Dobór parametrów skrawania do toczenia koła zębatego

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Rabol
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:46
Lokalizacja: TG

Dobór parametrów skrawania do toczenia koła zębatego

#1

Post napisał: Rabol » 17 maja 2008, 14:51

Witam
Może mi ktoś pomoc w doborze parametrów skrawania przy procesie obróbki koła zębatego (wypełnienie karty instrukcyjnej procesów skrawnia). Ma ktoś może jakieś linki do materiałów na ten temat, jakieś materiały. Nóż jest z płytką z węglików spiekanych, obróbka zgrubna i kształtująca. Wiem, że prędkość posuwu jest uzależniona od średnicy, ale nie wiem jaką zależnością. Materiał skrawany to stal 18G2A. Czy może są jakieś "bezpieczne" parametry dla w/w narzędzia i materiału.
Z góry dziękuję za pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#2

Post napisał: bartuss1 » 19 maja 2008, 09:57

vc=piDn/1000
vc=f*n to f=vc/n (jakos tak to było)
nóz dobiera sie zgodnie z charakterystyką - zaleznośc głebokosci skrawania od posuwu - diagram łamania wióra - w katalogu producenta powinno byc - kazda płytka ma swoją charakterystyke, poza tym nie napisałes jaki weglik, charakter obróbki itp. - z materiału widac że tzw nierdzewka - i musisz dorwac płytke zgodnie z przeznaczeniem - geometria to jedno a powłoki to drugie.
kazdy producent stosuje wlasne oznaczenia, np wg materiału obrabianego albo charakteru obróbki
a karta instrukcyjna to chyba KIOS
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”