Jaki prosty program do wycinania modeli 3D


Autor tematu
carmamir
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 24 sie 2013, 18:49
Lokalizacja: UK

Jaki prosty program do wycinania modeli 3D

#1

Post napisał: carmamir » 16 wrz 2013, 08:37

Jak w temacie szukam czegos co bedzie w miare proste i pozwoli na wycinanie modeli 3D (3 osie/4 osie)...

Testowalem rozne ale wolalbym po prostu dowiedziec sie co Wy polecacie bo osobiscie jakos nic nie moge znalezc co by wspolpracowalo dobrze z plikami z Solidworks/STL...


Teraz testuje VisualMill, problem w tym ze IGS z solidoworksa dziwnym trafem jest pod pewnym katem (to profil aluminiowy ktory musze obrocic na druga strone z racji tego ze musze obrobic 2 strony, wiec musze obrobic generowac, obrobic i generowac)...

Niestety model odbiega od plaszczyzny XY jakies 5mm na koncu 500mm profilu :(

Probowalem wszystkiego w VisualMill ale nie moge ustawic tego poprawnie :(
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2013, 10:13 przez carmamir, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 16 wrz 2013, 10:13

Witam
Jak dobrze zrozumiałem zrobiłeś plik stl w solidworks-sie i teraz chcesz to wyciąć? To najpierw ten plik musisz "przerobić" na g-cody czyli plik nc lub txt. I teraz pytanie, pytasz o program CAM czy sterownik do obrabiarki?

robert


Autor tematu
carmamir
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 30
Rejestracja: 24 sie 2013, 18:49
Lokalizacja: UK

#3

Post napisał: carmamir » 16 wrz 2013, 10:20

Pytam o program CAM, sorry za brak dokladnego info uznalem ze to jasne ;) (chyba tylko dla mnie :P, poczatkujacy jestem w CNC).

Mam CAD (SolidWorks/Autodesk Inventor), CAM VisualMill i Mach3 jako kontroler.


IGS nie STL, zauwazylem ze STL fatalnie dziala z VisualMill (fatalnie, nie mozna zaznaczac wiekszosci krawedzi itp.).

Troche w szoku jestem jako ze uzywam drukarek 3D i tam to wyglada zupelnie inaczej ;) (najwiekszy problem to dobry CAD)


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 16 wrz 2013, 12:06

Ja używam rhiono i dodatek rhinocam i bez kłopotu "robie" krawędzie ze stl i igs pobaw się może freemill-em lub jakimś darmowcem. Ale jeżeli posiadasz CAM-a z visualmilla to mnie bardzo dziwi. Może poprostu coś żle ustawiasz w CAM-e. Podczas obróbki wstępnej przy użyciu sporego freza też nie ustala ścieżki dla krawędzi otworu tylko przechodzi górą, a przy obróbce wykańczajacej i mniejszym frezie oraz tolerancji 0.3 idelanie ustala cała ścieżke narzędzia i krawędzie łacznie z fazami wychodzą idealnie. Spróbuj w CAM-ie visuala ustawiać wygładzanie i tak aby frez do zbierania używał 10% swojej średnicy części roboczej. Ja takie parametry ustawiam dla obróbki drewna i tworzyw sztucznych(np pleksa) i nie mam z krawędziami żadnego problemu.

A tak na marginesie piszesz, że używasz drukarek 3d. A może masz namiar na producenta/sprzedawce od którego można kupić drukarke 3d kompletnaą złożoną i gotową do pracy?


robert


Cooper
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 251
Rejestracja: 03 gru 2007, 15:46
Lokalizacja: Silesia

#5

Post napisał: Cooper » 16 wrz 2013, 16:41

Zobacz sobie program Deskproto.
Deskproto


filklone
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 22 cze 2010, 17:53
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#6

Post napisał: filklone » 16 wrz 2013, 20:29

Spróbuj użyć programu BobCAD-CAM. Obsługuje pliki STL, step, sldprt do 2013, igs, sat.
Płynna obróbka do 5 osi.
www.bobcad.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”