STEROWANIE NUMERIK H-646 WYWALA BŁĘDY + SCHEMAT

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
olo0011
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2015, 18:22
Lokalizacja: Kraków

STEROWANIE NUMERIK H-646 WYWALA BŁĘDY + SCHEMAT

#1

Post napisał: olo0011 » 21 sie 2015, 20:36

Witam , posiadam frezarkę FUW 315/7 WMW. Sterowanie NUMERIK h-646 cnc otóż mam problem iż wywala mi błąd pmc/peas 444 i nie rozumiem o co jej chodzi. Dodam iż nie mogę w ogołe poruszać osią y w trybie "diagnose" natomiast x i z bez problemu. Zaraz po załączeniu silnika wywala błąd i nie wiem czego próbować. Jestem nowy w CNC i nie za bardzo wszystko ogarniam , ale wszystkiego trzeba się uczyć. Jeżeli ktoś by miał jakąś instrukcje tego sterowania to bardzo chętnie kupię lub jeżeli ktoś chciałby wstawić to również będę zadowolony :D Kolejne pytanie czy istnieje coś takiego jak resert całego panelu ???? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam



Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 24 sie 2016, 12:38

A dokumentację elektryczną masz do tej FUW315/7 wyprodukowanej w DDR (we/wy sygnałów do i ze sterownika PEAS, okablowanie szafy, styczników, przekaźników, silników, układów pomiarowych osi...)?

PMC/PEAS to takie wyłączenie awaryjne, ten sam komunikat masz po wyłączeniu grzybkiem awaryjnym na panelu operatora...
na sterowniku PEAS jest taki malutki "pipek" w kolistym zagłębieniu - RESET...
A jakie tam są servonapędy? TDR100 made in DDR? :mrgreen: Może być jakaś usterka w obwodach osi Y. Przegląd/konserwacja starego sterowania i maszyny to dobry "wynalazek".

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”