Laptop pod programy CAD/CAM


Autor tematu
zykfryd
Posty w temacie: 1

Laptop pod programy CAD/CAM

#1

Post napisał: zykfryd » 29 sie 2009, 10:34

Czy mógłby ktoś podać specyfikację takiego laptopa?



Tagi:

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 811
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#2

Post napisał: robal43 » 29 sie 2009, 10:41

A moze podaj konkretnie o jaki program ci chodzi , :shock: bo takich programów jest sporo
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#3

Post napisał: nxcam » 29 sie 2009, 11:33

jeśli chodzi o laptopy (stacje robocze) DELL:

http://www1.euro.dell.com/content/topic ... 1&%7Etab=1

to skrót na stacje pod Unigraphics NX, ale możesz sobie wybrac tez inny produkt pod:
http://www1.euro.dell.com/content/topic ... l=pl&s=pad

DELL to oczywiście przykład, które naprowadzi cię na ogólne wymagania dotyczące aplikacji CAx

pzdr
KA


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#4

Post napisał: SACZI » 29 sie 2009, 15:26

Laptop i CAD/CAM to generalnie nie najlepsze połączenie ...
Chcesz mieć porządny komputer do CAM? Kup stację roboczą.
Konfiguracje Della generalnie zadziwiają.
Polecają 2-4 GB RAM i 160 GB dysk pod NX'a, a dla CATII już tylko 2 GB RAM i 120 GB. To taka zmiana, zeby była, ot na siłę.
Podonie jest ze stacjami roboczymi serii T3xx i T7xx.
Po jakiego "grzyba" pakuja tam 4 rdzeniowe procesory/dwa procesory ??!!
CAD'y dzisiaj "brzydzą" się wieloma rdzeniami.
CATIA ich nie uzywa, NX ledwie w kilku funkcjach zwiększy obciążenie powyżej 50% na 2 rdzeniowym procku. Podobnie z CAM'ami.
Na dzień dzisiejszy do CAD/CAM minimum 4 GB RAM (jak trzeba, to więcej na 64-bitach) i dwurdzeniowy procek z jak najwyższym zegarem.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#5

Post napisał: bildder » 29 sie 2009, 21:17

Konfiguracja powinna zalezec od tego co sie robi a nie od programu.
A ze niby Catia powinna wymagac lepszego kompa niz NX?

Kolejna sprawa - czy laptop czy stacjonarny to zalezy od kwestii mobilnosci. Obecnie - cytowany powyzej Dell - oferuje w mobilnej stacji do 16GB Ramu i procesory Xeona, ze nie wspomne o kartach quardo z 1MB pamieci.
Tak wiec parametrami nie odbiega od stacjonarnych w danej klasie, nie mniej taka przyjemnosc kosztuje wiele wiecej.

Chyba w SolidWorksie pracujesz wiec zerknij -
Tutaj konfiguracja dla SolidWorks.
Ja z doswiadczenie wiem, ze 1,5GB niezaleznie od programu i wykonywanej pracy to minimum, procesory wielordzeniowe w cadach rzeczywiscie nie sa w pelni wykorzystywane, ale zawsze mozna inne procesy przypisac do innego rdzenia.
Warto zainwestowac w dobra karte czyt. quadro.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#6

Post napisał: Bri » 31 sie 2009, 14:37

Poszukaj sobie "laptop do gier" i będzie w sam raz. Core2Duo 3+GHz (ale nie "dualcore") 4giga ramu, wysoki geforce serii 9xxx (za chwilkę wysokie modele z nową serią dwieście się tez pojawią ale 240 i 250 są tylko po to by działała przezroczystość windowsa)

Cała ta masa ramu jest niewidoczna jeśli masz system 32bitowy, a na systemach 64bitowych nie wszystko jeszcze chodzi całkowicie stabilnie. Takie XP64bit czy Vista 64bit na wypasionej stacji roboczej della (nie znam konfiguacji) kupionej pod inventora robiło więcej problemów niż można było sobie wyobrazić.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#7

Post napisał: bildder » 31 sie 2009, 16:26

Akurat nie do konca sie z Toba zgodze, gry potrzebuja innej konfiguracji.
w CADach b. wazny jest ram, ktory odpowiada za wczytanie modeli do pamieci. Ale rzeczywiscie system 32 bit widzi tylko do 3GB ramu...Gry rowniez wymagaja kart graficznych innej specyfikacji, i niech chociaz jedna osoba sie zglosi, ktora z geforca za 500 zl zrobila quadro za 3000 zl...mimo teoretycznej mozliwosci takiej zmiany nie bedzie to chodzilo tak samo. A zaznaczam, ze za wyswietlania grafiki w CADach odpowiada wlasnie karta a nie procesor, procesor jest istotny podczas renderowania np.

I rowniez sie nie zgodze z przedmowca co do systemow x64, pracuje na XP i nie mam zadnych problemow, nieco gorzej sprawa wyglada w przypadku visty, ale to pewnie kwestia czasu.

Jeszcze raz zaznacze, iz konfiguracja powinna zalezec od tego co robisz a nie od programu.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#8

Post napisał: Bri » 01 wrz 2009, 15:54

Racja zależy co się robi na laptopie, ale też od tego ile kasy można przeznaczyć na taki sprzęt. Może się okazać ze funkcjonalność Quadro będzie na nic bo przygotowuje tylko płaskie rysunki w AutoCadzie.


http://premierconfigure.euro.dell.com/d ... s=PAD&fb=1
podrasowałem konfigurację (8giga ramu, dwa dyski 320gb w raidzie mirroring, 1920x1080 rozdzielczość) i wyszła cena 13tysiecy.... a jaka mam gwarancję że laptop za 6 tysięcy nie będzie porównywalny z tym potworem?

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


SACZI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 370
Rejestracja: 07 sie 2005, 11:06
Lokalizacja: z tego ?wiata

#9

Post napisał: SACZI » 02 wrz 2009, 00:46

bildder pisze:Ja z doswiadczenie wiem, ze 1,5GB niezaleznie od programu i wykonywanej pracy to minimum, procesory wielordzeniowe w cadach rzeczywiscie nie sa w pelni wykorzystywane, ale zawsze mozna inne procesy przypisac do innego rdzenia.
Dzisiaj 4 GB kosztuje grosze, więc poniżej nie ma co schodzić.
Dlatego, że CAD'y/CAM'y/MES'y (nie wiem, czy wszystkie) nie w pełni wykorzystują wielordzeniowe procesory, moim zdaniem najlepszym wyborem jest zakupienie procesora z jak najwyższym taktowaniem. W praktyce chyba C2D jest najlepszym wyborem

Bri pisze:... stacji roboczej della (nie znam konfiguacji) kupionej pod inventora ...
Przy bliższym zapoznaniu się z tymi programami, każdy okazuje się inny.
CATIA, NX i zapewne ProE (domyslam się, nigdy nie wiziałem ProE ani nie pracowałem) zdecydowanie lepiej wykorzystuja sprzęt i wymagają "słabszych" konfiguracji.
SE, SW i Inventor strasznie zamulają mojego lapka z 2 GHz C2D i 2 GB RAM, gdy NX6 pracuje płynnie na tym komputerze.
bildder pisze:i niech chociaz jedna osoba sie zglosi, ktora z geforca za 500 zl zrobila quadro za 3000 zl...mimo teoretycznej mozliwosci takiej zmiany nie bedzie to chodzilo tak samo. A zaznaczam, ze za wyswietlania grafiki w CADach odpowiada wlasnie karta a nie procesor, procesor jest istotny podczas renderowania np.
Modowałem Radeona 9550 i ... kolory mu się odwróciły ;)
Z drugiej strony, na starym Radeonie X1300 składałem modele nawet do 2000 elementów pod NX5.
Komputer pracował w miarę sprawnie.


bildder pisze:Jeszcze raz zaznacze, iz konfiguracja powinna zalezec od tego co robisz a nie od programu.
Tutaj ja pozwolę sie nie zgodzić - konfiguracja komputera jak najbardziej powinna zależeć od programu, z którym się pacuje - jakoś teraz ciężko mi znaleźć link do porównania kart graficznych.
W skrócie, NX na kartach ATI FireGL osiąga w przyblizeniu 50% lepszy rezultat w porównaiu do najszybszej karty Quadro.
Podobnie jest z Solid Works - ten deklasuje ATI na katach Quadro.

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#10

Post napisał: Bri » 02 wrz 2009, 14:32

Porównanie wieeelu kart graficznych w laptopach znajdziecie pod tym adresem

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html

Jest to tylko porównanie 3DMark'ów, w tabeli jest kilka kart Quadro i Fire.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”