Nowy eduCAD 2.15 czyli Corel+CAD+HPGL+g-kody

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nowy eduCAD 2.15 czyli Corel+CAD+HPGL+g-kody

#1

Post napisał: Piotr Rakowski » 04 paź 2006, 09:06

Panowie, będę się troszkę chwalił. Popełniłem program, jak w nagłówku. Od prawie 3 lat tworzę program hybrydowy "corelowsko-CADowski". Jest to taki CAD, w którym rysuje się jak w Corelu, a możliwości ma iście CADowskie. Ostatnio dodałem do niego eksport do HPGL (pliki PLT) oraz konwerter 2.5D do CNC (g-kodów) z możliwością ustawienia dowolnej głębokości dla każdego z 8 pisaków.

Program powstawał z myślą o szkołach zawodowych do nauki i wykonywnania rysynków technicznych, ale jego możliwości są sporo większe, a szkoły zwyczajnie nie mają pieniędzy, żeby go kupować. Tak więc postanowiłe sprzedawać go do celów komercyjnych. I wszędzie tam, gdzie używanie AutoCADa jest "strzelaniem z armaty do muchy" program eduCAD jest idealnym rozwiązaniem.

Program np. ma wbudowany wysokopoziomowy język skryptowy o składni Pascalowej do zautomatyzowania procesu rysowania. Ma wbudowany także super prosty i skuteczny mechanizm tworzenia własnych obiektów bibliotecznych.

Opis produktu na razie znajdziecie tu: http://www.allegro.pl/item132120656_edu ... ional.html

Wersja poprzednia (2.12) jest opisana tu: www.lynxsft.com.pl

Demo wersji 2.15 także będzie tam zamieszczone.

Proszę o uwagi, co się podoba, a co nie oraz jakie opcje chętnie widzielibyście w tym programie.
Załączniki
educad_1.jpg
Interface programu.
educad_1.jpg (66.26 KiB) Przejrzano 8222 razy
eduCAD_2.jpg
Konwerter PLT na g-kody
eduCAD_2.jpg (46.42 KiB) Przejrzano 8258 razy


Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#2

Post napisał: numerek » 04 paź 2006, 09:34

ten program swego czasu przeglądałem i testowalem
i jak na mój gust jest fajnym programem i spokojnie mozna go używać zamiennie do innych cad'ów
jest cały po polsku

w wersji demo ma jedną wadę !
na co mi wersja demo aby zobaczy jak sie rysuje i co on potrafi skoro nie mozna zapisac rysunku ?nalezaloby się zastanowić nad zmiana ograniczenia wersji demo
na np czasowa -dajmy na to działa przez 10 dni i potem stop
wiem że to Twoja ciężka praca i daleki jestem od piracenia programu ale wierz mi że na nic mi wersja gdzie nie moge zapisac pracy i zweryfikować poprawności g-codu
niech ma jakies ograniczenia ale daj możliwość zapisu !

naprawdę po zapoznaniu sie z programem stwierdzam że jest to dobry program i cena korzystna ale zanim wydam coś koło 100 zl to chciałbym wiedziec napewno czy bedzie to dobry zakup

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3

Post napisał: Piotr Rakowski » 04 paź 2006, 11:09

Dzięki za pierwszy post. Tak pomyślę nad wersją czasową dema.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#4

Post napisał: gaspar » 04 paź 2006, 11:15

A ja w końcu doczekałem się porządnego programu :)
Tak jak autor napisał, w moim wypadku autocad to za potężne narzędzie, wykorzystałbym niewiele jego możliwości dlatego jeszcze dzisiaj się zdecydowałem na zakup eduCAD do celów komercyjnych.

pozdrawiam i gratuluję porządnego programu!
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#5

Post napisał: DZIKUS » 06 paź 2006, 15:26

czy w ktorejs z wersji programu istnieje mozliwosc konwersji pliku plt na dxf lub dwg??
chodzi mi o konwersje pliku uzyskanego w innym programie, ktory nie ma mozliwosci zapisywania jako dxf. plik plt jest dla moich zastosowan zupelnie nieprzydatny, stad tez taka potrzeba.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

Autor tematu
Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Piotr Rakowski » 06 paź 2006, 21:18

Tak, jest. To co w samym konwerterze widzisz w oknie podglądu (można wyłączyć ruchy jałowe G00) można zapisać zarówno do DXF, jak i do IGES. Np. Rhino 3D pięknie to potem czyta.
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#7

Post napisał: Rayford » 08 paź 2006, 09:37

Witam, mam takie pytanko co do tego programu, czy w tym programie uwzglednia się grubość freza?

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#8

Post napisał: skoti » 08 paź 2006, 11:29

Piotr Rakowski pisze: Proszę o uwagi, co się podoba, a co nie oraz jakie opcje chętnie widzielibyście w tym programie.
Wiec tak na początek powiem ze w pracy od kilku lat korzystam z Alphacam a od jakiegoś czasu uczę sie T-flex wiec mam pewne przyzwyczajenia :smile: Testowałem go krotko wiec pewne rzeczy może mi umkly.

Co mi sie podoba :
program nie bije po oczach fajerwerkami kolorów , czytelne ikony
szybko startuje
po polsku
i cena

Co bym dodal ?

Powiększanie - pomniejszanie na kołku z myszy .
Wychodzenie z funkcji na prawym klawiszu myszy .
Mocno by sie przydały podpowiedzi systemu tzn np: wybieram funkcje przesuń to prg powinien mi podpowiedzieć "wybierz element" następnie jak go zaznaczę "wskaz kierunek" itd . Nie koniecznie tak ale chodzi mi o idee .
System uchwytów : koniec elementu , środek elementu , centrum okręgu , przecięcie , stycznie do okręgu, prostopadle , równoległe .

Później jeszcze uzupełnię listę życzeń jeśli to pana interesuje :wink:


Adalber
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 687
Rejestracja: 10 lip 2005, 15:13
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: Adalber » 08 paź 2006, 12:04

Wgrałem demo 2.12 ,jak dla mnie program jest wystarczający i dobrze się na nim pracuje.
Kiedy będzie dostępne demo 2.15 .

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#10

Post napisał: Rayford » 08 paź 2006, 17:01

Witam ponownie, zakupiłem Pana program wystawiony na allegro i mam jeszcze jedno pytanie które, może powinieniem zadać przed kupnem, jeśli nadal będzie pan udoskonalał ten program to czy bedą aktualizacje tego programu? :grin: czy trzeba będzie kupić nową wersje ? :cry:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”