Jaki najlepszy CAM do wieloosiowych centr tokarskich


Autor tematu
segama
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 2007, 03:15
Lokalizacja: Szczecin / Dewsbury

Jaki najlepszy CAM do wieloosiowych centr tokarskich

#1

Post napisał: segama » 21 maja 2011, 18:56

Niedługo zaczne swoja przygode z wieloosiowymy tokarkami (sub spindle, C Y axis) i sliding head.
Chcialem sie was zapytac, jakie oprogramowanie jest najlepsze do takich maszyn.
Prace ktore sa wykonywane to przedewszystkim, proste ciecia(nie ma zadnych 3d surface), ale w wielu przypadkach wymagaja uzycia C axis, roznych podciec, otworów, rowków itd... Ja w tej chwile jestem w miare dobrze zapoznany z NXem ale w frezowaniu i nie wiem czy jest to takze dobrze oprogramowanie do takich rzeczy.
NX jest dobry, na wszystko jest sposob.... ale zeby znalesc ten sposob.... to czasem mozna skonczyc pisac program na maszynie....jest to ogromne oprogramowanie i bardzo specyficzne....Nie wiem czy zaczynac przygode z nowym modulem toczenia, czy lepiej znalezsc bardziej specyficzne oprogramowanie -
co polecacie??



Tagi:


postek
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2011, 09:28
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: postek » 14 cze 2011, 22:02

Jeżeli jesteś zadowolony z NX i NX dobrze obsługuje takie maszyny to lepiej zostać przy starym programie. Czy NX nadaje się do takiej maszyny to nie wiem (nie znam programu). Powinieneś się skontaktować ze sprzedawcą, żeby pokazał możliwości modułu, najcześciej robią bezpłatne prezentacje programu. Przy zakupie warto zabezpieczyć się na wypadek braku dobrego postprocesora możliwością rezygnacji z zakupu jeżeli firma nie dostarczy dobrego postprocesora (znam takie przypadki)

A jeżeli nie będziesz zadowolony z NX lub NX nie obsługuje takich tokarek to osobiście mogę polecić Alphacam - ze względu na funkcjonalność i dobre postprocesory.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”