymał detal bez poślizgów przy zwiększonym obciążeniu + silny docisk.
Jak to teraz wygląda ?
Obrazek Obrazek Obrazek
https://www.google.pl/search?q=kie%C5%8 ... er&imgdii=_
Kubeu pisze:Nie mogę użyć uchwytu trójszczękowego, ponieważ gubi się współosiowość detalu. Zawsze go trochę podciąga przy zaciśnięciu, a część za którą łapały by szczęki już jest obrobiona, i to właśnie z nią musi być ta współosiowość (detal ma wysokie tolerancje).
Jeżeli masz już obrobioną część detalu, a średnica pasuje, to nic nie stoi na przeszkodzie zastosować uchwyt - oprawkę tulejek ER (ER50 max ø 34mm http://www.darmet.com.pl/pl/oprawki-trz ... 6499b.html ),

Obrazek ObrazekObrazek
(lub mocowany w stożku wrzeciona, dociskany szpilką, bo nie musi być przelotowy)
Obrazek

lub 5C jeśli pasuje średnica chwytu(max 28mm). Współosiowość ich dużo większa niż szczękowego.
Obrazek
http://www.ebmia.pl/uchwyty-tokarskie-u ... _3988.html
http://www.darmet.com.pl/pl/oprawki-trz ... skowe.html
Obrazek
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
Kubeu
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 25 kwie 2012, 14:48
Lokalizacja: Kielce

#6

Post napisał: Kubeu » 05 mar 2015, 16:00

Witam

I takiego czegoś właśnie szukam jak jest na pierwszym zdjęciu Twoim, ale ta koronka z dużą ilością zębów musi być oddzielną częścią, ponieważ kieł już mam na stałe włożony i ustawiony i nie chce go ruszać. Czyli wychodzi na to, że potrzebuje niestandardowych koronek z dużą ilością zębów do średnic 12-20 i 25-45. Macie jakieś typy?

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11569
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#7

Post napisał: RomanJ4 » 05 mar 2015, 17:43

Nie wiem czy osobno coś pasującego do Twojego kła da się znaleźć, podejrzewam, że jak już, to ze względu na dopasowanie do kła są tylko komplety.
Chyba żeby samemu dorobić...
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”