Vectric aspire pytania.


Autor tematu
Carduelis
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 01 lut 2012, 23:34
Lokalizacja: Szczecin

Vectric aspire pytania.

#1

Post napisał: Carduelis » 26 mar 2013, 20:38

Witam serdecznie.
Mam kilka pytań związanych z oprogramowaniem vectric aspire :
-czy można tworzyć ścieżki na biesse , a konkretnie sterowanie XNC 2.0.0.1
-czy dostępne są jakieś szkolenia z tego programu, lub pomoc techniczna w polsce
-jak radzi sobie z technologią hyper threading, chodzi o pracę na sprzęcie wielowątkowym (wieloprocesorowym)
Pisałem do ludzi którzy sprzedają licencje w Polsce i nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Jeśli ktoś coś wie, bardzo proszę o pomoc lub podpowiedz gdzie mógłbym taką wiedzę uzyskać
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam.



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 27 mar 2013, 00:04

Witam.

Od razu napiszę, że nie jestem przedstawicielem żadnej z niżej wymienionych firm i że niam z nimi nic wspólnego.

1. W załączniku plik tekstowy o nazwie --> "Postprocesory Vectric Aspire 3.0 i Artcam 9.1.txt"

Treść w/w pliku, to lista postprocesorów które obsługuje Vectric Aspire w wersji 3.0 + dołożyłem info o Artcamie i obsłudze postprocesorów dla Biese.
Konkretnie Vectric Aspire w w/w wersji obsługuje jeden postprocesor dla Biese, a Artcam dwa.

2. Szkolenia:
Czy są to nie wiem (zapewne tal), ale program (Vectric Aspire) jest banalnie prosty w obsłudze, więc nie widzę potrzeby szkolenia.
To samo Artcam.
W zasadzie obydwa programy są tak bardzo podobne do siebie, że (tak mi się wydaje) powstały z jednego pnia/pomysłu, a potem jak to bywa, panowie twórcy się pogryźli i część panów robiła Aspire, a część Artcama.

3. Tachnologia hyper threading:
Nie będę cytował jakich marketingowych regułek tylko opiszę własne obserwacje.
Więc tak:
Obydwa w/w programy odpalane były na sprzęcie:
Intel i-7 3770 k (4 rdzenie , osiem wątków)
16GB RAM DDR3
Nvidia GTX 570 1.5GB
Obserwacje:
Aspire 3.0 --> WinXP --> Szybciutko, bezproblemowo.
Artcam 9.1 --> WinXP --> Tak sobie, żeby nie powiedzieć .... wolno.
Artcam 2012 (demo) WinXP --> nieco szybciej niż 9.1, ale nie powala
Artcam 2012 (demo) Win7 64bit --> nieco szybciej niż 9.1 na XP, ale również nie powala.

Czy programy korzystają z wielowątkowości (lub procesora karty graficznej) nie wiem, ale z obserwacji wydaje mi się, że nie i to zarówno jeden jaki drugi.

No, to by było na tyle.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”